Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
medoramas
Posty: 122
Rejestracja: środa 19 lut 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: medoramas » piątek 04 lut 2005, 14:30

... Jeszcze jednym przydatnym patentem będzie tutaj zrobienie pierwszego fragmentu mono (albo podkładu instr.,gitar, bębnów, albo głosu albo poszczególnych instrumentów, ew wszystkiego w ostatnich taktach przed wejściem), a w momencie kiedy wszystko wjeżdza zrobienie tego szeroko, stereo, gitary rozłozone po bokach, klawisze się leją po całej szerokości, delaye latają itd. ...

**********************

Tak, ten patent też jest dobry! I nie tylko w "densie" Robiłem kilka razy tak, że na chwilę przed "łup!" dodawałem riff gitary, która za chwilę miała mielić uszy słychacza, w mono i jeszcze pokrytą jakims filtrem (w tym obcięciem dość znacznie dołu). Nagle perkusja wali krótkie wejście na tomach i werblu i zaczyna się - gitara w pełni stereofonicznie, gary walą, jakiś pad pod gitarą jeszcze jęczy katowany ostro filtrem, blachy blaszanie blachują...

Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: a » piątek 04 lut 2005, 15:21

gitary rozłozone po bokach, klawisze się leją po całej szerokości, delaye latają ...

Nagle perkusja wali krótkie wejście na tomach i werblu i zaczyna się - gitara w pełni stereofonicznie, gary walą, jakiś pad pod gitarą jeszcze jęczy katowany ostro filtrem, blachy blaszanie blachują... ...

**********************

Solówa daje po uszach aż wytrzymać nie można ,bas kopie po bebechach, stopa kruszy ściany a wokal daje ogniem prosto w twarz ! Zbiera się wiatr, nadciągają chmury i błyskawice młócą w drzewa :) Koniec świata !:)

Ale Czaaaaaaaaad !!!!!!



A to wszystko SoundBlaster!!! Wow!!!

He he
http://www.superstereo.pl

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: NoRd384 » piątek 04 lut 2005, 16:01

.........Ano piszesz coś a w tym czasie dobywa postów :) i nawet nie wiesz ze to zostało juz napisane :)

Pozdrawiam ...

**********************

...zostało napisane czy nie i tam wszystkim bardzo serdecznie dziekuję!



PS.Pokaż mi ten post,gdzie "zostało juz napisane", bo jakoś konkretnych info w nich nie widzę na ten temat. Jest bas i stopy, ale nie o to mi chodzi kolego. Jeśli dasz mi linka to zwracam honor:) Nie ma się co awanturować. Chodziło mi o WIELKIE ŁUP i w sumie otrzymałem już pomoc:))

...

**********************

Aelufellgo nie denerwuj się tak, nie o to chodziło Nord'owi. Popatrz na godziny postów a stanie się jasne.

...

**********************

Dokładnie :) Chodziło mi o to ze jak pisałem swój post to jeszcze tych 2 wyrzej z wypowiedziami kolegów forumowiczów nie było. Chodziło mi raczej o wytłumaczeie czemu znów pisze o tym co inni wyrzej mojego postu. Odp jest prosta: jak pisałem nie było tego jeszcze :) Zrobili to szybciej

Pozdrawiam
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: NoRd384 » piątek 04 lut 2005, 16:10

Solówa daje po uszach aż wytrzymać nie można ,bas kopie po bebechach, stopa kruszy ściany a wokal daje ogniem prosto w twarz ! Zbiera się wiatr, nadciągają chmury i błyskawice młócą w drzewa :) Koniec świata !:)

Ale Czaaaaaaaaad !!!!!!



A to wszystko SoundBlaster!!! Wow!!!

He he ...

