Pianino cyfrowe dla początkującego

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: MrExplosion » czwartek 28 sty 2016, 19:58

Nie znam się na pianinach cyfrowych, ale spotykałem się często z opiniami, że dobre sprzęty w tej działce robi Kawai

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: preceli » czwartek 28 sty 2016, 21:18

...Nie znam się na pianinach cyfrowych, ale spotykałem się często z opiniami, że dobre sprzęty w tej działce robi Kawai...

Kawai robi świetne, wręcz genialne el-piana. Tyle, że w nie tym zakresie kasy
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: preceli » czwartek 28 sty 2016, 21:19

...Już za ok. 2,5 tysiąca kupisz nowe w miarę przyzwoite pianino cyfrowe. Nie będzie to może jakiś full wypas, ale spokojnie do domowego użytku wystarczające. Zainteresuj się serią Privia, która ma bardzo dobrze dopracowaną klawiaturę, a brzmieniowo też potrafi niejedno ucho muzyczne zadziwić. Kilka miesięcy temu wyszedł nowy model z tej serii PX-160, warto go sobie zobaczyć...

Dokładnie TAK!
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
Pytajny
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: Pytajny » piątek 29 sty 2016, 10:06

...
Najlepiej kup prawdziwe pianino, choćby używane, o ile masz miejsce. Oczywiście wszystko zależy jaki typ muzyki chcesz grać i co chcesz osiągnąć.
...
 


Odradzam. Za 2,5 tys. można kupić bez porównania lepsze piano cyfrowe, niż akustyczne pianino. Kilka lat temu Yamaha p (w różnych odmianach) była dobrym trafem. Ważny szczegół - żeby piano miało głośniki wbudowane!


A dobre akustyczne piana - dla mnie tylko, jeżeli mamy warunki do głośnego grania, pianino jest z wyższej półki, w dobrym stanie. Albo gdy nagrywamy frazy "vintage-acoustic soul/funk/pop". Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Mariusz1333
Posty: 169
Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: Mariusz1333 » piątek 29 sty 2016, 11:10

...
Witam postanowiłem kupić sobie pianino cyfrowe i zacząć się uczyć na nim grać.Wcześniej miałem i grałem jedynie na keyboardzie.Jakie pianinko cyfrowe polecacie mi na początek w dobre cenie .Cena którą moge przeznaczyć na sprzęt to maksimum 2000zł....
 


znalezione pierwsze z brzegu:


http://olx.pl/oferta/pianino-yamaha-ydp-140-sprzedam-CID751-IDcz5f5.html#d2617fbaec


spełni Twoje oczekiwania.


(nie mam nic wspólnego ze sprzedawcą  Laughing)


Awatar użytkownika
Mark_R
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: Mark_R » sobota 30 sty 2016, 13:03

...Witam postanowiłem kupić sobie pianino cyfrowe i zacząć się uczyć na nim grać.Wcześniej miałem i grałem jedynie na keyboardzie.Jakie pianinko cyfrowe polecacie mi na początek w dobre cenie .Cena którą moge przeznaczyć na sprzęt to maksimum 2000zł....

Ktoś poruszył temat Kawaii:
http://www.musiccenter.com.pl/product/15301/kawai-es-100-b-przenosne-pianino-cyfrowe.html

Choć szczerze powiedziawszy zgadzam się z przedmówcami, którzy pisali że coś porządnego jest do kupienia od poziomu 5 000zł.

Pozdrawiam.

monsi
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: monsi » czwartek 10 mar 2016, 21:17

...Witam postanowiłem kupić sobie pianino cyfrowe i zacząć się uczyć na nim grać.Wcześniej miałem i grałem jedynie na keyboardzie.Jakie pianinko cyfrowe polecacie mi na początek w dobre cenie .Cena którą moge przeznaczyć na sprzęt to maksimum 2000zł....


Trochę radził bym jednak dozbierać. Do dwójki z nowych sztuk niewielki masz wybór i z markowych mocno ograniczony, ale już w przedziale 2,5-3 tys. można całkiem fajną klapę kupić, z dobrą klawiaturą, która zwykłemu zjadaczowi chleba lubiącemu sobie pograć powinna spokojnie wystarczyć.

kulfon65
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2016, 00:00
Kontakt:

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: kulfon65 » poniedziałek 14 mar 2016, 17:57

A co w tej cenie byłoby godne polecenia ze sprzętów używanych?
Trochę to śmieszne - jestem dentystą. A to mój blog, gdzie opisuję [url=http://szczoteczka-elektryczna.edu.pl]szczoteczki elektryczne[/url]

Awatar użytkownika
Mariusz1333
Posty: 169
Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: Mariusz1333 » wtorek 15 mar 2016, 13:23

...A co w tej cenie byłoby godne polecenia ze sprzętów używanych?...

Czytałeś mój post?

monsi
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: monsi » piątek 10 cze 2016, 14:25

Odradzam kupowanie używanego, zwłaszcza tak wiekowego instrumentu. Klawiatury ważone mają to do siebie, że niestety z biegiem lat zwyczajnie się zużywają. Wydać 2k, na coś co pamięta ubiegłe stulecie jest nieporozumieniem. 


ODPOWIEDZ