Pierwsze monitory - 1500zl

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
krzywuz
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 27 sty 2019, 11:55

Pierwsze monitory - 1500zl

Post autor: krzywuz » niedziela 27 sty 2019, 12:00

Witam panowie,
przez lata tworzyłem na sprzęcie konsumenckim wiec by słyszeć wiecej, chce zainwestować w dźwięk i zajawe, robię bity wiec sprzęt raczej pod hip hop, co możecie polecić, na co powinienem zwrócić uwagę, czy mało dołu będzie bardzo słyszalne w KRK RP6?
Podrzućcie coś od siebie, dziekowa!

studiofon
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 31 sty 2019, 09:17

Re: Pierwsze monitory - 1500zl

Post autor: studiofon » poniedziałek 04 lut 2019, 12:03

należałoby zacząć od pomieszczenia, w którym znajduje się sprzęt. Wszystko ma znaczenie( wielkość ,kształt). Potem można rozważać zakup odpowiednich monitorów odsłuchowych. Polecam artykuły w EiS dotyczące tego tematu( wielkość ,materiały stosowane w akustyce pomieszczeń). Jeśli chodzi o monitory studyjne i kontrolę niskich częstotliwości to warto przyjrzeć się parametrom tych monitorów. Jakie mają pasmo częstotliwości i moc. Im większy zakres częstotliwości( niskich) ,tym lepiej słyszalne basy. Przy zakupie jednak warto wziąć ze sobą znaną płytę i po prostu posłuchać. Jest to bardzo rozległy temat. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