**********************

LOL buhahahahahahahaha świetne Tylko to kawałek chyba na jeden raz ? Raz odsłuchujesz i nie poznajesz swiata w okół siebie .... Co sie z nim stało ? :) To sie nazywa wpływ muzyki na świat
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: shearly » piątek 04 lut 2005, 16:21

Bardzo dużo zależy od aranżu- np. bas przed "łupnięciem może grać wyżej, a "łup" zrobić w H na 5- strunowcu, do tego gitary bez przesteru z mocno podciętym dołem, w momencie "łup" schodzą też jak najniżej się da (a wiadomo, że da się nawet poniżej H wielkiego...)
...phi...

Awatar użytkownika
go
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 07 lis 2002, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: go » piątek 04 lut 2005, 16:53

...Charakterystyczną cechą dla stylu new-metal i hard-rock jest spokojne wejście melodii, po czym po chwili wchodzi głośno cała reszta (gitary,bas,perka). Jak uzyskać ten taki smaczek "łupnięcia" wszystkiego, by nie było za głośno....a jednak by było to "coś" czego nie potrafię uzyskać:/ Niby wchodzą na raz wszystkie "mocne" instrumenty, ale to jest takie zarąbiście sztuczne. Proszę o jak najdokładniejsze porady, bo dopiero co zaczynam się w tym wszystkim łapać. Na pewno potrzebna jakaś wtyczka, ale jaka? I jak ją zastosować do konkretnego przypadku??

Z góry dziękuję.

...

**********************

Ustaw wszystkie instrumenty następnie na wyjściu włącz Maxx basa z Waves L1 i TC Native L z ustawieniem na Clean Maximizing i kambinuj powodzenia.

Awatar użytkownika
Panter
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 08 lut 2005, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: Panter » wtorek 08 lut 2005, 09:23

......Charakterystyczną cechą dla stylu new-metal i hard-rock jest spokojne wejście melodii, po czym po chwili wchodzi głośno cała reszta (gitary,bas,perka). Jak uzyskać ten taki smaczek "łupnięcia" wszystkiego, by nie było za głośno....a jednak by było to "coś" czego nie potrafię uzyskać:/ Niby wchodzą na raz wszystkie "mocne" instrumenty, ale to jest takie zarąbiście sztuczne. Proszę o jak najdokładniejsze porady, bo dopiero co zaczynam się w tym wszystkim łapać. Na pewno potrzebna jakaś wtyczka, ale jaka? I jak ją zastosować do konkretnego przypadku??

Z góry dziękuję.

...

**********************

Wejdz sobie na stronke http://www.studio.use.pl/sciezki.html i przeczytaj te kilka zdan na temat solidnego nagrywania sciezek. Moze znajdziesz tam cos dla siebie. Mysle ze dobre i pelne uchwycenie brzmienia instrumentow to podstawa aby uzyskac mocne kopniecie rockowe

Awatar użytkownika
zwierzu
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 11 sty 2005, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: zwierzu » wtorek 08 lut 2005, 14:09

Proszę o jak najdokładniejsze porady, bo dopiero co zaczynam się w tym wszystkim łapać. Na pewno potrzebna jakaś wtyczka, ale jaka? I jak ją zastosować do konkretnego przypadku??

Z góry dziękuję.

...

**********************



Jak zwykle w takich sytuacjach ojców sukcesu jest wielu. Zaczynasz od dobrego szarpidruta, który wie jak i kiedy szarpnąć oraz pałkera (który...), potem dobre instrumenty z dobrymi (nowymi) strunami, perkusja z dobrymi (niekoniecznie nowymi) naciągami oraz blachami. Ważne jest żeby naciągi nowe naciągi i struny przed nagraniem ustabilizowały się i nie rozstrajały bo możesz dużo stracić na rozstrojonych instrumentach (to oczywiste podstawy) nastepnie dobry mikrofon odpowiednio ustawiony (to temat na inny post), dobry przedwzmacniac (no i mixer) , dobre kable, odpowiednio wyciszone pomieszczenie itd itp. Nalezy zawsze równać w górę aby osiągnąć jak największą dynamikę. Po tym wstępie możesz wykorzystać rady zawarte w poprzednich postach.

