Procesory dynamiki

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Procesory dynamiki

Post autor: wasyl25 » sobota 26 mar 2005, 00:00

mam takie pytanko ktore dotyczy procesorów dynamiki, czy warto posiadac takie uzadzenie, i czy przepuszczajac sygnal przez takie uzadzenie uzyskam efekt dobrego brzmienia?? a jezeli sie myle pytajac o to to wogule do czego to słuzy(bo wydaje mi sie ze do tego o co pytam ale nie mialem tego wiec nie wiem) Pozdrawiam
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Procesory dynamiki

Post autor: AlfonsoRodeo » sobota 26 mar 2005, 00:19

...mam takie pytanko ktore dotyczy procesorów dynamiki, czy warto posiadac takie uzadzenie, i czy przepuszczajac sygnal przez takie uzadzenie uzyskam efekt dobrego brzmienia?? a jezeli sie myle pytajac o to to wogule do czego to słuzy(bo wydaje mi sie ze do tego o co pytam ale nie mialem tego wiec nie wiem) Pozdrawiam...

**********************

Mysle, ze pytanie jest zle sformulowane, jezeli pytasz o efkt dobrego brzmienia. Niektorzy twierdza,ze urzadzenia dynamiki psuja owe 'dobre brzmienie', jak np. zapaleni sluchacze muzyki filharmonicznej, wielkich orkiestr itp. Na pewno warto miec takie urzadzenia, bo daja duzo wiecej glosnosci (np. dobrze skonfigurowany kompresor), daja wiecej czystosci w zgraniach np. perkusji, gdzie odpowiednio ustawione bramki na stopie, werblu, tomach, nie puszcza niepozadanych 'syfow' z otoczenia. oprocz samego POSIADANIA wazne sa tez umiejetnosci, zarowno w ukreceniu odpowiedniego brzmienia, jak i ustawiania owych urzadzen. Co do samych procesorow dynamiki, to jest ich kilka rodzajow. Zalezy o co pytasz, czy o kompresory, czy o limitery, czy o bramki, czy o expandery itp.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Procesory dynamiki

Post autor: wasyl25 » sobota 26 mar 2005, 01:19

chodzi mi o uzadzenia noszace konkretna nazwe typu Procesor dynamiki jak np bhringer tube composer itd, równiez innych fir, jak wyglada zasada dzialania tego uzadzenia? czy jest to poprostu polaczenie kompresora limitera itd?? jaki to daje efekt ? czy poprawa brzmienie w sensie czy dodaje kopa?? Pozdrawiam
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

j.bravo
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 wrz 2004, 00:00

Re: Procesory dynamiki

Post autor: j.bravo » sobota 26 mar 2005, 02:36

Wasyl, rób mniej błędów ortograficznych ... Ciężko się skupić na treści przy takiej formie
Jestem przystojny i młody

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Procesory dynamiki

Post autor: Zbynia » sobota 26 mar 2005, 16:25

a jak działa kompresor wiesz?

zobacz co ten sprzet ma w sobie to beziesz wiedział do czego słuzy....

opis na stronie np. behringera

Awatar użytkownika
wyderko
Posty: 234
Rejestracja: piątek 24 gru 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Procesory dynamiki

Post autor: wyderko » sobota 26 mar 2005, 22:57

Poprawa brzminia?? Drogie lampowe procesory dynamiki (od 5000 zł) mogą sprostać temu zadaniu. Ale tanie kompresory?? Nie wiem po co kupować takie coś. Chyba tylko do nagrywania w celu wykożystania całej dynamiki przetworników A/C.
IWK.org.pl - Inteligentna Wyszukiwarka Koncertów

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Procesory dynamiki

Post autor: wasyl25 » niedziela 27 mar 2005, 00:30

czytalem w necei opis procesora dynamiki behringera tube coposer t -1952 jest to lampowe uzadzenie, i czlowiek ktory to ma pisal ze brzmi to dość dobrze i ladnie sie sprawdza(dla tego nie wiedzialem co to robi, czy poproswia brzmienie i jakosc czy robi to odpowiednio glosno.) slyszalem o slabej renomie firmy behringer ale sam posiadam kilka urzadzen tej firmy i nie nazekam, jestem bardzo mile zaskoczony, bo posiada róniez sprzet innych firm, majacych wieksza renome, ale jakosciowo jest podobnie. wiec wydaje mi sie ze to moze byc to cos co pomoze mi w osiagnieciu poszukiwanego efektu.
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Procesory dynamiki

Post autor: wasyl25 » niedziela 27 mar 2005, 00:32

Mam kompresor i wiem jak dziala, ale to jeszcze nie jest do konca to o co mi chodzi
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
stevelukather
Posty: 732
Rejestracja: niedziela 31 mar 2002, 00:00

Re: Procesory dynamiki

Post autor: stevelukather » niedziela 27 mar 2005, 13:18

...czytalem w necei opis procesora dynamiki behringera tube coposer t -1952 jest to lampowe uzadzenie, i czlowiek ktory to ma pisal ze brzmi to dość dobrze i ladnie sie sprawdza(dla tego nie wiedzialem co to robi, czy poproswia brzmienie i jakosc czy robi to odpowiednio glosno.) slyszalem o slabej renomie firmy behringer ale sam posiadam kilka urzadzen tej firmy i nie nazekam, jestem bardzo mile zaskoczony, bo posiada róniez sprzet innych firm, majacych wieksza renome, ale jakosciowo jest podobnie. wiec wydaje mi sie ze to moze byc to cos co pomoze mi w osiagnieciu poszukiwanego efektu....

**********************

Prosze Cie,zapomnij o tym,kup sobie lepiej kompresor lub preamp z kompresorem firmy ART,jesli nie masz kasy na drozszy kompresor,to naprawde brzmi za ta kase,a chop ktory pisal recenzje w necie o T 1952 albo dostal kase za pozytywna recenzje albo naprawde nie slyszy.SL.

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Procesory dynamiki

Post autor: wasyl25 » niedziela 27 mar 2005, 16:40

A co mozecie powiedziec o kompresorze TLAudio fatman 1, czy daje on zeczywiscie taki rewelacyjny efekt przy finalizacji nagrania, jak opisuje to producent i uzytkownicy??
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

ODPOWIEDZ