Bęben obręczowy - jaki mikrofon?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
ascetic
Posty: 89
Rejestracja: środa 02 lut 2005, 00:00

Bęben obręczowy - jaki mikrofon?

Post autor: ascetic » poniedziałek 23 lis 2015, 23:19

Dzień dobry.


Macie doświadczenie w nagłośnieniu bębnów obręczowych na estradzie? Najbardziej interesuje mnie mały mikrofon, który mógłbym przypiąć do obręczy. Czy dynamiczny będzie lepszym rozwiązaniem? Szukam rozwiązania ekonomicznego. Za sugestie i pomoc będę wdzięczny.


Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Sawka
Posty: 36
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 00:00

Re: Bęben obręczowy - jaki mikrofon?

Post autor: Sawka » czwartek 03 gru 2015, 12:08

Z tańszych Shure SM 57. Jest bardzo uniwersalny. Można go stosować również do innych celów.

ascetic
Posty: 89
Rejestracja: środa 02 lut 2005, 00:00

Re: Bęben obręczowy - jaki mikrofon?

Post autor: ascetic » piątek 04 gru 2015, 00:02

Bardzo interesująca propozycja czy zatem mogę wyjąć wkładkę z obudowy i zainstalować ją do klipsu a to wszystko do ramy bębna? Dałoby mi to swobodę gry w warunkach "klubowych", a sam instrument nie należy do głośnych.


Pozdrawiam


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Bęben obręczowy - jaki mikrofon?

Post autor: fallworm » sobota 05 gru 2015, 19:39

To może być ciężkie bo SM57 ma symetryzowane wyjście, a moduł symetryzujący jest
przykręcony i zalany chyba tworzywem w środku obudowy. Możliwe, że tak nie jest (nie
pamiętam wszystkiego) więc poczekaj na opinie kogoś kto jest z tymi tematami na co
dzień.

Najlepiej zastosować taki uchwyt:

http://gitarownia.pl/product-pol-1581-ON-STAGE-DM50-Uchwyt-mikrofonowy-do-obreczy-
bebnow.html

ODPOWIEDZ