Sekwencer Roland MC 50mkII

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Wand
Posty: 22
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 00:00

Sekwencer Roland MC 50mkII

Post autor: Wand » piątek 11 mar 2005, 22:29

Witam wszystkich!

Być może były już tematy związane z Rolandem MC-50 mkII , ale postanowiłem Was zapytać.

Od niedawna posiadam Seqwencer Roland MC-50 mkII. Nie mogę coś ruszyć z tą maszyną.

Normalnie tworzę midy na kompie w Cakewalku. Grywam trochę po roznych imprezach. Niestety komputera nie jestem w stanie zabierać więc mam MC-50 mkII.

Mam parę pytań: Czy mc-50 czyta formaty midi smf 0 i 1?

Jak odtwarzać midy bezpośrednio z dyskietki bez wczytywania ich do pamięci seqwencera? Chodzi mi ogólnie o to ,że chciałbym odtwarzać utwory-midy zrobione na komputerze za pomocą mc-50 mkII z dyskietek (wiem ,że czyta tylko dyskietki 2DD więc zaklejam prawą dziurkę). Iloma kanałami midi może sterować mc-50 ?



Proszę o pomoc!

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Sekwencer Roland MC 50mkII

Post autor: Pewu » sobota 12 mar 2005, 16:42

Mam parę pytań: Czy mc-50 czyta formaty midi smf 0 i 1?



Bezpieczniej "0" (jeden "any" track np. w Cubase), jesli chodzi o "1" to nie pamiętam.



...Jak odtwarzać midy bezpośrednio z dyskietki bez wczytywania ich do pamięci seqwencera?



Nie da rady. To potrafił dopiero player Roland Sound Brush (lub SB55 - późniejsza wersja z modułem SC55), niestety też tylko z dyskietek 720kB. Jakies pół roku(?) po jego premierze ukazała się znakomita jak na owe czasy Yamaha MDF3, która czytała wszystko. Z gęstych dyskietek tyż



...Iloma kanałami midi może sterować mc-50 ?...



MC 50MKII ma dwa wyjścia MIDI out, jeśli zrozumiesz jego strukturę, to możesz sterować dwoma urządzeniami MIDI, dla każdego po 16 kanałów.
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

R.B.
Posty: 320
Rejestracja: czwartek 05 gru 2002, 00:00

Re: Sekwencer Roland MC 50mkII

Post autor: R.B. » sobota 12 mar 2005, 19:53

...Mam parę pytań: Czy mc-50 czyta formaty midi smf 0 i 1?



Bezpieczniej "0" (jeden "any" track np. w Cubase), jesli chodzi o "1" to nie pamiętam.



...Jak odtwarzać midy bezpośrednio z dyskietki bez wczytywania ich do pamięci seqwencera?



Nie da rady. To potrafił dopiero player Roland Sound Brush (lub SB55 - późniejsza wersja z modułem SC55), niestety też tylko z dyskietek 720kB. Jakies pół roku(?) po jego premierze ukazała się znakomita jak na owe czasy Yamaha MDF3, która czytała wszystko. Z gęstych dyskietek tyż



...Iloma kanałami midi może sterować mc-50 ?...



MC 50MKII ma dwa wyjścia MIDI out, jeśli zrozumiesz jego strukturę, to możesz sterować dwoma urządzeniami MIDI, dla każdego po 16 kanałów....

**********************

no prosze p.Pewu ,az dziw bierze ze odpowiedzial pan na te pytania ,a nie kazal pan temu czlowiekowi zagladac do instrukcji obslugi .



jestem pod wrazeniem!!!



Mialem kiedys takie cacko i bylem z niego bardzo zadowolony ,jesli mieszkasz gdzies w trojmiescie to moge pomoc w obsludze i pokazac pare rzeczy ,jak to sie obsluguje.Raczej tu niebedziemy opisywac calej instrukcji lub tlumaczyc ale moge pomoc.

Pozdrawiam
Jestem muzykiem z zawodu. Muzyka kręci się cały czas do okoła mnie i ostatnio fascynuje mnie nagrywanie muzy w swoim małym studiu domowym.

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Sekwencer Roland MC 50mkII

Post autor: Pewu » sobota 12 mar 2005, 20:16

...jestem pod wrazeniem!!!...



Odpuść sobie.



...Raczej tu niebedziemy opisywac calej instrukcji lub tlumaczyc ale moge pomoc...



Instrukcja od pewnego czasu jest dostępna na oficjalnych stronach Rolanda. Niestety to egzemplarz z czasów produkcji, gdzie mało kto jeszcze miał pewność jak daleko i w którą stronę będzie technologicznie rozwijał się sprzęt tego rodzaju. A akurat w tej dziedzinie Roland dostał po ryj... twarzy
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Wand
Posty: 22
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 00:00

Re: Sekwencer Roland MC 50mkII

Post autor: Wand » niedziela 13 mar 2005, 13:11

Niestety nie mieszkam w Trójmieście ani w poblirzu , ale dzięki.

Przegrałem mida z komputera na MC 50 mkII i zapisałem je do jego formatu i teraz wszystko gra! mc 50 steruje dwoma klawiszami ,jest ok!!! Tylko ta wada, że nie czyta bezpośrednio z dyskietek

Dzięki , pozdrawiam!

ODPOWIEDZ