Zestaw do nagrywania wokalu pod gotowe aranże na dobry start w domu :)

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Zestaw do nagrywania wokalu pod gotowe aranże na dobry start w domu :)

Post autor: PWA » czwartek 02 kwie 2020, 10:24

Laila1988 pisze:
środa 01 kwie 2020, 16:35
I tak jak wspomniałam chciałam dac mi szansę tzn Mojemu laptopowi stąd takowa próba odpalenia go po tak długim czasie jednak nie mając pojęcia o kwestiach technicznych sprzętu z góry założyłam że jest on chyba nie wystarczający do takich zadań specjalnych :) To są informacje odnośnie jego wnętrzności hehe 😂😁
Twoje przeczucie było trafne :-). Patrząc na wydajność i typ procesora (pomijam już fakt prawdopodobnie uszkodzonego dysku), ten komputer nadaje się do punktu odbioru odpadów selektywnych ;-)
Jeżeli zdecydowała byś się na komputer z Windows, to godny polecenia wydaje się ten pod załączonym linkiem. Wydajny procesor, 16GB RAM z możliwością rozbudowy do 32GB. Będzie służył lata. Cena jest relatywnie niska, do możliwości.
https://www.x-kom.pl/p/544710-notebook- ... eneo_click

Awatar użytkownika
Laila1988
Posty: 12
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 15:40

Re: Zestaw do nagrywania wokalu pod gotowe aranże na dobry start w domu :)

Post autor: Laila1988 » czwartek 02 kwie 2020, 21:11

A co JEST przyczyną tego że dysk padł jak to nie używałam tyle czasu i ostatni raz gdy to robiłam było wszystko ok ?
Wiola 💋

Awatar użytkownika
Laila1988
Posty: 12
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 15:40

Re: Zestaw do nagrywania wokalu pod gotowe aranże na dobry start w domu :)

Post autor: Laila1988 » czwartek 02 kwie 2020, 21:12

No nie był on prosty w użytkowaniu bo bardzo wolny ... pomijając że ciekawym jest fakt, że padł mi dysk... A jeśli nie Windows to ... ?
Wiola 💋

Awatar użytkownika
Laila1988
Posty: 12
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 15:40

Re: Zestaw do nagrywania wokalu pod gotowe aranże na dobry start w domu :)

Post autor: Laila1988 » czwartek 02 kwie 2020, 21:14

I jeszcze gdyby polecić coś innego niż Asus ?
Wiola 💋

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Zestaw do nagrywania wokalu pod gotowe aranże na dobry start w domu :)

Post autor: PWA » piątek 03 kwie 2020, 15:47

Nie mam pojęcia, dlaczego dysk jest uszkodzony i czy w ogóle. Ktoś powinien zerknąć na komp i sprawdzić. Być może przez fakt, że komputer długo nie był używany, dysk niejako "wypadł" z BIOS-u i trzeba go tam po prostu dodać.

Napisz, jaki budżet możesz przeznaczyć na komputer, a ja spróbuję coś doradzić.

Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 09 lut 2020, 21:27

Re: Zestaw do nagrywania wokalu pod gotowe aranże na dobry start w domu :)

Post autor: BowHunter » piątek 03 kwie 2020, 19:56

PWA pisze:
piątek 03 kwie 2020, 15:47
Być może przez fakt, że komputer długo nie był używany, dysk niejako "wypadł" z BIOS-u i trzeba go tam po prostu dodać.
Jeśli padła bateria podtrzymująca to najpierw wyskoczyłby komunikat o resecie pamięci CMOS. Inaczej bez "grzebania" w ustawieniach sam dysk nie "wypadnie". Komputer mógł dostać wilgoci, stać przy grzejniku, upaść, lub jeśli dysk jest marki HGST rozpierdaczył się sam po czasie. One tak miały. Nawet gdyby założyć że padła głowica lub talerz to nadal byłby wykrywalny Jest to ACER, a zatem powinien mieć łatwy dostęp do ramu i dysku za pomocą klapki pod spodem na wysokości touchpada. Jedna lub 2 śrubki mocujące. Odkręcić i otworzyć. Być może wysunął się, choć jeśli był nowy i nikt przy nim wcześniej nie grzebał to nie ma takiej możliwości. Ja bym go nie robił. Podałem cenę nowego dysku mechanicznego, w razie gdyby.
Determinacja podstawą sukcesu...

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Zestaw do nagrywania wokalu pod gotowe aranże na dobry start w domu :)

Post autor: PWA » sobota 04 kwie 2020, 11:17

BowHunter pisze:
piątek 03 kwie 2020, 19:56
Jeśli padła bateria podtrzymująca to najpierw wyskoczyłby komunikat o resecie pamięci CMOS. Inaczej bez "grzebania" w ustawieniach sam dysk nie "wypadnie".
Teoretycznie masz rację :-), ale zdarzyło mi się kilkukrotnie, że dysk przestawał być widoczny i prosta operacja ponownego ustawienia dysku w BIOS (autoscan lub ręczne wpisanie parametrów dysku) wracała go do życia :-). Warto więc zajrzeć do BIOS i ponownie spróbować ustawić dysk. Prawdopodobnie nie to jest przyczyną, ale ja bym sprawdził każdą dostępna opcję przed zakupem nowego :-). Trzeba pamiętać, że BIOS, to także oprogramowanie i jak każde ma swoje błędy. W tym kokretnym komputerze zapewne nigdy nie był aktualizowany.
Zresztą... czy jest sens? To słabiutki komp nadający się do obsługi przeglądarki, emaila i pakietu biurowego ale też bez szaleństw, więc i tak powinno się kupić coś nowego. Już 7 lat temu, kiedy koleżanka go kupowała, był tym z dolnej pułki.
Ostatnio zmieniony sobota 04 kwie 2020, 11:22 przez PWA, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Laila1988
Posty: 12
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 15:40

