Studio One Free, Podium Free, M Audio Oxygen 49, kłopot w ustawieniach.

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Lemanek
Posty: 2
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 00:00

Studio One Free, Podium Free, M Audio Oxygen 49, kłopot w ustawieniach.

Post autor: Lemanek » sobota 18 lip 2015, 12:39

Dzien dobry. Mam pewne, domyslam się, że podstawowe i banalne, ale jednak, problemy z poustawianiem opcji programów typu Free. Dodam, że pracuję na Win7 z klawiaturą M Audio oxygen49. Na LiveProfesor wszystko dziala jak należy, wtyczki VST VSTi chodzą, klawiatura midi działa, mikrofon na wejściu mikrofonowym działa, gitara akustyczna z przystawką na wejściu mikrofonowym też dziala ok.


Zainstalowalem StudioOne Free uruchomiłem, poustawialem, ale chyba czegoś nie wiem chyba jeszcze. Wejście audio działa jak nalezy, podłączam mikrofon dźwięk się nagrywa, jest ok. Niestety przy klawiaturze midi juz sie gubię. W opacjach ustawiam oxygen49 , sygnal jest odbierany,  widzę po reakcji programu, ale nie slyszę dźwieków wyjściowych midi. Instrument jaki jest dodany do programu nie wydobywa dźwieku niezależnie czy naciskam klawiaturę midi, czy myszką klawisze w programie w oknie syntezatora. Domyślam się, że gdzies muszę poustawiać jakieś wyjścia dla dzwięków midi, ale nie wiem jak. Karta muzyczna zwykla w komputerze, asio4all sterowniki. Czy do działania w programie typu DAW trzeba mieć jakis interface audio i tam skierować wyjście midi?? Proszę o jakąs podpowiedź, jeśli to możliwe.


Drugi program jaki zainstalowałem to PodiumFree i tam zastała mnie inna niespodzianka, wtyczki i instrumenty VST laduja sie ładnie jak należy, ale z kolei nie działa klawiatura Oxygen49, mimo, że ustawiona jest w opcjach jako midi in. Podczas wciskania klawiszy czasami przełączona zostaje jakas funkcja w programi. Czy to oznacza, że klawiatura domyslnie ustawiona jest na obsługiwanie funkcji programu, a nie "granie". Nie mam pojęcia jak to przestawić, czy to opcje samej klawiatury, czy programu. równiez prosiłbym o jakąs podpowiedź, jeżeli ktoś wie lub z czymś podobnym sie borykał.


Jestem pewien, że wiecie więcej niz ja. :D


Marcin


ODPOWIEDZ