Strona 1 z 1

Wybór pomiędzy dwoma pianinami

: środa 21 sie 2019, 19:57
autor: DanielB
Witam, zastanawiam się nad kupnem pianina cyfrowego. Będzie to mój pierwszy taki sprzęt, nigdy wcześniej nie grałem. Mam do wyboru kupno:
-YAMAHY P 45 B ze statywem krzyżowym, zasilaczem, pedałami. Pianino kupione w tym roku, jeszcze na gwarancji, wszystko sprawne technicznie. 1300 zł
-ROLANDA F-20 same pianino więc muszę dokupić statyw, nie mam w planach kupna pedałów. Pianino 3 letnie więc brak gwarancji, podobno żadnych problemów technicznych 1300 zł

Wydaję mi się, że Yamaha powinna wystarczyć na początek, ale słyszałem, że Roland sporo lepszy. Nie wiem też jak bardzo takie pianina cyfrowe się zużywają.

Re: Wybór pomiędzy dwoma pianinami

: środa 21 sie 2019, 20:28
autor: PWA
Zdecydowanie Roland. Przede wszystkim zaopatrzony jest w manuał Ivory Touch z mechanicznym wymykiem. Yamaha to typowy entry level z mechaniką GHS, czyli podstawowym manuałem Yamahy, który od biedy można określić, jako "ważony".
F-20 ma również nieporównywalnie lepsze brzmienia, niż ta Yamaha.
Co do zużycia, to jak w każdym tego typu instrumencie, mechanika się zużywa. Nie sądzę jednak, aby przez 3 lata ktoś ją zajechał :) . Jeżeli masz obawy, to przed zakupem można by oddać go do jakiegoś serwisu, żeby ocenił stan klawiatury.
Statyw to naprawdę groszowy wydatek i nie ma co robić z niego kryterium wyboru. Ważny jest instrument i o ile jest w dobrym stanie, to nie ma się co zastanawiać.
Moim zdaniem, na każdym etapie nauki warto zaopatrzyć się w najlepszy instrument, na jaki kogoś stać. Dobra jakość jeszcze nikomu nie zaszkodziła w przecieraniu swoich muzycznych szlaków, a wręcz odwrotnie :)

Re: Wybór pomiędzy dwoma pianinami

: środa 21 sie 2019, 23:40
autor: DanielB

Re: Wybór pomiędzy dwoma pianinami

: czwartek 22 sie 2019, 07:30
autor: Caroozo
Nie warto przepłacać jeśli chodzi o pojedynczy statyw - szczególnie jeśli liczysz się z kosztami. Istotny jest udźwig i stabilność, najlepiej kupić używany lepszej firmy (np. Athletic) niż nowy no-name. Ja polecam produkty Stand4Me, tanio i dobrze, np. ten:
https://www.musicexpress.pl/pl/product/ ... klawiszowy
Sam kupiłem z 2-3 lata temu Tytana mkII od tej firmy (dużo grywam na żywo) i jestem zadowolony bo spełnia swoje zadanie tak samo jak dużo droższe Ultimate czy Spider'y.

Re: Wybór pomiędzy dwoma pianinami

: czwartek 22 sie 2019, 20:30
autor: DanielB
Dzięki za pomoc :)