Re: Zestaw do nagrywania wokalu pod gotowe aranże na dobry start w domu :)

Post autor: Laila1988 » środa 13 maja 2020, 21:49

Witam ponownie.
Dziś mam pytanko trochę inne bo i zadanie inne przede Mną a jestem pewna, że takue pytanie nie bedzie tu dla nikogo problematyczne :)
Otóż muszę nagrać piosenkę w plenerze i później wysłać ją do osoby która z takich wielu nagrań jak Mije zmontuje 1 wspólne nagranie:)
Nagranie ma być na żywo zrobione i samodzielnie nagrane gdzieś na tle przyrody dlatego też utrudnia to wszystko bo wszystkie czynności które zaraz opiszę muszę wykonać na 1 urządzeniu mianowicie na telefonie a problemu by nie było gdyby ktoś po prostu nagrał filmik ze Mną a ja bym użyła go do innego celu który zaraz napiszę.
A więc chodzi o to ze filmik ze swoim udziałem a konkretnie występem wokalnym muszę nagrać sobie sama swoim telefonem i żeby obraz Mnie otaczający był trochę większy to użyję oczywiście selfie sticka chociaż to i tak nie będzie to samo co gdyby ktoś mnie z boku nagrał w całości no chyba że na to żeby było mnie widać w całości też jest jakieś rozwiązanie biorąc pod uwagę ze osoby 2 niestety nie ma to proszę o podpowiedź :)

I kwestia jest tego typu, że nagrywanie filmu jest za pomocą telefonu a muszę jeszcze dodatkowo odpalić podkład do tej piosenki którą mam zaśpiewać i też muszę to zrobić na tym samym telefonie. Oczywiście biorę pod uwagę, że do tego musi mi posłużyć słuchawka bezprzewodowa w tym przypadku 1 w uchu bo muszę siebie słyszeć też. I tu pada Moje pierwsze pytanie : Czy jest możliwe żebym odpalila podkład w telefonie ( ew w jakim formacie ), słyszała go w słuchawce w uchu i tym samyn telefonem jednocześnie włączyła nagrywanie video z kamerą i po prostu nagrała swój występ ? :)
Mam wątpliwości bo niektórzy Mi mówią że to żaden problem ale inni, że muszę mieć 2 telefony skoro nie może Mnie nikt nagrać i wtedy Moj telefon pposluzylby Mi po prostu do odtworzenia podkładu który słyszalabym w słuchawce dzięki połączeniu bloototh...
Także czy można sluchac muzyki ( czy to z pliku czy z samego Youtuba ) przy jednoczesnym włączaniu kamery w telefonie i nagrywaniu filmu bo każdy Mi prawie mówi że w momencie gdy wejde w aparat telefonu i wlacze nagrywanie filmu to muzyka przestanie grać az do momentu gdy tego nie skaczę, a jeszcze inni tnumacza na odwrót że to nie muzyka przestaje być odtwarzana samoistnie tylko że ja nawet nie włączę kamery nagrywania dopóki cokolwiek gra w tle i to muzykę wpierw muszę sama wyłączyć by móc video wogóle odpalić ... ??? Ale niezależnie w którą to już stronę miałoby działać i co się wylaczy pierwsze lub co sama muszę wyłączyć to wniosek jest taki że nie mogę tych 2 czynności zrobić jednocześnie na telefonie. Czy tak jest bo to oznacza kolejny problem a ich nikt nie lubi :)

I już na tym etapie mam zagwozdkę a żeby sobie jeszcze bardziej skomplikować nawet najpiękniejsze rzeczy to jest jeszcze jedna kwestia, która pojawia się gdy założę sobie najlepszy scenariusz czyli ten że jednak mogę te 2 rzeczy (czyli odpalić podkład i włączyć nagrywanie filmu) zrobić jednocześnie na 1 telefonie mianowicie to co zostanie uwiecznione na zapisanym filmie ? Czy film zapisze :
* obraz z kamery czyli Mnie
* ewentualne tło
* dźwięki dookoła ( i to też wazna kwestia bo ma ich nie być a nagranie musi być dobrej jakości i bez szumów, które zagłuszą Mnie )
* no i oczywiście Mój wokal acappella
Czy też to wszystko co powyżej wymienilam ALE dodatkowo będzie Na nim jeszcze SLYSZALNY PODKLAD którego jak wcześniej pisałam chce moc odsłuchiwac w słuchawce przez cały czas nagrywania filmu.....
Także co zapisze owy film zakładając że zostanie wogole zrealizowany biorąc pod uwagę 1 aspekt bez którego trudno myśleć dalej ?

Dziękuję za wszelkie sugestie, chęć pomocy oraz poświęcony czas 😘🤗👏🙏
Wiola 💋

ODPOWIEDZ