Podcast nagrywane we dwoje

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Dani_recens
Posty: 1
Rejestracja: środa 24 sie 2022, 21:01

Podcast nagrywane we dwoje

Post autor: Dani_recens » środa 24 sie 2022, 21:24

Cześć!

Dopiero co dołączyłem do forum, więc cieszę się, że mogę się przywitać.

Chciałbym zadać Wam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi poprzez wyszukiwarkę oraz jednoznacznej w google.

Rozpoczynam nagrywać podcast, podcast nagrywany będzie we dwie osoby za każdym razem.
Pytanie do Was, jaki sprzęt jest potrzebny, żeby to ogarnąć?
Kupiłem mikrofon AKG P120 i interfejs Behringer UMC22 U-Phoria, jednak dźwięk nagrywany przez dwie osoby jest straszny. Pogłos jest nie do zaakceptowania.

Szukam obecnie inspiracji jak podejść do tematu? Kupić drugi mikrofon AKG P120 i nowy interfejs na dwa mikrofony XLR? Czy może macie jakiś lepszy pomysł? Od razu powiem, że nagranie dwóch osób na osobnych ścieżkach odpada. Testowałem nagranie z mikrofonu jednej osoby i jest super dźwięk, ale mikrofon wtedy znajduje się przy twarzy.
Od razu też powiem, że odpadają wszelkie mikrofony krawatowe, testowałem przynajmniej dwa i dźwięk jest słabej jakości.

Proszę o poradę jak najlepiej podejść do tematu nagrania rozmowy dwóch osób za pomocą mikrofonów/mikrofonu?
Budżet jaki chciałbym wydać na to, do 1 000 zł.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Majka_p
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2022, 19:31

Re: Podcast nagrywane we dwoje

Post autor: Majka_p » wtorek 13 wrz 2022, 20:11

Cześć Daniel, zajmuję się podcastami od dwóch lat.


Jeśli nie nagrywasz w warunkach studyjnych lepiej sprawdzą się mikrofony dynamiczne, kardioidalne.

Właściwości akustyczne miejsca w którym nagrywacie mają OGROMNE znaczenie. Jeśli jest problem z pogłosem to trzeba dostosować albo zmienić pomieszczenie.

Dlaczego nagranie dwóch osób na dwóch osobnych ścieżkach odpada?

Czego używasz do zapisywania dźwięku?

Pozdrawiam
Majka

ODPOWIEDZ