system kalibracji dla słuchawek

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
michal3000
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 00:00

system kalibracji dla słuchawek

Post autor: michal3000 » wtorek 14 lip 2015, 09:39

Witam,
chciałem poradzić się fachowców :) Chcę kupić system do kalibracji poziomów generowanych sygnałów akustycznych dla słuchawek, tylko kompletnie nie wiem jak to ugryźć... Co jest potrzebne, aby taki system stworzyć. Czy wystarczy miernik poziomu dźwięku z oprogramowaniem? Proszę o poradę

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: system kalibracji dla słuchawek

Post autor: fallworm » wtorek 14 lip 2015, 15:58

W sumie nie za bardzo wiem o co chodzi - a co chciałbyś mierzyć tym miernikiem? Chyba nie chcesz porównywać "głośność" jednego kanału względem drugiego?

michal3000
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 00:00

Re: system kalibracji dla słuchawek

Post autor: michal3000 » środa 15 lip 2015, 09:35

...W sumie nie za bardzo wiem o co chodzi - a co chciałbyś mierzyć tym miernikiem? Chyba nie chcesz porównywać "głośność" jednego kanału względem drugiego?...

Chciałbym zrobić tak, aby ustawić np. 94 db SPL na wyjsciu z tabletu, a pozniej, żeby ta sama wartość była na słuchawkach. Musze przeprowadzic wzorcowanie słuchawek, ale czy potrzeba mi do tego np. sztuczne ucho? http://systemy-pomiarowe.com/oferta/gras/symimanekakust/symuucha

ODPOWIEDZ