P.S. Posłuchaj garów w "When the leeve breaks" Zeppelinów. Tam dobry pałker i jeden (!) mikrofon na sali gimnastycznej załatwiły sprawę. Może to nie ten gatunek i nie ten ŁUP ale...
lubie rockenrola, PGR'y i inne bajery

Awatar użytkownika
dejote
Posty: 705
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: dejote » wtorek 08 lut 2005, 14:21

Ja myślę że trzeba mieć jeszcze dobre monitory żeby to dobrze usłyszeć ,minimum jakieś duże Genelecki , wiesz, ja często efekt o kórym mówisz po nieznacznej tylko korekcji, głośności pasm,panorami kompresji , i kilku innych podstawowych zabiegach realizatorskich już mam...ale tu się liczy doświadczenie,praktyka, niejestem w stanie nic Ci poradzić poza eksperymentowaniem,i czytaniem duuużej ilości literatury oraz wywiadów z realizatorami ...
Dess Jobs - Producent Muzyczny www.dessjobs.pl

Awatar użytkownika
reszka
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 08 lut 2005, 00:00

Re: Jak uzyskać mocne "uderzenie" w stylu rockowym?

Post autor: reszka » wtorek 08 lut 2005, 18:12

...Charakterystyczną cechą dla stylu new-metal i hard-rock jest spokojne wejście melodii, po czym po chwili wchodzi głośno cała reszta (gitary,bas,perka). Jak uzyskać ten taki smaczek "łupnięcia" wszystkiego, by nie było za głośno....a jednak by było to "coś" czego nie potrafię uzyskać:/ Niby wchodzą na raz wszystkie "mocne" instrumenty, ale to jest takie zarąbiście sztuczne. Proszę o jak najdokładniejsze porady, bo dopiero co zaczynam się w tym wszystkim łapać. Na pewno potrzebna jakaś wtyczka, ale jaka? I jak ją zastosować do konkretnego przypadku??

Z góry dziękuję.

...

**********************

NO ROZBAWIL MNIE TEN PAN:)))))

CHCE UZYSKAC COS CO SIE NIKOMU W POLSCE NIE UDALO I NIE UDA

A W DODATKU JESZCZE ZACZYNA:)))))

WTYCZKJA CI NIE JEST ZADNA POTRZEBNA ONA TU NIC NIEDA:))))

CALE TO NOWE BRZMIENIE CZYLI. P.O.D . LINKIN PARK . PAPA ROACH. BREAKING BENJAMIN . THE USED,SMILE EMPTY SOUL ,PUDDLE OF MUDD... ITD. DLUGO BY MOZNA....JEST ROBIONE W TAAAAAAKICH STUDIACH...TASMA .. STOLY NEVE... KLOCKI LA2A UNIVERAL AUDIO ITD., DWA ZESPOLY KTORE SA DOSC ZNANE CZYLI IRA , I PTAKI CHCIALY TAK ZABRZMIEC.....PROSZE SOBIE POROWNAC....HAHAHAHAHAHHAAH ,,RACZEJ NIE MA CZEGO:))))

TROCHE POKORY PANOWIE ....BO NIE DOGONIMY ICH NA TYM NASZYM UWIELBIENIU DO KOMPUTEROW ,WTYCZKACH ITD...... GDYBY DALO SIE UZYSKAC TO NA KOMPUTERKACH I W PROSTYCH S TUDIACH TO TE WIELKIE JUZ BY DAWNO UPADLY:)))))))

JEDYNE CO MOGE TEMU PANU DORADZIC TO

CZESC PRZED TYM WEJSCIEM CZYLI PRZED BUM

ODFILTROWAC Z BASU I LEKKO Z GORY ZEBY UZYSKAC EFEKT SLUCHAWKI

TO TROCHE OSZUKA SLUCH I POTEM JAK WEJDZIE PELNE PASMO

TO BEDZIE BUUM:))))))

POZDRAWIAM......

ODPOWIEDZ