Mikrofony do prowadzenia zebrań

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Rumen
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 27 sty 2022, 15:06

Mikrofony do prowadzenia zebrań

Post autor: Rumen » czwartek 27 sty 2022, 15:40

Cześć,
szukając optymalnego rozwiązania rejestracji dźwięku zebrań trafiłem na Wasze forum. Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc :)
Przygotowuje się do prowadzenia zebrań w formie hybrydowej - będą brały w nim udział zarówno osoby obecne na miejscu jak i przed komputerami. Planuję wykorzystać dwie kamery, jedną skierowaną na przewodniczącego, drugą na osoby zebrane, siedzące po przeciwległej stronie stołu, w odległości kilku metrów. O ile z doborem kamer sobie poradzę, to w przypadku mikrofonów mam już nie lada problem.
Zależy mi, że głos prowadzącego był bardzo dobrze słyszalny, o dobrej jakości. Równocześnie, osoby przed monitorami powinny słyszeć pytania zadawane przez osoby siedzące w sali. Myślałem nad typowym mikrofonem dookólnym konferencyjnym, ale mam obawy czy mikrofon postawiony na stole prowadzącego zbierze głosy z odległości 3-10m. Sale, w których miałby być stosowany nie były urządzane pod kątem dźwięku.
Drugim pomysłem byłoby zastosowanie dwóch osobnych mikrofonów kardioidalnych ustawionych na jednym stojaku, jeden skierowany na przewodniczącego (odległość ~1m) drugi na salę (~3-8m). Zastanawiam się jednak czy mikrofon ustawiony przed przewodniczącym, w odległości 1m (skierowany na salę) nie będzie robił mi pogłosu. Nie chciałbym stawiać drugiego mikrofonu na osobnym stojaku bliżej ludzi, zależy mi na łatwym transporcie zestawu i szybkości jego rozstawiania. Przekazywanie z ręki do ręki też nie zda egzaminu, nikt nie czeka na swoją kolej wypowiedzi :).
W grę może wchodziłby też mikrofon superkardoiodalny, ustawiony w stronę sali. Ale obawiam się że jakość dźwięku zbieranego z drugiej strony (głos prowadzącego) nie byłaby wystarczająca.
Które z tych rozwiązań wydaje się Wam być najlepsze? Może macie jakieś inne pomysły? Chętnie poznam też polecane modele, koszt mniej więcej do ~1000 zł.
Pozdrawiam i dzięki :)

ODPOWIEDZ