Nagranie tekstu na gotową ścieżkę dźwiękową

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Mieczu
Posty: 3
Rejestracja: sobota 18 lut 2017, 00:00

Nagranie tekstu na gotową ścieżkę dźwiękową

Post autor: Mieczu » sobota 18 lut 2017, 20:11

Witam wszystkich.


Jestem kompletnie początkującym w temacie nagrywania tekstu na gotową ścieżkę dźwiękową.


Sprzęt na jakim pracuję to PreSonus AudioBox i program Studio One .


Sprzęt oraz program pracują pod MacBook Air.


Problem który chciałbym rozwiązać bądź uzuskać wskazówki co mogę zrobić, polega na tym że nagrana ścieżka oraz wyeksportowany kompletny miks, przy odtworzaniu na na głośnikach laptopa ma już maksymalną głośność.


W odsłuch wszystko jest bardzo dobrze, natomiast po eksporcie nie mam możliwości zwiększenia głośności nagrania.


Nie wiem i nie mam pojęcia czy to kwestia ustawienia sprzętu oraz poziomu nagrania dźwięku, czy jest to związane z samą kartą dźwiękową laptopa.


W związku z powyższym, moje pytanie i prośba czy możecie mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu?


Mieczu


 


 


[addsig]
Od niedawna zajmuję się nagrywaniem prozy i wierszy na podkładzie muzycznym.

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Nagranie tekstu na gotową ścieżkę dźwiękową

Post autor: Tadeo » poniedziałek 20 lut 2017, 13:17

...Witam wszystkich.
Jestem kompletnie początkującym w temacie nagrywania tekstu na gotową ścieżkę dźwiękową.
Sprzęt na jakim pracuję to PreSonus AudioBox i program Studio One .
Sprzęt oraz program pracują pod MacBook Air.
Problem który chciałbym rozwiązać bądź uzuskać wskazówki co mogę zrobić, polega na tym że nagrana ścieżka oraz wyeksportowany kompletny miks, przy odtworzaniu na na głośnikach laptopa ma już maksymalną głośność.
W odsłuch wszystko jest bardzo dobrze, natomiast po eksporcie nie mam możliwości zwiększenia głośności nagrania.
Nie wiem i nie mam pojęcia czy to kwestia ustawienia sprzętu oraz poziomu nagrania dźwięku, czy jest to związane z samą kartą dźwiękową laptopa.
W związku z powyższym, moje pytanie i prośba czy możecie mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu?
Mieczu
  ...


studio one nagrywa mowę tak? pokazuje na wykresie sciezki audio zapis?


...a przed exportem masz mozliwość modyfikacji głośności zarówno podkladu dzwiękowego jak i nagranej mowy?


Awatar użytkownika
Mieczu
Posty: 3
Rejestracja: sobota 18 lut 2017, 00:00

Re: Nagranie tekstu na gotową ścieżkę dźwiękową

Post autor: Mieczu » wtorek 21 lut 2017, 08:26

Tak StudioOne nagrywa mowę i mam możliwość ustawienia głośności przed nagraniem mowy i podkładu. Przed samym nagraniem mogę ustawić głośność podkładu oraz nagrywanej mowy.

Jeśli już nagrałem to co mogę zmodyfikować bezpośrednio przed eksportem, jakie wartości?.

Przy częściowym eksporcie miksu, mam do wybory ścieżki eksportu, oraz ustawienia wartości, lecz nie wiem które wpływają na głośność....

Mieczu
Od niedawna zajmuję się nagrywaniem prozy i wierszy na podkładzie muzycznym.

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Nagranie tekstu na gotową ścieżkę dźwiękową

Post autor: Tadeo » wtorek 21 lut 2017, 11:47

...Tak StudioOne nagrywa mowę i mam możliwość ustawienia głośności przed nagraniem mowy i podkładu. Przed samym nagraniem mogę ustawić głośność podkładu oraz nagrywanej mowy.
Jeśli już nagrałem to co mogę zmodyfikować bezpośrednio przed eksportem, jakie wartości?.
Przy częściowym eksporcie miksu, mam do wybory ścieżki eksportu, oraz ustawienia wartości, lecz nie wiem które wpływają na głośność....
Mieczu...
 


super, studio one to mixer jak większość, mozesz zrobić praktycznie wszystko z ułożeniem dzwieku w mixie w studio one i potem wyexportować.


Awatar użytkownika
Mieczu
Posty: 3
Rejestracja: sobota 18 lut 2017, 00:00

Re: Nagranie tekstu na gotową ścieżkę dźwiękową

Post autor: Mieczu » czwartek 23 lut 2017, 09:12

...
...Tak StudioOne nagrywa mowę i mam możliwość ustawienia głośności przed nagraniem mowy i podkładu. Przed samym nagraniem mogę ustawić głośność podkładu oraz nagrywanej mowy.
Jeśli już nagrałem to co mogę zmodyfikować bezpośrednio przed eksportem, jakie wartości?.
Przy częściowym eksporcie miksu, mam do wybory ścieżki eksportu, oraz ustawienia wartości, lecz nie wiem które wpływają na głośność....
Mieczu...
 

super, studio one to mixer jak większość, mozesz zrobić praktycznie wszystko z ułożeniem dzwieku w mixie w studio one i potem wyexportować.
...
 




Tylko czy można przy eksporcie miksu, zwiększyć głośność ścieżek?. 


jeśli nie, to rozumiem że jedyną możliwością jest odpowiednie ustawienie głośności nagrania  na mikserze?


[addsig]
Od niedawna zajmuję się nagrywaniem prozy i wierszy na podkładzie muzycznym.

ODPOWIEDZ