Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: DZ1 » sobota 01 lip 2017, 07:20

...
Dzięki za informację. Postaram się wsłuchać zarówno w wspomniane już monitory Nekkst, jak i te HS8.

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem odpowiednich przewodów do podłączenia monitorów. Rozumiem, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kabla XLR RCA. Sporo tego w sklepach i nie wiem jaką konkretną markę mam wybrać?

...
 


Nie jestesmy audiolilami i nie słyszymy ''niesamowitego brzmienia złotych kabli'' bo takie coś realnie nie istnieje (chyba, że w mózgu audiofila :) ) dlatego kup poprostu kabel zakończony odpowiednimi końcówkami i tyle. Kabel nie brzmi - bo to tylko kabel. Kabel przedewszystkim ma być odpowiednio wytrzymały, żeby nie rozleciał sie podczas użytkowania i tyle w temacie. Wiadmo, że najtańszej chińszczyzny sie nie kupuje bo zaraz bedzie trzeba kupować nastepny. Osobiscie sam lutuje sobie odpowiednie kable, ale jesli chcesz kupić cos gotowego to napewno nie kupuj najtańszych ani tym bardziej najdroższych. Kup coś troche droższego niż najtańsze :) - do domu wystarczy w zupełności. Marka jest zupełnie nieistotna.




Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » sobota 08 lip 2017, 10:21

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Po powrocie z urlopu ruszam na, mam nadzieję, udane zakupy.Smile


Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » środa 02 sie 2017, 16:26

Kilka dni demu zakupiłem wreszcie nowe monitory. Co prawda na miejscu skłaniałem się ku NEKKST K8, ale ostatecznie zostałem przy K6. Ciągle się jeszcze przyzwyczajam, przesłuchując różnych stylistycznie płyt, zmieniając też przy okazji nieco aranżację mojego pokoju. Generalnie jestem bardzo zadowolony, różnica w stosunku do mojego poprzedniego sprzętu jest kolosalna.
Jest jednak rzecz, która trochę nie daje mi spokoju. A mianowicie szum, wydobywający się z monitorów. Nazwałbym to "szumem komputerowym", słyszalnym np. w przerwach między utworami. Czytałem trochę w sieci o tym i sporo osób poleca zakupienie w takim przypadku interfejsu audio (najczęściej pojawia się urządzenie Scarlett 2i2). Dodam, że połączyłem monitory z wspomnianą wcześniej kartą dzwiękową Julia@ przewodami RCA do XLR firmy Sheller. Pytanie, czy faktycznie tylko zakup interfejsu audio jest w stanie wyeliminować szum?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: Zbynia » środa 02 sie 2017, 18:02

Julia to całkiem porządna karta.
Poza tym odwróć ją - ma przecież wyjścia symetryczne TRS i połącz kablami TRS-XLR z odsłuchami

Wtedy sprawdź.
ps.czy jak nie gra muzyk to szumią?

Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » czwartek 03 sie 2017, 10:01

Dokładnie, wszystkie momenty "ciszy" są ozdobione cyfrowym szumem.
Spróbuję podłączyć przewodami TRS do XLR.

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: DZ1 » czwartek 03 sie 2017, 10:50

...Dokładnie, wszystkie momenty "ciszy" są ozdobione cyfrowym szumem.
Spróbuję podłączyć przewodami TRS do XLR. ...

Zmiana kabla na symetryczny powinna pomóc. Czyli potrzebujesz kabli XLR - TRS czyli wtyk ''Jack'' w tych kablach MUSI być stereo (identyczny jak np, do słuchawek).

Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » piątek 04 sie 2017, 22:46

O jeszcze jednej rzeczy zapomniałem, a mianowicie: jak podłączyć słuchawki? Wcześniej podłączałem je do wspomnianego przeze mnie na wstępie miksera Peavey 6, ale to rozwiązanie jeszcze potęguje szum. Znalazłem gdzieś w sieci informacje o urządzeniach zwanych DAC, np. Audioengine D1, które można łączyć z głośnikami i dają możliwość podłączenia słuchawek.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: Zbynia » piątek 04 sie 2017, 23:28

Pozostaje mikser albo aktywny kontroler monitorów

innej opcji brak chyba że porzeźbisz w gównie i wyprowadzisz sygnał spdif do zintegrowanej karty która będzie robiła za wzmacniacz do słuchawek
przyznaję się że w tym kierunku nie testowałem na poważnie

Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » sobota 05 sie 2017, 07:47

Zakładając, że jeszcze w tym roku chciałbym podłączyć również klawiaturę sterującą, rozejrzałbym się za jakimś urządzeniem, które połączy odsłuch na monitorach oraz słuchawkach. Mikser analogowy Peavey 6, który posiadam, wydaje się wprowadzać dodatkowy szum. Zastanawiam się, co innego mógłbym podłączyć do mojej karty Juli@?

Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » wtorek 08 sie 2017, 00:10

...Pozostaje mikser albo aktywny kontroler monitorów

innej opcji brak chyba że porzeźbisz w gównie i wyprowadzisz sygnał spdif do zintegrowanej karty która będzie robiła za wzmacniacz do słuchawek
przyznaję się że w tym kierunku nie testowałem na poważnie...

Mogę prosić o jakąś konkretną propozycję miksera lub kontrolera monitorów? Ktoś polecił mi zakup interfejsu audio focusrite scarlett 2i4, w celu podłączenia słuchawek i pozbycia się szumów, jakie generuje mikser Peavey 6. Czytałem też pozytywne opinie o wzmacniaczu Holdegron.

ODPOWIEDZ