Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: masta1988 » środa 22 gru 2021, 16:37

Dzień dobry,

Czy komputer i interfejs audio z 6cioma wyjściami może równać się z procesorem głośników z 6ma wyjściami DSP.

Zakładamy że wszystko działa na dac 24bit i 96khz.
Zakładamy że w interfejsie możemy utworzyć oddzielne kanały na te 6wyjsc z takimi samymi procesami jak ma procesor głośników.

Czy to ma możliwość robić te samą robotę?

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: Darek » środa 22 gru 2021, 19:37

Tak, komputer z interfacem na 6 wyjść da radę zrobić to o czym myślisz, przy zastosowaniu jakiegoś DAW + wtyczek, ale po co tak komplikować sprawę?

Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: masta1988 » sobota 25 gru 2021, 07:26

No ponieważ stać mnie tylko na behringera poza tym przed wydaniem pieniędzy chciałbym poeksperymentować. Dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: masta1988 » sobota 25 gru 2021, 07:36

skoro tak to myślę że kupując sprzęt jak poniżej,

https://supersound.pl/behringer-x-air-x ... DUEALw_wcB

Na wyjściach AUX można zrobić pewnie coś podobnego.

Wszystko można ale czy to ma sens. Chciałbym kupić jakiś procesor głośników i procesor dynamiki sygnału 4rokanalowy. Dodatkowo nie wiem czy potrzeba jakiś procesor psyhoakustyczny.

Chciałbym podłączyć 2zestawy głośników w studio ale mieć wszystko w mobilnym rack i uzywac kolumn innym presetem. No tak, alby sygnał był czysty przestrzenny i dynamiczny.

Proszę o polecenie jakiegoś sprzętu, znam sprzęty ale nie mam doświadczenia z nimi.

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: msankowski » sobota 25 gru 2021, 10:00

Nadal nie rozumiem co chcesz osiągnąć tym wielokanałowym procesorem. Jeśli ma to być zwrotnica głośnikowa i korektor akustyki to można użyć niedrogiego Behringera DCX2496 albo DBX DriveRack.
Napisz ile i jakich głośników chcesz podłączyć.

Można to zrobić wielokanałowym interfejsem audio ale wtedy cały processing będzie w komputerze, na dodatek nie wiem czy znajdziesz odpowiednie oprogramowanie.

Z tym procesorem dynamiki musiałbyś rozwinąć co chcesz osiągnąć.

Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: masta1988 » sobota 25 gru 2021, 10:23

Chciałbym się nauczyć używać procesorow żeby umieć dostroić sygnał do kolejnych zestawów głośników hobbistycznie dla frajdy do tego żeby po wykręceniu uzyskać efekt jeząch się włosów i ściskania ucha przy słuchaniu byle radia. Konkretnie hobbistycznie i bez celu tylko dla samozadowolenia. Wydam chętnie na ten cel 3tys zł i nie wiem jaką drogą pójść. Bo może nie potrzeba. Bo mam komputer+abletona, starą esi esp1010 + focal alpha65 i kilka różnych zestawów głośnikowych.

Chcialbtm słuchać np radia i moc integrować w sygnał. Jedyne co mnie do procesorów ciągnie to że mogą być mobilne w małej skrzynce rack i działają od ręki.

A to co mnie odpycha to że nie mogę sobie jednym kliknięciem przywołać do innej sytuacji sceny całego toru.

A procesor dynamiki do podłączenia gitary basowej klawisza i perkusji bo coś tam lubię dogrywać podczas słuchania.

Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: masta1988 » sobota 25 gru 2021, 10:41

Żeby istniało studio muzyczne w racku z wtyczkami masteringowymi na wyjściu. Z mikserem z procesorami dynamiki na wejściu. Z MIDI i wejściami audio. które mogło by być dostrojone zdalnie przez duży tablet. I żeby po włączeniu działało z ostatnimi ustawieniami. Jest coś takiego?

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: msankowski » sobota 25 gru 2021, 10:55

Za pomocą tego Behringera, którego wskazałeś, pewnie da się to zrobić.
Nie wiem tylko czy to plus tablet pozwoli wszystko co sobie wymyśliłeś.
Poczytaj instrukcje do niego, może tutoriale na YT.

Na pewno można takie funkcje uzyskać podłączając wielokanałowy interfejs audio do komputera z DAW.
A w DAW wtyczkami można oprogramować to co chcesz, i kompresor do gitary i excitery/ultramizery do podrasowania dźwięku. Ale wtedy nie da się wszystkiego sterować z tableta a na racku będziesz musiał ustawić laptop.

Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: masta1988 » niedziela 26 gru 2021, 13:00

A może Behringer x32 rack?

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Mam problem ze zrozumieniem urządzeń audio

Post autor: msankowski » niedziela 26 gru 2021, 14:38

Nic nie zastąpi przeczytania manuala.

ODPOWIEDZ