Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: DZ1 » wtorek 08 sie 2017, 20:16

...O jeszcze jednej rzeczy zapomniałem, a mianowicie: jak podłączyć słuchawki? Wcześniej podłączałem je do wspomnianego przeze mnie na wstępie miksera Peavey 6, ale to rozwiązanie jeszcze potęguje szum. Znalazłem gdzieś w sieci informacje o urządzeniach zwanych DAC, np. Audioengine D1, które można łączyć z głośnikami i dają możliwość podłączenia słuchawek. ...

Ja używam Presonus HP4. Jest to wzmacniacz słuchawkowy dobrej klasy z regulacją głośności monitorów (Tobie zwłaszcza przydatna funkcja w połączeniu z Juli@).
Pozdr,

Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » poniedziałek 02 paź 2017, 00:02

Ja używam Presonus HP4. Jest to wzmacniacz słuchawkowy dobrej klasy z regulacją głośności monitorów (Tobie zwłaszcza przydatna funkcja w połączeniu z Juli@).
Pozdr,...

Jeszcze pytanie: jak to podłączyć poprawnie, z Juli@ do wzmacniacza Presonus i potem z Presonus do monitorów?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: Zbynia » poniedziałek 02 paź 2017, 16:26

Ciężko zajrzeć do instrukcji na stronie producenta?Są obrazki...

Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » środa 11 paź 2017, 19:25

Presonus dzisiaj dotarł. Mam dwa pytanie zaraz po podłączeniu:
1. Rozumiem, że fakt, iż słyszę sygnał jedynie w jednym kanale spowodowany jest brakiem przewodów stereo?
2. Niestety po podłączeniu słyszalny jest irytujący szum (np. podczas ruszania myszką), którego nie było w sytuacji, w której monitory podłączone były bezpośrednio do karty Juli@. Pytanie, czy to wina Presonusa, czy też może nieodpowiednich przewodów?


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: PWA » środa 11 paź 2017, 23:28

Jakie stereo masz na myśli?
Presonus ma 2 wyjścia symetryczne na monitory (prawy/lewy). W HS8 masz wejścia symetryczne, więc kup sobie 2 kable TRS symetryczne i podłącz kanał lewy do lewego głośnika i kanał prawy do prawego.
Karta ma przełączalne wyjścia... symetryczne lub niesymetryczne. Użyj wyjść symetrycznych z karty i 2 kablami TRS połącz wyjścia z karty odpowiednio do 2 kanałów wejściowych Presonus.

Co do szumów od myszy to się nie wypowiadam ...może to piski?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: PWA » środa 11 paź 2017, 23:46

Aaa... teraz zauważyłem, że masz Nekkst K6, no ale to nic nie zmienia. One tez mają wejścia symetryczne TRS, więc nie ma sensu bawić się w kable XLR-TRS. Komplikuje to tylko sprawę... w tym przypadku kable TRS-TRS zapewniają Ci symetryczne połączenie podobnie jak XLR.

Rafalski
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 12 paź 2017, 00:00
Kontakt:

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: Rafalski » czwartek 12 paź 2017, 12:44

Twoim zdaniem XLR-TRS to przepalanie kasy? Ja zainwestowałem sporo $ w XLR-TRS... czuję się przynajmniej delikatnie zmartwiony.. :(
[addsig]

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: PWA » czwartek 12 paź 2017, 14:27

Tak uważam, ponieważ na obydwu złączach możesz zrealizować połączenie symetryczne. Wtyk ma tu drugorzędne znaczenie.

Awatar użytkownika
aftercoma
Posty: 23
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: aftercoma » piątek 13 paź 2017, 10:30

...Aaa... teraz zauważyłem, że masz Nekkst K6, no ale to nic nie zmienia. One tez mają wejścia symetryczne TRS, więc nie ma sensu bawić się w kable XLR-TRS. Komplikuje to tylko sprawę... w tym przypadku kable TRS-TRS zapewniają Ci symetryczne połączenie podobnie jak XLR....

Dzięki za info. Połączenie karty Juli@ z wzmacniaczem Presonus, to oczywiście TRS/TRS. W przypadku połączenia Presonusa z monitorami mam TRS/XLR. Szum jest słyszalny, zwłaszcza przy podkręceniu głośności na wzmacniaczu Presonus. Różnica w stosunku do wcześniejszego połączenia monitorów bezpośrednio pod kartę jest wyraźna.

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Yamaha HS8 - pytanie początkujacego

Post autor: DZ1 » piątek 13 paź 2017, 21:35

''Szum jest słyszalny, zwłaszcza przy podkręceniu głośności na wzmacniaczu Presonus. Różnica w stosunku do wcześniejszego połączenia monitorów bezpośrednio pod kartę jest wyraźna. ...''

Zmniejsz czułość (głosność) w monitorach a dawaj wiecej w HP4.
Każdy ''klocek'' w torze sygnału daje coś od siebie i to jest normalne.

ODPOWIEDZ