Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » środa 28 cze 2017, 02:12

Od kilku dobrych lat bawiłem się w tworzenie własnej muzyki na dość leciwym sprzęcie (kolumny estradowe vermony + wzmacniacz NAD w jakiejś starszej wersji). Wzmacniacz właśnie się chyba przepalił i przestał grać, dlatego też chciałbym zakupić długo wyczekiwane monitory do odsłuchu. Mam okazję kupić używane przez 2 lata przez mojego znajomego monitory Yamaha HS8. Przed zakupem nurtują mnie jeszcze dwie rzeczy:
1. Czy bezpiecznie jest kupić używane monitory (ciężko mi nawet określić, jak były ekspolatowane)?
2. Zastanawiam się, czy moja karta dzwiękowa ESI JUli@ 1.07 oraz mikser Peavey PV6, których wcześniej używałem, przydadzą się w przypadku zakupienia wspomnianych monitorów HS8? Podczas zbierania informacji o tych monitorach Yamahy są one najczęściej łączone z interfejsem audio Scarlette 2i2.

Z góry dziękuję za pomoc.


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: DZ1 » czwartek 29 cze 2017, 00:27

...
Od kilku dobrych lat bawiłem się w tworzenie własnej muzyki na dość leciwym sprzęcie (kolumny estradowe vermony + wzmacniacz NAD w jakiejś starszej wersji). Wzmacniacz właśnie się chyba przepalił i przestał grać, dlatego też chciałbym zakupić długo wyczekiwane monitory do odsłuchu. Mam okazję kupić używane przez 2 lata przez mojego znajomego monitory Yamaha HS8. Przed zakupem nurtują mnie jeszcze dwie rzeczy:
1. Czy bezpiecznie jest kupić używane monitory (ciężko mi nawet określić, jak były ekspolatowane)?
2. Zastanawiam się, czy moja karta dzwiękowa ESI JUli@ 1.07 oraz mikser Peavey PV6, których wcześniej używałem, przydadzą się w przypadku zakupienia wspomnianych monitorów HS8? Podczas zbierania informacji o tych monitorach Yamahy są one najczęściej łączone z interfejsem audio Scarlette 2i2.

Z góry dziękuję za pomoc.

...
 


1. Czy bezpiecznie jest kupić używane monitory (ciężko mi nawet określić, jak były ekspolatowane)?


Nie bawiłbym sie w takie coś, niby mają limitery ale..... niewiadomo jak ''rozchuśtanych'' głosników nie kuiłbym, tymbardziej, jesli nie masz żadnego porównania.


Jesli mowa o budżetowych monitorach to moge polecić Behringery z serii Nekkst. Słuchałem K6 i w tym przedziale cenowym zmiatają z powierzchni Ziemi np, KRK, Mackie, Akai, JBL itp. W tym przedziale cenowym są zdecydowanie najlepsze. Polecam posłuchać na własnych uszach w porównaniu do innych, podobnych.


2. Zastanawiam się, czy moja karta dzwiękowa ESI JUli@ 1.07 oraz mikser Peavey PV6, których wcześniej używałem, przydadzą się w przypadku zakupienia wspomnianych monitorów HS8? Podczas zbierania informacji o tych monitorach Yamahy są one najczęściej łączone z interfejsem audio Scarlette 2i2.


Po pierwsze ''primo'' :) to w tym przedziale cenowym praktycznie nieistotne jest jaka karta do jakich monitorów, ale...znam Juli@ i to świetna katra dźwiękowa. Nie znam (nie słyszałem) scarlette 2i2 (ale nie spodziewałbym sie ''lepszości'' jej wzgledem Juli@ - moge to stwierdzić ''w ciemno'') . Na Vermonie nie odczułbyś żadnej różnicy między scarlet 2i2 a Juli@. Ba... nie odczułbyś róznicy miedzy jakakolwiek karta dźwiekową nawet jak podłaczyłbyś kilka mikserów pomiedzy nimi :) Zresztą, w ogóle to masz sprzęty z zupełnie różnych światów: Vermona, NAD, Juli@. Najsłabszym ogniwem są oczywiscie Vermony (to nie sprzęt do tworzenia muzyki - chyba, że bedzie odtwarzana TYLKO na tych Vermonach). Nie czytaj za duzo w necie o tym, co ktoś z czym łączy, w tym przedziale cenowym - to jest co najmniej niepoważne (tu przedewszystkim marketing działa).


Dla najlepszej jakosci dźwieku proponuje Tobie pozostawienie sobie Juli@, wywalenie tego PV6 (bo degraduje to co daje Juli@) i dokupienie monitorów.


Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » czwartek 29 cze 2017, 00:57

Wielkie dzięki za odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś. Przyznam, że nie czytałem o wspomnianych przez ciebie Behringerach Nekkst.

