Ile za mix i gdzie?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Ile za mix i gdzie?

Post autor: Szefski » sobota 05 lut 2005, 01:57

Otóż sprawa wygląda tak, że za niedługi okres czasu moje wypociny będą skończone. Mam dość konkretne plany w związku z nimi i chciałem sobie strzelić jakiś wypasiony mastering, gdzieś na zachodzie, ale nie mam pewności, że nie jest spartaczony na przykład w miksie, a o ile mi wiadomo - jak jest źle zmiksowane to i mastering w Sterling Sound nie pomoże. Przyznam się szczerze, że z dźwiękiem mam kontakt 90% od strony muzycznej, a może 10% jeśli chodzi o technikę - krótko mówiąc jeśli chodzi o poprawność miksu to jestem totalnym ignorantem i do tego nie mam dobrego odsłuchu. I teraz chciałem dla pewności wziąść wszystkie tracki i zanieść do kogoś, kto mi to dobrze zmiksuije.

Czy do robienia miksu też mi jest potrzebny jakiś super specjalista, czy wystarczy gość na takim przeciętnym poziomie, który ma w miarę dobry odsłuch i jako takie miejsce do odsłuchania tego?

No i ile w końcu mogę dać z siebie ściągnąć kasy licząc od utworu?

Przypominam, że chodzi nie o mastering, ale o samo zmiksowanie.

Pozdro



aha - muza to całkowita elektronika (progressive house) jeśli by to robiło jakąś różnicę
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Awatar użytkownika
Bodik
Posty: 24
Rejestracja: sobota 05 lut 2005, 00:00

Re: Ile za mix i gdzie?

Post autor: Bodik » sobota 05 lut 2005, 05:11

...Otóż sprawa wygląda tak, że za niedługi okres czasu moje wypociny będą skończone. Mam dość konkretne plany w związku z nimi i chciałem sobie strzelić jakiś wypasiony mastering, gdzieś na zachodzie, ale nie mam pewności, że nie jest spartaczony na przykład w miksie, a o ile mi wiadomo - jak jest źle zmiksowane to i mastering w Sterling Sound nie pomoże. Przyznam się szczerze, że z dźwiękiem mam kontakt 90% od strony muzycznej, a może 10% jeśli chodzi o technikę - krótko mówiąc jeśli chodzi o poprawność miksu to jestem totalnym ignorantem i do tego nie mam dobrego odsłuchu. I teraz chciałem dla pewności wziąść wszystkie tracki i zanieść do kogoś, kto mi to dobrze zmiksuije.

Czy do robienia miksu też mi jest potrzebny jakiś super specjalista, czy wystarczy gość na takim przeciętnym poziomie, który ma w miarę dobry odsłuch i jako takie miejsce do odsłuchania tego?

No i ile w końcu mogę dać z siebie ściągnąć kasy licząc od utworu?

Przypominam, że chodzi nie o mastering, ale o samo zmiksowanie.

Pozdro



aha - muza to całkowita elektronika (progressive house) jeśli by to robiło jakąś różnicę...

**********************



Mam studio w Łodzi. Pracuję na bardzo dobrych odsłuchach Blue Sky z subwooferem. Profesjonalny hardware i software oraz akustycznie zaadoptowane pomieszczenie do bliskiego odsłuchu. Zapraszam na priva. Możemy ustalać warunki. Bo

Sonic Alchemy - Projektowe Studio Nagrań

Awatar użytkownika
Jassio
Posty: 241
Rejestracja: niedziela 23 sty 2005, 00:00

Re: Ile za mix i gdzie?

Post autor: Jassio » sobota 05 lut 2005, 09:38

Powiedz skad jesteś, to na pewno się ktoś znajdzie w pobliżu kto Ci pomoże.

Jakby co, to ja z przyjemnością podejmę się takiej obróbki materiału.



Miasto: Wrocław
Świat bez muzyki byłby monofoniczny,
a tak jest wielowymiarowy.

Awatar użytkownika
harrypotter
Posty: 121
Rejestracja: sobota 13 gru 2003, 00:00

Re: Ile za mix i gdzie?

Post autor: harrypotter » sobota 05 lut 2005, 10:53

Czy do robienia miksu też mi jest potrzebny jakiś super specjalista, czy wystarczy gość na takim przeciętnym poziomie, który ma w miarę dobry odsłuch i jako takie miejsce do odsłuchania tego?

**********************



Gosc na przecietnym poziomie moze byc, jesli zadowoli Cie miks na przecietnym poziomie...

Awatar użytkownika
alius
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: Ile za mix i gdzie?

