PROSTY PROGRAM/APLIKACJA DO GRANIA LIVE

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
wookash
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 02 kwie 2018, 13:30

PROSTY PROGRAM/APLIKACJA DO GRANIA LIVE

Post autor: wookash » poniedziałek 02 kwie 2018, 13:55

Witam.
Gram już dość długo. Obecnie posiadam MOXF8 i Artis 7. Wcześniej bazowałem na rodzinie Motifa.
Jakoś do tej pory w zupełności mi wystarczało to co jest na pokładzie moich klawiatur, nie bawiąc się we wgrywanie sampli, brzmień a nawet jakiejś bardzo daleko idącej edycji poszczególnych brzmień czy perf. Wiem że teraz klawiatury potrafią oprócz dobrego brzmienia samego w sobie, umożliwić przeróbki, edycję ...jednym słowem zabawę w tworzenie nowych brzmień. Do tego też zacząłem przysiadać i trochę bardziej się zagłębiać i rozgryzam trochę bardziej wnętrze softu zarówno yamahy jak i kurza, gdyz muzyka dzisiejszych czasów jest coraz bardziej wymagająca sprzętowo i brzmieniowo i żeby na żywo z klasycznym bandem eventowym zagrać coś tak żeby ten cover przypominał oryginał to czasami trzeba sporo posiedzieć... Ale już wiem że można.

Pytanie mam inne bo jestem zupełnie świeży w tym temacie a próbuję coś od jakiegoś czasu poszukać i wyczytać ale nie bardzo mogę. znaleźć.
Czy jest jakaś prosta aplikacja na tablet, program na PC, który w pewien sposób wyciągnie mi na ekran wnętrze (np MOXF ale nie ma to być tylko do yamahy) ale nie w taki sposób że będę miał wszystko w tym programie i tam się bawię edycją, zapisywaniem itp.. Otóż.. Robię sobie brzmienia w domu na klawiszu. Mam do zagrania na koncercie załóżmy 30 piosenek, w każdej mam do wykorzystania od 2-6 zupełnie różnych brzmień. Mimo że na wyświetlaczu czasem jest możliwość zapisania sobie nazwy ustawionego brzmienia( bądź partii brzmień ) wg własnego uznania i przypisać sobie strefy na klawiaturze, co gdzie i jakie brzmienie, to nie jestem w stanie spamiętać tego co pod którym zapisanym klawiszem jest. A są przecież syntezatory czy stage piana praktycznie bez wyświetlaczy typu NORD. Szukam takiego programu w którym mogę sobie swoje brzmienia i już gotowe ustawienia wybrać i przerzucić na tablet, widzieć co to jest,nazwać je po swojemu i móc sterować zmianą brzmień z pozycji tabletu. Nie wiem czy dobrze tłumaczę o co mi chodzi.. Zachęcam do dyskusji... rozmawiam ze znajomym co tworzy aplikacje i chcemy do tego przysiąść ale może jest coś takiego już. ma to byc prosty program, do przełączania brzmień z pozycji tabletu.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