Wokalistka/sprzęt - od czego zacząć?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Kama7774
Posty: 1
Rejestracja: środa 26 lip 2017, 00:00

Wokalistka/sprzęt - od czego zacząć?

Post autor: Kama7774 » środa 26 lip 2017, 09:23

Cześć!

Mam pytanie! Jestem wokalistką. Niestety nie mam zepołu muzycznego, a próbowałam z wieloma osobami.Zawsze nie pasuje mi styl muzyczny. Postanowiłam,że będę robiła sobie próby do momenty,aż znajdę idealny zespół,który będzie lubił to co ja!


Wracając do sedna!


Potrzebuję sprzętu na próby i na koncerty! Coś na zasadzie, że ja jestem wokalistą a ktoś bedzie mi puszczał podkłady, może jakieś efekty do wokalu... co byście polecili na początek? byle nie drogo!

:)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Wokalistka/sprzęt - od czego zacząć?

Post autor: Zbynia » piątek 28 lip 2017, 20:57

Sprzętu czy murzyna do odwalania całej roboty?
byle odtwarzacz mp3 (a ten jest w każdym telefonie) da na słuchawki/głosniki podkład...


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Wokalistka/sprzęt - od czego zacząć?

Post autor: DZ1 » niedziela 30 lip 2017, 23:26

...Cześć!
Mam pytanie! Jestem wokalistką. Niestety nie mam zepołu muzycznego, a próbowałam z wieloma osobami.Zawsze nie pasuje mi styl muzyczny. Postanowiłam,że będę robiła sobie próby do momenty,aż znajdę idealny zespół,który będzie lubił to co ja!
Wracając do sedna!
Potrzebuję sprzętu na próby i na koncerty! Coś na zasadzie, że ja jestem wokalistą a ktoś bedzie mi puszczał podkłady, może jakieś efekty do wokalu... co byście polecili na początek? byle nie drogo!...

Jeśli mowa o koncertach, to przychodzisz po prostu do ''Pana akustyka'', dajesz płytke lub pendrive (kilka dni przed występem dobrze ustalić telefonicznie jaki nośnik bedzie najlepszy) z podkładami i wchodzisz na scene. Technicy i realizator dźwięku zajmą się wszystkim, żebyś Ty dobrze słyszała siebie i podkład w swoim odsłuchu scenicznym i żeby dobrze było wszystko słychać na widowni.

Jeśli mowa o próbach to:

-jeśli masz jakieś pomieszczenie, ktore może służyć jako sala prób, potrzebujesz paru rzeczy: kolumny (proponuje np jakieś starsze używane ale markowe, ewentyalnie coś polskiego, typu LDM, Elestra itp - napewno nie kupuj wszechobecnej taniej chińszczyzny z mocami po 1000 - 2000W bo to badziewie do kwadratu), mikser z efektorem (coś sprawdzonego, używanego, np yamaha) + wzmacniacz (tu również proponuje starsze polskie używane sprzęty, ADS, Elmuz) LUB zamiast miksera + wzmacniacz może być powermikser z efektorem, do tego mikrofon, (np Shure PG58 w zupełności wystarczy na próby i tutaj lepiej kupić nowy od sprawdzonego sprzedawcy bo aż roi sie od podróbek). Mikser dobrze by było, żeby miał wbudowany korektor suwakowy, ale nie jest to niezbędne. Jakikolwiek odtwarzacz, np, CD, laptop, ''eMPe-trójka'' , telefon - cokolwiek co wepniesz do miksera i puścisz sobie podkład.

-jeśli nie masz pomieszczenia na sale prób, śpiewasz w domu, to to samo co wyżej, tylko zamiast kolumien i wzmacniacza potrzebujesz jedynie dobrych słuchawek (ciężko mi cokolwiek polecić, bo każdy ma inne ucho i każdemu cos innego może sie podobać, najlepiej samemu osłuchać kilka modeli słuchawek; ja np, podczas nagrań często dawałem wokalistom/tkom AKG K-44 / K-55 i byli zadowoleni z odsłuchu, a ostatnio np zakupiłem Sennheizer HD 280 Pro i uważam, że są wyśmienite a słuchałem w sumie kilkunastu modeli różnych słuchawek, kilku grubo za ponad 1000zł - więc to wszystko tak naprawde kwestia gustu)

Powodzenia!

Mateusz034
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 01 lip 2018, 14:39

Re: Wokalistka/sprzęt - od czego zacząć?

Post autor: Mateusz034 » niedziela 01 lip 2018, 15:54

Wystarczy zwykły odtwarzacz mp3

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Wokalistka/sprzęt - od czego zacząć?

Post autor: msankowski » wtorek 10 lip 2018, 15:14

Raczej nie gitarowy. Wzmacniacze gitarowe są budowane w sposób pozwalający uzyskać dobre brzmienie gitary, w tym kontrolowane zniekształcenia. Jeśli gitarowy to z dedykowanym kanałem mikrofonowym i zasilaniem Phantom, są takie do gitar akustycznych.

Raczej poleciłbym mikser z monitorami lub słuchawkami. Wtedy można łączyć sygnał wokalu z mikrofonu z podkładem z komputera, cd lub odtwarzacza mp3. Jeśli mikser będzie miał dodatkowo interfejs audio USB to można się pokusić o nagrywanie.

Dużo zależy od dysponowanych funduszy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