Art Voice Channel (Channel Strip) - na jakiej zasadzie działa przez USB?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Wesley
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 21 lut 2012, 00:00

Art Voice Channel (Channel Strip) - na jakiej zasadzie działa przez USB?

Post autor: Wesley » środa 01 kwie 2015, 11:07

Witam.


Zakupiłem Art Voice Channel wszystko fajnie pięknie tylko nie rozumiem kwestii USB. Komputer widzi to jako "USB Audio Codec" i na tym koniec. Nie ma żadnych sterowników do tego. Na gearslutz cisza, nie wiem nawet jak się do tego zabrać. Z tego co słyszałem można używać wewnętrznie EQ i Comp w DAW. Tylko jak to zrobić ?


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Art Voice Channel (Channel Strip) - na jakiej zasadzie działa przez USB?

Post autor: fallworm » środa 01 kwie 2015, 12:12

...
Witam.

Zakupiłem Art Voice Channel wszystko fajnie pięknie tylko nie rozumiem kwestii USB. Komputer widzi to jako "USB Audio Codec" i na tym koniec. Nie ma żadnych sterowników do tego. Na gearslutz cisza, nie wiem nawet jak się do tego zabrać. Z tego co słyszałem można używać wewnętrznie EQ i Comp w DAW. Tylko jak to zrobić ?...
 




Podłączasz USB, instaluje Ci się coś o tajemniczej nazwie. W programie DAW wybierasz jako urządzenie rejestrujące to tajemnicze coś i koniec. W programie, w ustawieniu sesji wybierz parametry - rozdzielczość i próbkowanie.


Siedzi mi ten ART w racku i w sumie nie wyrzuciłem go tylko dla tego bo w miare fajnie wygląda. A jak bym miał dać ocene to zawsze przeszkadzał mi jego szum, de-esser prawie nie działa, bramka jakoś tak kanciaście się zachowuje i jest cholernie ciemny w brzmieniu. Ale jest fajna dość prezycyjna regulacja kompresora i eq parametryczny. TLA 5051 to przy nim superior, mniej funkcjonalny ale jednak. No ale dla każdego coś dobrego.


Pozdrawiam,




ODPOWIEDZ