jak to zagrać?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
moons
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 00:00

jak to zagrać?

Post autor: moons » poniedziałek 13 kwie 2015, 16:37

Wiem że to obciach i badziewie ostatnie. Ale jak to zagrać? Podpowiedź może być w jakiejkolwiek formie mid, nutki, czy nawet jakiś zapis za pomoca znaków dymnych


Bo ja jak tego słucham to jedyne co mi przychodzi do głowy że jest to jakaś barwa typy synth brass i przebieg akordów | d | g | C |F A| oraz że jest to z jakiegoś starego keyboarda Technicsa


http://www2.zippyshare.com/v/csSbkw80/file.html


Pozdrawiam


stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

Re: jak to zagrać?

Post autor: stage » poniedziałek 13 kwie 2015, 21:04

...
Wiem że to obciach i badziewie ostatnie. Ale jak to zagrać? Podpowiedź może być w jakiejkolwiek formie mid, nutki, czy nawet jakiś zapis za pomoca znaków dymnych

Bo ja jak tego słucham to jedyne co mi przychodzi do głowy że jest to jakaś barwa typy synth brass i przebieg akordów | d | g | C |F A| oraz że jest to z jakiegoś starego keyboarda Technicsa

http://www2.zippyshare.com/v/csSbkw80/file.html

Pozdrawiam...
 




Dźwięki grane są po dwa - spiszę od niższego do wyższego:  A\D,   B\D,   G\C,   A\C, A\Cis


A jeśli chodzi o rytmikę, to najlepiej spróbój zagrać tak, jak słyszysz.


Mi to brzmi raczej na jakieś ustawione arpeggio, akordy zaaranżowane już w sprzęcie. Ewentualnie dwie nagrane partie, ale po kwantyzacji i jakiejś obróbce na dźwiękach. 


Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: jak to zagrać?

Post autor: miro5530 » środa 15 kwie 2015, 20:41

Barwa typu synth z efektem delay stereo. Można zagrać z ręki, z wykorzystaniem arpegiatora również z ręki , albo narysować w DAW nutki MIDI. Efekt oczywiście powinien mieć możliwość edycji, bo nie zawsze fabryczne ustawienia dadzą pożądany wynik. W prostych instrumentach może okazać się to niewykonalne bez zewnętrznego efektu lub programu DAW. 


ODPOWIEDZ