Odtwarzanie MIDI przez YAMAHA SW1000-XG + DS2416 + AX44

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
qaz123
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 05 cze 2016, 00:00

Odtwarzanie MIDI przez YAMAHA SW1000-XG + DS2416 + AX44

Post autor: qaz123 » niedziela 05 cze 2016, 20:40

Dzień dobry!

Mam taki problem:
Wymienione w tytule karty wraz z zewnętrznym panelem AX44 chciałbym wykorzystać do odtwarzania ścieżek MIDI dla ubogacenia brzmienia zespołu.
Do SW1000-XG mam oryginalną płytę (do Win9x) + sterowniki WinXP ściągnięte z internetu, do DS2416 znalazłem działające sterowniki i kilka mikserów, które powinny działać (m.in. LUI, LUI Plus, demo DSPCtrl2/3). Wszystko jest należycie połączone kabelkami wewnątrz komputera. Próby przeprowadzam pod Win98 i WinXP.

Nie mam: pliku patch.exe do DS2416, o którym piszą tu i ówdzie (wszystkie linki wygasły), nie mam oryginalnej płyty instalacyjnej do DS2416 (obraz iso nie daje się znaleźć).

Karty po zainstalowaniu działają tak:
- pliki MID i KAR odtwarzają się bez problemu, dźwięk jest dostępny 'na śledziu' SW1000, i mimo wielu kombinacji (odtwarzania z różnych programów, zmian konfiguracji) tylko tu.
- pliki mp3 i WAV odtwarzają się bez problemu, dźwięk jest dostępny na wyjściach AX44, z poziomu DSPCtrl mogę sobie coś tam regulować, czyli jest ok.

Chciałbym aby dźwięki MID były wysyłane na wyjścia w AX44 z rozdzieleniem ścieżek 'melodycznych' i perkusji/metronomu aby podpiąć to sobie do miksera i metronom mieć tylko w słuchawkach pałkera, a resztę ogólnie słyszalną.
Próbuję już od kilku tygodni i skończyły mi się pomysły. Ktoś poratuje jakąś radą, ewentualnie brakującymi plikami? A może to niewykonalne w tej konfiguracji?

qaz

ODPOWIEDZ