alternatywa dla Cubase

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Damianin
Posty: 262
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

alternatywa dla Cubase

Post autor: Damianin » sobota 07 paź 2017, 08:01

Witam serdecznie,


Po wielu latach tworzenia muzyki a później całkowitego braku związku z jej tworzeniem, głównie z powodu braku czasu, chciałbym powrócić do hobby. 


Czy istnieje obecnie jakaś dobra darmowa alternatywa dla Cubase? Kiedyś tworzyłem w Cubase 5, ale dziś to chyba prehistoria. Jaki sequencer programowy na Windowsa polecacie, pod który możnaby z powodzeniem podpiąć wtyczki VST?


Pozdrawiam,


Damian


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: alternatywa dla Cubase

Post autor: PWA » sobota 07 paź 2017, 09:36

Zerknij na:
- Presonus Studio One 3 Prime - darmowa wersja, świetnie integruje się ze sprzętem Presonus
- Reaper - jeżeli Twoje dochody roczne z muzyki nie przekraczają 20k$ = 60$... jeżeli przekraczają 225$, ale wszystko opiera się o Twoją deklarację...żadnego przymusu . Dostępna 60 dniowa, w pełni funkcjonalna wersja testowa
- Tracktion w wersji 6 jest w pełni darmowym DAW. Wersja 7 jest za darmo dołączana do sprzęt Behringer, zaś najnowsza odsłona, czyli Waveform kosztuje od 50 do 200$, w zależności od wersji

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: alternatywa dla Cubase

Post autor: PWA » sobota 07 paź 2017, 09:44

...jest jeszcze darmowy Pro Tools First, ale z ograniczeniem do 3 projektów w jednym czasie. Jeżeli chcesz tworzyć kolejny, to jeden z poprzednich musisz usunąć. Są chyba jeszcze jakieś inne ograniczenia... nie wiem czy zewnętrzne pluginy można podłączać... trzeba by dokładnie sprawdzić ...no i oczywiście limity na ilość I/O, ścieżek itp.

Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: alternatywa dla Cubase

Post autor: Janusz_M » niedziela 08 paź 2017, 05:03

Nie jestem już w temacie, ale z po krótkim rekonesansie z Google i opierając się na wspomnieniach to:


- Podium Free


- Tracktion (nawet nie wiedziałem, że jest już za darmo)


- LMMS (nie wiem jaki jest stan zaawansowania)


Z płatnych alternatyw to może Samplitude, które bywa dołączane do gazet (15zł. to nie majątek), wspomniany Reaper (czy shareware wciąż jest nieograniczony?) i może EnergyXT za ok. 40Euro. Jak lubisz tackery (ktoś jeszcze ich w ogóle używa?) to MadTracker i ponoć Jeskola Buzz znów jest rozwijany.


Wpisz w Google "free daw" i dostaniesz całe zestawienia, ale daleko poza to co tu napisane to nie wyjdziesz.


Pozdrawiam


Janusz


Awatar użytkownika
Jarek_Zand
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 00:00

Re: alternatywa dla Cubase

Post autor: Jarek_Zand » niedziela 08 paź 2017, 15:30

Ten artykół może być przydatny: https://bedroomproducersblog.com/2015/11/11/free-daw-software/ Porównaj sobie darmowe DAW-y ze swoim starym Cubase 5. Może okazać się, że to wcale nie jest taka prehistoria.


Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: alternatywa dla Cubase

Post autor: gores » poniedziałek 09 paź 2017, 01:53

Ok, to dla kontrastu napiszę cośw temacie, który znam:


Jeżeli znasz Cubase to pod kątem gładkiej przesiadki nie masz wyboru jak Nuendo, też od Steinberga (od jakiegoś czas można by powiedzieć od Yamahy). W Nuendo poczujesz się jak ryba w wodzie, od razu rozkminisz co gdzie jest, podobne skróty itp. Pozdro dla kumatych ;) 


Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: alternatywa dla Cubase

Post autor: janos » wtorek 10 paź 2017, 18:39

...
Ok, to dla kontrastu napiszę cośw temacie, który znam:

Jeżeli znasz Cubase to pod kątem gładkiej przesiadki nie masz wyboru jak Nuendo, też od Steinberga (od jakiegoś czas można by powiedzieć od Yamahy). W Nuendo poczujesz się jak ryba w wodzie, od razu rozkminisz co gdzie jest, podobne skróty itp. Pozdro dla kumatych ;) 

...
 


Nooo taaak, Nuendo taaaakie darmowe...


Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: alternatywa dla Cubase

Post autor: gores » wtorek 10 paź 2017, 20:02

eee... Nie zauważyłem, że koledze chodzi o freeware :) A mówiłem sobie już tyle razy, nie pisz w netach po pijaku!


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: alternatywa dla Cubase

Post autor: Zbynia » czwartek 12 paź 2017, 16:34

Tracktion od dłuższego czasu daje poprzednią wersję za free. Porządny soft choć z bardzo specyficznym interfejsem (i bardzo przejrzystym)
Podium free - troszkę bieda
LMMS jeszcze większa bieda

Obydwa te softy są na etapie oprogramowania sprzed dekady albo i starszych

Ja bym się nie zastanawiał - Trakction

No chyba że byś upolował samplitude z gazety ale o ile pamiętam to była wersja SE więc z ograniczeniami


music90
Posty: 1
Rejestracja: piątek 27 kwie 2018, 19:07

Re: alternatywa dla Cubase

Post autor: music90 » piątek 27 kwie 2018, 19:11

Witam, Podium Free dobre na początek

ODPOWIEDZ