Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
bromus
Posty: 1
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 00:00

Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Post autor: bromus » środa 24 sie 2016, 18:37

Cześć!


Na początku pragnę przybić pionę każdemu, kto tu zaglądnie, bo to mój pierwszy post na forum. ;)


W związku ze zmianą mieszkania i reorganizacją wielu aspektów życia przyszedł także czas na podniesienie swoich umiejętności w realizacji dźwięku na cokolwiek wyższy poziom. Przez wiele lat słuchałem zestawu komputerowego, potem doszły słuchawki i sprzęt hi-fi, a teraz przyszła pora na uczciwe monitory. Stąd moja prośba do doświadczonych kolegów - co wybrać?


W temacie monitorów nie jestem szczególnie ogarnięty, więc w miarę możliwości proszę o prowadzenie "za rękę".


Pomieszczenie małe, pokój w mieszkaniu kwalifikujący się do wyciszenia. W związku z tym interesują mnie monitory bliskiego pola.


Interfejs, którego używam to Alesis iO2 Express. W zanadrzu także mixer Behringera Xenyx 802. Jak widać to dość mocno budżetowe rozwiązania, więc dobrze byłoby znaleźć coś co z tym dobrze zagada.


Muzyka, którą nagrywam pewnie nie ma większego znaczenia, ale gwoli ścisłości określiłbym ją jako wszelkie działania elektroniczne z domieszkami gitary. 


Kwota, jaką chcę przeznaczyć to 1000-1200 zł. Optowałbym raczej za nowymi monitorami.


 


Pomożecie? ;)


amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Post autor: amis » piątek 26 sie 2016, 22:55

generalnie za takie pieniądze nie kupisz czegoś wartego prawdziwej uwagi... ale jeśli już ma tak być, to przypomnam sobie że w jednym z ostatnich numerów EiS był test jakichś nowych maluchów od Alesis chyba, które wypadły zaskakująco dobrze. może poszukaj informacji o tym. niestety nie pamiętam dokładnie jaki to był model 

www.psychologium.net

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Post autor: ukaef » poniedziałek 29 sie 2016, 21:43

...
Cześć!

Na początku pragnę przybić pionę każdemu, kto tu zaglądnie, bo to mój pierwszy post na forum. ;)

W związku ze zmianą mieszkania i reorganizacją wielu aspektów życia przyszedł także czas na podniesienie swoich umiejętności w realizacji dźwięku na cokolwiek wyższy poziom. Przez wiele lat słuchałem zestawu komputerowego, potem doszły słuchawki i sprzęt hi-fi, a teraz przyszła pora na uczciwe monitory. Stąd moja prośba do doświadczonych kolegów - co wybrać?

W temacie monitorów nie jestem szczególnie ogarnięty, więc w miarę możliwości proszę o prowadzenie "za rękę".

Pomieszczenie małe, pokój w mieszkaniu kwalifikujący się do wyciszenia. W związku z tym interesują mnie monitory bliskiego pola.

Interfejs, którego używam to Alesis iO2 Express. W zanadrzu także mixer Behringera Xenyx 802. Jak widać to dość mocno budżetowe rozwiązania, więc dobrze byłoby znaleźć coś co z tym dobrze zagada.

Muzyka, którą nagrywam pewnie nie ma większego znaczenia, ale gwoli ścisłości określiłbym ją jako wszelkie działania elektroniczne z domieszkami gitary. 

Kwota, jaką chcę przeznaczyć to 1000-1200 zł. Optowałbym raczej za nowymi monitorami.

 

Pomożecie? ;)...


Szukaj używek. Jeżeli głośniki są oryginalne to raczej nie jest to sprzęt, który będzie grał gorzej od samego używania - chyba, że był katowany.


W tej cenie raczej ciężko o sensowną parę nowych. W czasie kiedy się tym interesowałem zawsze wspominano o KRK RP5 G3 no i legendarne Yamaha HS 50 (teraz chyba są "HS 5", ale to już może ktoś Ci tu podpowie czy nie zmieniło się coś w kwestii ich brzmienia na gorsze). Dobrze też przesortować sobie w jakimś sklepie monitorki po cenie i w zakresie, który Cię interesuje pogooglować opinie i recenzje.


Zaraz za pewne też odeśle Cię ktoś do wyszukiwarki. Spróbuj "jakie monitory", "monitory do" i zawęź do "sprzęt studyjny".



:)

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Post autor: DZ1 » czwartek 01 wrz 2016, 20:14

Wiadomo, nie słyszałem wszystkich monitorów w tym przedziale cenowym ale słyszałem Mackie MR5 i moge je polecic, nie slyszałem mk2 i mk3, ale pierwsza wersja jest OK. Co do KRK serii RP- nie słyszałem ich, ale wiekszość opinii jakie czytałem nie są najlepsze, chodzi głównie o przewalony bas i podobno coś w górze jest nie tak, ale... to trzeba by samemu posłuchać, z drugiej strony spotkałem sie z opiniami, że do szeroko pojętej muzyki elektroniczej są nawet niezłe.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Post autor: Soundscape » piątek 02 wrz 2016, 22:26


 Pomożecie? ;)...
 


