Kursy EiS

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
tomsfactory
Posty: 233
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Kursy EiS

Post autor: tomsfactory » wtorek 15 mar 2005, 17:07

Witajcie

wybieram sie na taki kursik. Chetnie poznalbym kogos z byłych uczestnikow

tomsfactory@o2.pl

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Kursy EiS

Post autor: devil » wtorek 15 mar 2005, 17:46

...Witajcie

wybieram sie na taki kursik. Chetnie poznalbym kogos z byłych uczestnikow

tomsfactory@o2.pl...

**********************

Witam.

Bylem uczyestnikiem kursu latem 2003 roku.

Jak co to pisz na maila devil@tczew.net.pl
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
szczawik
Posty: 65
Rejestracja: środa 03 mar 2004, 00:00

Re: Kursy EiS

Post autor: szczawik » środa 16 mar 2005, 00:33

dobra chłopaki fajnie że się zgadaliście ale skoro temat jest i forum to ja z chęcią tez się czegoś dowiem , czy ten kurs dał Ci tyle ile się spodziewałeś czy może nawet więcej ? czy istnieje jakaś możliwośc dalszego kształcenia się na podobnych kursach etc mam wiele pytań bo jak poniku widać początkujący jestem i tez myślałem o takim kursie.
...:: Łódź ::...

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Kursy EiS

Post autor: devil » środa 16 mar 2005, 09:06

Witam ponownie:

Na kurs oczywiscie oplaca sie pojachac gdyz:

1. zapoznasz sie z podstawowymi zagadnieniami odsnosnie studia i realizacji

2. bedzie duzo mowy o kompresorach i ich ustawieniach

3. podczas mojego kursu byl obszerny test mikrofonow pojemnosciowych do nagrywania gitar (chyba z 18 mikkorfonow)

4. to samo co do punktu 3 ale do wokalu

5. podczas kursu byl realizowany jeden kawalek (nagrywalismy za zywo, bebny, gitary, bas, wokal

6. jeden dzien w zaprzyjazionym studiu glownie MIDI (pelno klawiszy, klawaitur, wirusów itd :D)

7. bedzie mowa o budowie studia i rezyserki pod wzgledem akustycznym i otrzymasz pelno materialow odnosnie tego

8. oblusga programow i wtyczek komputerowych

9. jezeli masz swoje wlasne nagrania wez je ze soba, a otrzymasz opinie :P

10. a przede wszystkim spedzisz tydzien wsrod mniejszych lub wiekszych maniakow tego tematu, i glowne rozmowy nawet przy piwku po godzinach bede sie tyczyly wlasnie kursu i wlasnie te rozmowy bede praktycznie tak samo wazne jak sam kurs... wiec pakuj sie i jedz na nie, + kartka + dlugopis + pytania.... na wszsytko uzyskasz odpowiedz.





Ja wyciagnalem bardzo duzo z kursu, glownie komprsory. Uswiadomilem sobie jakie bledy robilem ale i tez utwierdzielm sie ze to co robie idze w dobrym kierunku.



Najdziwniejsza rzecza jednak bylo to, jak jakis miesiac po kursach w moim miescie przez przypadek spotkalem na stacji benzynowej prowadzacego kursy i pojechalismy obejzec moje obecnie stare studio :D



Pozdrawiam
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Kursy EiS

Post autor: devil » środa 16 mar 2005, 09:08

Zapomnialem dodac, ze bylismy 3 godziny w IZABELIN STUDIO :P

i mozna bylo robic zdjecia ..heh....

i posluchac muzyki na ich odlsuchach :D
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Kursy EiS

Post autor: spiker » środa 16 mar 2005, 09:08

Witam

Ja również odbyłem ten kurs. I to całkiem niedawno.

Zamiar miałem taki: usystematyzować sobie pewne sprawy.

Efekt dla mnie był jednak całkiem inny. Pozbyłem się sporej ilości uprzedzeń ( do sprzętu i zabiegów podczas rejestracji i obróbki materiału.

Mam tylko nieodparte wrażenie, że kurs nie jest jednak przeznaczony dla absolutnych nowicjuszy. Warto coś wiedzieć, bo kurs jest szalenie intensywny: po 10 godzin dziennie przez tydzien cały.



Ja jestem z kursu bardzo zadowolony. Teraz jestem dużo "odważniejszy" w poczynaniach audio.
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
dub8
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2005, 00:00

Re: Kursy EiS

Post autor: dub8 » środa 16 mar 2005, 22:36

Poszedłem na kursy może nie jako zupełny laik, ale moja wiedza była faktycznie niewielka. Jednak to co wyniosłem z kursu przerosło moje oczekiwania. Początkowo miałem pewne obiekcje gdyż niektóre pojęcia nie było dla zrozumiałe ale dzięki luźnej atmosferze oraz pełnemu skupieniu na wykładach stopniowo dochodziłem do odpowiedzi na dręczące pytania. Podsumowując nie żałuje ani złotówki, kurs wręcz mnie natchnął i gdybym mógł go powtórzyć to tak bym zrobił. Tak po prostu żeby sobie pare rzeczy utrwalić i żeby w tydzień pojąć coś co zajęłoby mi, jako niedoświadczonemu jeszcze, realizatorowi pewnie z rok. Pozdro!

ODPOWIEDZ