Szukam prostego syntezatora VST do nauki tworzenia wlasnych brzmien

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
hinson
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 31 paź 2019, 21:10

Szukam prostego syntezatora VST do nauki tworzenia wlasnych brzmien

Post autor: hinson » poniedziałek 09 gru 2019, 21:31

Witam.

Szukam jakiegos prostego syntezatora pod postacia wtyczki VST ktory jest prosty w obsludze i pomoglby mi zrozumiec techniki syntezy dzwieku.
Takie syntezatory jak Sylenth1, Sytrus, Harmless, Serum sa na moim poziomie wiedzy zbyt skomplikowane, poniewaz maja duzo pokretel i po kilka obwiedni i moje proby stworzenia jakiegos brzmienia, ktore ma sens muzyczny przewaznie koncza sie kleska.
Co prawda czasami jakies brzmienie mi wyjdzie kiedy krece tymi pokretlami ale raczej nie nadaje sie ono zeby wykorzystac go w utworze.
Obecnie korzystam tylko z gotowych presetow, ktore troche zmoduluje, ale tak bezpiecznie zeby nie popsuc brzmienia.
Chcialbym zrozumiec przynajmniej podstawy syntezy dzwieku i moze jakis prosty syntezator bez stu pokretel moglby mi pomoc.
Jedyny taki prosty jaki znam to 3x OSC z FL Studio.
Ogladalem kilka poradnikow odnosnie syntezy dzwieku i wiem ze mozna wybrac fale sinusoidalna, trojkatna, piloksztaltna, a nawet laczyc je ze soba i modulowac w oscylatorach syntezatora.
W Sylenth1 proboje uformowac w ten sposob jakies fajne brzmienie ze standardowego presetu Init ale problem jest taki ze nic z tego nie wychodzi i w koncu sie poddaje i wybieram gotowy preset albo ogladam na Youtube wideo typu np ''How To make a Supersaw sound''i kopiuje te ustawienia.

Galaxy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 25 paź 2020, 00:45

Re: Szukam prostego syntezatora VST do nauki tworzenia wlasnych brzmien

Post autor: Galaxy » niedziela 25 paź 2020, 00:48

odkopuje temat i dołączam sie

ODPOWIEDZ