Co najpierw wybrać? Interfejs? Czy słuchawki?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
K00ba
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 10 gru 2019, 23:16

Co najpierw wybrać? Interfejs? Czy słuchawki?

Post autor: K00ba » wtorek 10 gru 2019, 23:37

Witam wszystkich jestem wciąż jeszcze względnie świeżakiem jeżeli chodzi o produkcję muzyki, jednakże niedługo minie roczek odkąd zacząłem i doszedłem do wniosku że potrzebuję pierwszego odpowiedniego sprzętu do odsłuchów oraz miksów.
Wiem, że monitory studyjne są najlepszym rozwiązaniem do tych czynności, jednak chwilowo nie mogę sobie na nie pozwolić.
Chciałbym zatem najpierw zakupić profesjonalne słuchawki studyjne.

Czytałem wiele opinii w sieci i dosyć popularnym modelem są Beyerdynamic DT 770;

mam jednak pewną wątpliwość dotyczącą kolejności zakupu słuchawek a interfejsu audio. Czy do poprawnych odsłuchów na tych słuchawkach będę potrzebował zaopatrzyć się najpierw w jakiś interfejs?

W jednym z filmików na YT pewien facet powiedział, że posiada te DT 770 w wersji 80 Ohm i wpina je bezpośrednio do wyjscia słuchawkowego w laptopie; podobno pracuje w ten sposób bez większych problemów przez pewien czas. Ja także korzystam z laptopów więc było by to dla mnie dobre rozwiązanie na tę chwilę; interfejs zapewne kupiłbym wtedy jakiś lepszy wraz z monitorami

Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat. Bardzo proszę o pomoc w rozwianiu tej wątpliwości ;/ z góry dziękuję

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Co najpierw wybrać? Interfejs? Czy słuchawki?

Post autor: Darek » środa 11 gru 2019, 13:17

Jak najbardziej. Kup słuchawki i słuchaj na nich jak najwięcej. Nauczysz się ich brzmienia. DT770 to bardzo dobry wybór. Posiadam takie w wersji 250 ohm. Działają bez problemu na wszystkich wyjściach słuchawkowych jakie posiadam (laptop, tablet, CD, Tv). Nie obawiaj się wersji 250 ohm, kiedyś dokupisz interface audio, a słuchawki będziesz już miał. Później zbieraj kasę na dobre odsłuchy... Powodzenia.

K00ba
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 10 gru 2019, 23:16

Re: Co najpierw wybrać? Interfejs? Czy słuchawki?

Post autor: K00ba » środa 11 gru 2019, 23:20

Wielkie dzięki za odpowiedź i radę. Mogę z ciekawości zapytać jeszcze jakiego konkretnego interfejsu używasz? Czy np taki Focusrite 2i4 albo 2i2 da radę uciągnąć takie 250 ohmowe słuchawki? Widziałem ofertę używki 2i4 za 4 stówki i w sumie może jednak udałoby mi się zakupic zarówno słuchawki jak i interface w niedługim czasie.... temat rzeka :p

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Co najpierw wybrać? Interfejs? Czy słuchawki?

Post autor: Darek » czwartek 12 gru 2019, 00:18

Używam RME Fireface 800 i przenośnego BabyFace Pro. Ten Focusrite też będzie się sprawdzał, znam parę osób które korzystają z tej serii i nie słyszałem specjalnie narzekania. Jak rozpoczniesz zabawę z dźwiękiem i trochę czasu spędzisz to wyczujesz czego ci brakuje i następne zakupy będziesz miał już sprecyzowane. Dużo czytaj, baw się dźwiękiem, eksperymentuj, słuchaj dobrych nagrań z CD. Czasami też można się gdzieś na darmowe warsztaty załapać.

ODPOWIEDZ