Tę graciarnię, którą miałem dotychczas, Vermony, Nad itp. odziedziczyłem po kimś jakieś 10 lat temu i tak używałem do "zajechania" nie mając wcześniej pieniędzy na zakup czegoś lepszego. Na tę chwilę, oprócz przepalonego NADa, Vermony z całą pewnością również wyrzucam. Chciałbym w to miejsce po prostu kupić jakieś sprawne monitory w cenie około 2 tysięcy (może ze statywami) , dlatego zależy mi na trafnym wyborze.
Chciałbym ,aby dzwięk był jak najbardziej precyzyjny, nie "przekolorowany". Rozumiem, że w takim zestawieniu Yamhaha HS8 vs Behringer Nekkst K8 te drugie lepiej się będą sprawdzały?


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: DZ1 » czwartek 29 cze 2017, 01:31

Przyznam, że nie czytałem o wspomnianych przez ciebie...


Po drugie ''primo'' :) : Jakiegokolwiek sprzetu audio ostatecznie SŁUCHA SIĘ - NIE CZYTA O NIM, chocby z tego powodu, że kazdy ma inne ucho.


Vermony z całą pewnością również wyrzucam.


Ja nie wyrzucałbym - jesli w dobrym stanie to kiedyś mogą być warte krocie :) Ale tak zupełnie serio:


HS8 słuchałem jakiś czas temu i nie wywarły na mnie wielkiego wrażenia wtedy - ot, takie może lepsze hifi, nic szczególnego. Nie mam bezposredniego porównania HS8 do Nekkst K8 - nie słyszałem nawet K8. Słyszałem K6 i w porównaniu do dzisiejszej konkurencji są najlepsze w tym przedziale cenowym. Jesli mowa o 8cali to K6 są napewno lepsze niż Mackie MR8...Ale tak jak napisałem wyżej: musisz sam posłuchać, nie sugeruj sie opiniami wyczytanymi w internecie, TY masz swoje ucho i głośniki mają TOBIE sie podobać bez wzgledu na to co ktos tam pisze sobie w internecie. I jeszcze jedno: jak juz bedziesz na odsłuchu w jakimś salonie to nie poddaj sie sugestiom sprzedawcy: głosniki mają sie TOBIE podobać - nie sugeruj sie opiniami kogolokwiek innego. Słuchaj swojego słuchu :)


Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » czwartek 29 cze 2017, 10:52

Podszedłem do tematu w ten sposób, że skoro mam tak słaby sprzęt i większość niuansów nie wyłapuję w słyszanych dzwiękach, może lepiej poradzić się kogoś osłuchanego, kto zawęziłby mój wybór do kilku propozycji, z których jedną bym wybrał.
Priorytetem jest dla mnie jak najwierniejsze oddanie brzmienia, tak aby przygotowany w DAW materiał brzmiał w miarę solidnie na innych nośnikach.


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: DZ1 » czwartek 29 cze 2017, 17:47

...
Podszedłem do tematu w ten sposób, że skoro mam tak słaby sprzęt i większość niuansów nie wyłapuję w słyszanych dzwiękach, może lepiej poradzić się kogoś osłuchanego, kto zawęziłby mój wybór do kilku propozycji, z których jedną bym wybrał.
Priorytetem jest dla mnie jak najwierniejsze oddanie brzmienia, tak aby przygotowany w DAW materiał brzmiał w miarę solidnie na innych nośnikach.

...
 


W tym budżecie ciężko będzie


Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » czwartek 29 cze 2017, 19:06

Rozumiem. A jakim budżetem musiałbym dysponować?


stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: stage » piątek 30 cze 2017, 02:34

Ja tych HS8 osobiście nie obsłuchiwałem, ale znam dwóch muzyków, którzy korzystają i opinie pozytywne. 


Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » piątek 30 cze 2017, 07:58

Dzięki za informację. Postaram się wsłuchać zarówno w wspomniane już monitory Nekkst, jak i te HS8.

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem odpowiednich przewodów do podłączenia monitorów. Rozumiem, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kabla XLR RCA. Sporo tego w sklepach i nie wiem jaką konkretną markę mam wybrać?


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: DZ1 » sobota 01 lip 2017, 06:51

...
Rozumiem. A jakim budżetem musiałbym dysponować?...
 


Około 3,5...4kPLN.


I tutaj ZDECYDOWANIE polecam APS Klasik - w tym budżecie nie ma ich do czego porównać bo miażdżą konkurencje BEZDYSKUSYJNIE. Dlatego niedawno właśnie je kupiłem - jesli chciałbyś porównywać je do czegokolwiek innego to musiałbyś szukać głosników powyżej 10kPLN - ja już nie szukałem dalej bo Klasiki mnie zabiły :) Gorąco polecam sprawdzić je na własnych uszach, APS daje swoje głośniki do testów - ja z tego nie skorzystałem bo wolałem porównać je do innych glosników i np Adamy a7x wypadły przy nich baaardzo blado. Tutaj, po raz kolejny, okazuje sie, że ''Polak porafi'' i że mamy świetnych inżynierów :) (APS to polska firma). Jesli decydowałbys sie na nie to moge dać ci namiar gdzie możesz kupić je w dobrej cenie (ale to na PW).


ODPOWIEDZ