*******************************************


Słuchałem całkiem niedawno JBL LSR 105. Całkiem-całkiem w tej kategorii pln. KRK na pewno odpuść. "Przyjemne" w słuchaniu jest seria BX M-Audio (do tworzenia w sam raz, gorzej z miksem). Fajną recenzję dostały Alesisy Elevate 6, może warte uwagi też. Posłuchał bym też (jak znajdziesz) coś z oferty Fluid Audio. Sam się przymierzam do testów, bo szukam drugiej pary odsłuchów bardziej do słuchania.


polysas
Posty: 3
Rejestracja: środa 23 lis 2011, 00:00

Re: Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Post autor: polysas » sobota 03 wrz 2016, 08:27

... Pomożecie? ;)... 
*******************************************
Słuchałem całkiem niedawno JBL LSR 105. Całkiem-całkiem w tej kategorii pln. KRK na pewno odpuść. "Przyjemne" w słuchaniu jest seria BX M-Audio (do tworzenia w sam raz, gorzej z miksem). Fajną recenzję dostały Alesisy Elevate 6, może warte uwagi też. Posłuchał bym też (jak znajdziesz) coś z oferty Fluid Audio. Sam się przymierzam do testów, bo szukam drugiej pary odsłuchów bardziej do słuchania... witam ja kupilem tapco S8 uzywki za 1400 i bija na glowe wszystko w tej cenie a nawet drozsze modelewielu profesjonalnych muzykow ktorzy mnie odwiedzaja zawsze zwracaja uwage na moj odsluch

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Post autor: amis » sobota 03 wrz 2016, 10:32

witam ja kupilem tapco S8 uzywki za 1400 i bija na glowe wszystko w tej cenie a nawet drozsze modelewielu profesjonalnych muzykow ktorzy mnie odwiedzaja zawsze zwracaja uwage na moj odsluch ... 




a to ciekawe... ja mam tapco S8 od 10 lat... owszem, słucha się ich bardzo przyjemnie i nawet przyzwoicie pokazują dół. natomiast uważaj na nie, bo zupełnie nie pokazują środka, który gdzieś znika w czarnej dziurze :) jak za takie pieniądze to są przyzwoite monitory ale niestety, trochę koloryzują. aktualnie to mam je na sprzedaż :) 

www.psychologium.net

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Post autor: ceres1x » piątek 09 wrz 2016, 22:24

Mam w tej chwili znowu RP5 G3.
Uzywam wlasnie do elektroniki, jestem zadowolony.
Gdybym byl zawodowcem kupilbym cos lepszego np.A7X.

Jak nie masz zrobionej zadnej adaptacji akustycznej pomieszczenia, to nawet jak wstawisz monitory za kilkanascie tysiecy to bedzie kupa z odsluchem.
Polecam zainteresowac sie tym tematem.
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Post autor: amis » niedziela 11 wrz 2016, 10:00

Jak nie masz zrobionej zadnej adaptacji akustycznej pomieszczenia, to nawet jak wstawisz monitory za kilkanascie tysiecy to bedzie kupa z odsluchem.
Polecam zainteresowac sie tym tematem....
  




w dużej mierze to prawda. adaptacja jest bardzo ważna. mimo wszystko jednak - ja nie mam zupełnie zaadaptowanego miejsca, a po wymianie Tapco S8 właśnie na A7X jednak słyszę zdecydowanie więcej :) 

www.psychologium.net

Awatar użytkownika
mokot
Posty: 26
Rejestracja: piątek 20 lut 2009, 00:00

Re: Monitory aktywne bliskiego pola - 1.000/1.200 zł

Post autor: mokot » czwartek 15 wrz 2016, 01:44

Zaczne od tego ze nie mam wielkiego doswiadczenia poniewaz pierwsze odsluchy jakie mialem to yamahy hs50 ,ktorych uzywalem w 12m pokoju. Graly fajnie aczkolwiek przy tak malym pomieszczeniu otwor bassrefleksu umieszczony z tylu kolumny to podstawowy blad ktory popelnilem przy zakupie. Pognalem do sklepu muzycznego w celu odsluchu roznych monitorow z bassrefleksem na froncie (ten sam budzet 1200zl) i wybralem Presonus Eris E5. W mojej niewielkiej przestrzeni zagraly (i graja) duzo ladniej od yamahy ktorej oczywiscie nie neguje.
%%%

ODPOWIEDZ