Post autor: alius » sobota 05 lut 2005, 12:08

Szefski. Zastanawia mnie tylko jedno. Jak robiąc tak charakterystyczną muzykę (jaką jest house i jego odmiany) można nie zwracać uwagi na kwestie odpowiednich proporcji w miksie, dynamiki i brzmienia próbek...

Zrozumiałbym Twój problem gdybyś był mulitinstrumentalista i przygotowałbyś osobno ścieżki z genialnie zagranym materiałem i potrzebowałbyś świetnego realizatorskiego ucha, któro pomogłoby Ci to wszystko osadzić w miksie... Ale w tym gatunku o ile wiem odpowiednia wrażliwość na proporcje jest jego esencją...

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Ile za mix i gdzie?

Post autor: Szefski » sobota 05 lut 2005, 12:35

Bodik - odezwę się na priva po więcej info.



Jazssio - Jestem z Tarnowa - i nie ma tu studia takiego z prawdziwego zdarzenia. Są ludzie, świetni muzycy i to nawet dość znani, którzy się tym zajmują, ale po pierwsze to są goście od strictle rockowch klimatów i nie wiem czy to nie będzie przeszkadzać, po drugie uważam, że jednak są lepszymi muzykami niż gośćmi od pracy w studio... chociaż i tak gdzie mi tam do nich.



Harrypotter - tu właśnie nie chodzi o wielkie halo, bo całą dużą pracę nad każdą ścierzką z osobna, mam za sobą - chodzi o złożenie tego wg pewnych techniczbych standardów jakie na pewno panują, a o których ja mam blade pojęcie



Alius - nie zrozumiałeś mnie. Jak już pisałem nie chodzi o nie wiadomo co, albo o zrobienie za mnie pół kawałka jeszcze raz. To ma być po prostu sprawny technicznie mix, bez "zonków". I tak wiele przy tej muzie zrobiłem, co wychodzi poza sprawy kompozycyjno-aranżacyjne. Proporcje są dobrane, efekty nałożone, kawałek nie pływa w reverbie itp itd... ale są takie rzeczy jak jakieś znoszące się fazy, jakieś wewnętrzne mini przesterowania, których ja jako muzyk a nie technik nie zauważam. Poza tym u mnie to gra dobrze.... ale u mnie wszystko gra dobrze, ponieważ mój sprzęt ma grać ładnie; pokój w którym robię muzę ma 2 ścianki działowe (gipsowe) - akustyka jest w pokoju taka, że wszystko brzmi cieple i miło - nawet głośniczki do kompa których się nie da normalnie słuchać u mnie nabierają jakiejś tam głębi i ciepła.... tak czy siak nie przeszkadza mi to komponować, ale nie są to dobre warunki na zrobienie poprawnego mixu - nie sądzisz?
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Ile za mix i gdzie?

Post autor: Szefski » sobota 05 lut 2005, 12:37

zaraz mnie zjedzą za ścieżka przez rz
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Ile za mix i gdzie?

Post autor: matiz » sobota 05 lut 2005, 14:18

Proporcje są dobrane, efekty nałożone, kawałek nie pływa w reverbie itp itd...



No to jest zgrany

Jezeli masz dobrane proporcje i nalozone efekty, to ze zgrania pozostala juz tylko korekcja poszczegolnych sladow. Troche malo roboty i przede wszystkim male mozliwosci wplywu na brzmienie, a jak masz proporcje, to zmiana barwy je zmieni i tak w kolo Macieju. Do zgrania przekazuje sie zwykle slady z pelna glosnoscia i w zasadzie bez efektow (moze z delayami i chorusami). Brzmienie powstaje podczas zgrania i mam nadzieje, ze nadal tak jest. Slady mozna przekazac eftepem, wiec mozliwosci wspolpracy sa spore.

Awatar użytkownika
Whiteman
Posty: 214
Rejestracja: sobota 08 sty 2005, 00:00

Re: Ile za mix i gdzie?

Post autor: Whiteman » sobota 05 lut 2005, 15:30

ścierzką

************



ścierzką przez "rz" ??????????????????





Proponuję zwołać komisję śledczą do spraw Szefski'ego!!!!
I'm representin' all the Whiteman's for across the world!!!!!

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Ile za mix i gdzie?

Post autor: Szefski » sobota 05 lut 2005, 15:40

...ścierzką

************



ścierzką przez "rz" ????????????





Proponuję zwołać komisję śledczą do spraw Szefski'ego!!!!...

**********************

wogule matórem mi zabieżcie :]
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

ODPOWIEDZ