Pianino cyfrowe dla początkującego

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
kornelgora
Posty: 4
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 00:00

Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: kornelgora » czwartek 03 gru 2015, 06:52

Witam postanowiłem kupić sobie pianino cyfrowe i zacząć się uczyć na nim grać.Wcześniej miałem i grałem jedynie na keyboardzie.Jakie pianinko cyfrowe polecacie mi na początek w dobre cenie .Cena którą moge przeznaczyć na sprzęt to maksimum 2000zł.


Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: Akton » czwartek 03 gru 2015, 11:01

...
Witam postanowiłem kupić sobie pianino cyfrowe i zacząć się uczyć na nim grać.Wcześniej miałem i grałem jedynie na keyboardzie.Jakie pianinko cyfrowe polecacie mi na początek w dobre cenie .Cena którą moge przeznaczyć na sprzęt to maksimum 2000zł....
 


2 wyjścia: albo wyasygnować kwotę przynajmniej dwu-trzykrotnie wiekszą, albo zostać przy keyboardzie. Wydanie 2 tys. na pianiono cyfrowe mija się z celem - wyrzucone pieniądze.


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Sawka
Posty: 36
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: Sawka » czwartek 03 gru 2015, 11:25

Mój kuzyn grał na Casio CDP-100 i dała za niego chyba coś około 2 tyś. zł, ale to dawno było, może z 10 lat temu.


myszy29
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: myszy29 » czwartek 03 gru 2015, 15:48

......Witam postanowiłem kupić sobie pianino cyfrowe i zacząć się uczyć na nim grać.Wcześniej miałem i grałem jedynie na keyboardzie.Jakie pianinko cyfrowe polecacie mi na początek w dobre cenie .Cena którą moge przeznaczyć na sprzęt to maksimum 2000zł.... 
2 wyjścia: albo wyasygnować kwotę przynajmniej dwu-trzykrotnie wiekszą, albo zostać przy keyboardzie. Wydanie 2 tys. na pianiono cyfrowe mija się z celem - wyrzucone pieniądze....


Bez przesady, żeby nauczyć się grać nie trzeba mieć sprzętu za 15 tysięcy. A pozostanie przy keybordzie to bardzo zła rada. Nieważne jakie pianino by kupił, byle by miało ważoną klawiaturę i będzie do nauki w sam raz. Bo chyba nie powiesz, że lekkiej keyboardowej klawiaturze wyćwiczy palce bardziej niż na jakiejkolwiek ważonej. Poza tym sprzęt ma być do nauki - więc tym bardziej wyrzucaniem pieniędzy było by kupienie pianina za pieniądze o jakich mówisz.

Awatar użytkownika
kornelgora
Posty: 4
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: kornelgora » czwartek 03 gru 2015, 17:27

...
...
Witam postanowiłem kupić sobie pianino cyfrowe i zacząć się uczyć na nim grać.Wcześniej miałem i grałem jedynie na keyboardzie.Jakie pianinko cyfrowe polecacie mi na początek w dobre cenie .Cena którą moge przeznaczyć na sprzęt to maksimum 2000zł....
 

2 wyjścia: albo wyasygnować kwotę przynajmniej dwu-trzykrotnie wiekszą, albo zostać przy keyboardzie. Wydanie 2 tys. na pianiono cyfrowe mija się z celem - wyrzucone pieniądze.
...
 


Keyborda miałem i niestety nie spełnił moich oczekiwań i nie widze dla niego zastosowań.Wole pianino lub pianino elektryczne.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: PWA » czwartek 03 gru 2015, 18:54

Keyborda miałem i niestety nie spełnił moich oczekiwań i nie widze dla niego zastosowań.Wole pianino lub pianino elektryczne....

No to kolega Ci napisał, że z 2000,- nie masz czego szukać. W miarę przyzwoite pianino kosztuje i nie chodzi tu tylko o brzmienie próbek, ale głównie o klawiaturę, która, aby przypominała w reakcji prawdziwą mechaniczną klawiaturę, musi kosztować. Jeżeli chcesz kupić pianino w miarę przyzwoite to przeznacz na to kwotę 4-6k. Mówimy tu oczywiście o tzw. entry level.

Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: funkofil1 » czwartek 03 gru 2015, 20:26

W tej kasie sensowne rzeczy tylko na rynku wtórnym:

http://allegro.pl/korg-sp-500-stage-piano-i5820411030.html

http://allegro.pl/yamaha-p90-stage-piano-i5831781086.html

http://allegro.pl/yamaha-p-80-i5821360082.html

http://allegro.pl/pianino-cyfrowe-roland-fp-3-i5818259581.html

Ten ostatni ma najlepszy mechanizm klawiatury, ale stan wizualny chyba taki sobie (do sprawdzenia).


Yamaha P90 i P80 mają klawiatury nie do zaorania (potrzeba dość ciężkiej ręki), więc w pierwszej kolejności sprawdziłbym te dwa klawisze.

Wszystkie te instrumenty nie mają wbudowanych głośników.

Nie kupuj żadnego nowego Casio za 2000 bo to syf

Dla jasności: te piana nie brzmią jak koncertowy Stainway, ale do tego, żeby "zmęczyć" rękę w zupełności wystarczą. Na tym etapie nie potrzebujesz sprzętu za 10000.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: Akton » piątek 04 gru 2015, 08:38

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Mu_
Posty: 46
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: Mu_ » niedziela 06 gru 2015, 10:15

>...Witam postanowiłem kupić sobie pianino cyfrowe i zacząć się uczyć na nim grać.Wcześniej miałem i >grałem jedynie na keyboardzie.Jakie pianinko cyfrowe polecacie mi na początek w dobre cenie .Cena którą >moge przeznaczyć na sprzęt to maksimum 2000zł....

Najlepiej kup prawdziwe pianino, choćby używane, o ile masz miejsce. Oczywiście wszystko zależy jaki typ muzyki chcesz grać i co chcesz osiągnąć.
Kompozytor. W pełni wyposażony użytkownik wyłącznie legalnego oprogramowania i bibliotek muzycznych.

Police
Posty: 7
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 00:00

Re: Pianino cyfrowe dla początkującego

Post autor: Police » środa 27 sty 2016, 17:49

Nie którzy przesadzają pisząc, że na pianino musisz mieć 2,3 razy tyle. Już za ok. 2,5 tysiąca kupisz nowe w miarę przyzwoite pianino cyfrowe. Nie będzie to może jakiś full wypas, ale spokojnie do domowego użytku wystarczające. Zainteresuj się serią Privia, która ma bardzo dobrze dopracowaną klawiaturę, a brzmieniowo też potrafi niejedno ucho muzyczne zadziwić. Kilka miesięcy temu wyszedł nowy model z tej serii PX-160, warto go sobie zobaczyć.

ODPOWIEDZ