Zakup sprzętu do domowego studia

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Zakup sprzętu do domowego studia

Post autor: Zbynia » poniedziałek 20 lip 2015, 22:43

Oczywiście że zmienią - wyłącznie na gorsze

kolumna nie przekaże swoich wibracji niczemu - szczególnie statywowi który powinien jej zapewnić sztywne i stabilne oparcie - przez gąbkę tego nie zrobi

Co jak co ale kolumny muszą stać stabilnie i sztywno - dlatego jednymi z najlepiej grających są albo z bardzo grubego MDF albo z granitu czy innego kamienia

Gąbka pomoże jedynie monitorom na biurku i to na zasadzie - mniej wpada w wibracje biurko za to bardziej kolumna wprowadzając zniekształcenia

Awatar użytkownika
boa.z
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 12 lip 2015, 00:00

Re: Zakup sprzętu do domowego studia

Post autor: boa.z » poniedziałek 20 lip 2015, 23:29

Okej, czyli kupuje statywy ale daje spokój z podkładkami pod monitory.

Generalnie jeśli chodzi o podkładki sugerowałem się tylko jednym artykułem, nic więcej na ten temat nie wiem.

adres do artykułu: http://live-act.pl/2014/07/jak-ustawic-monitory-studyjne

Pozdrawiam.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Zakup sprzętu do domowego studia

Post autor: Zbynia » wtorek 21 lip 2015, 10:51

Rzuciłem okiem - najpierw gość pisze o odizolowaniu monitorów od wibracji a potem radzi by użyc podkładek - zaprzecza sam sobie
najwięcej wibracji generuje membrana głośnika niskotonowego - oczywiście należy spowodować by kolumna w wibracje nie wpadała ale musi stać sztywno na stabilnym statywie - warto na kolumnę rzucić kawał granitu jak ktoś ma (a cokoły/statywy nie są zbyt stabilne chyba że wypełnimy piaskiem)

Awatar użytkownika
boa.z
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 12 lip 2015, 00:00

Re: Zakup sprzętu do domowego studia

Post autor: boa.z » środa 22 lip 2015, 01:55

Owszem, planuję wypełnić statywy piaskiem

Jeszcze jedno pytanie co do kabli: czy jest różnica pomiędzy podłączeniem monitorów do interfejsu kablem TRS/TRS czy kablem TRS/XLR? Oczywiście jeśli kable byłyby tej samej jakości.

Pozdrawiam

PS nie widzę na muzyczny.pl w kreatorze kabla złącza JACK MONO, a chyba taki powinien być?

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Zakup sprzętu do domowego studia

Post autor: fallworm » środa 22 lip 2015, 07:36

...Owszem, planuję wypełnić statywy piaskiem

Jeszcze jedno pytanie co do kabli: czy jest różnica pomiędzy podłączeniem monitorów do interfejsu kablem TRS/TRS czy kablem TRS/XLR? Oczywiście jeśli kable byłyby tej samej jakości.

Pozdrawiam

PS nie widzę na muzyczny.pl w kreatorze kabla złącza JACK MONO, a chyba taki powinien być?...


Nie ma różnicy "jakościowej" pomiędzy TRS i XLR. To po prostu inny standard samego złącza ale wszystko tak samo.

Jack mono to TS, Jack stereo to TRS. Jacków TRS szukasz w kablach symetrycznych, jacków TS - w niesymetrycznych. Monitory podłączasz jackami TRS lub XLR jeżeli monitory mają wejścia symetryczne (w większości przypadku współczesnych monitorów).

java007
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 00:00

Re: Zakup sprzętu do domowego studia

Post autor: java007 » poniedziałek 27 lip 2015, 19:25

Siemka ja mam do sprzedania caly zestaw do studia nagrań focusrite jak coś to napisz na maila dawcioj@gmail.com


ODPOWIEDZ