W jakich pomieszczeniach nagrywać ślady?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: W jakich pomieszczeniach nagrywać ślady?

Post autor: shearly » poniedziałek 11 kwie 2005, 00:15

...wydaje mi sie preceli ze, i ty sie czujesz madrym i odpowiedzialnym gospodazem tego forum...( czyzby rodzinka ) jakie wywody, zle mnie zrozumiano wlasciwie to nie jestem pewien juz teraz...czy to moja wina ? czy kogos kto ma mala wyobraznie ?...ale jestem na forum i powiedzialem co wiem ? ...

**********************

Stary, czemu Ty tak pianę bijesz? Zobacz, od kiedy ludzie, którzy Tobie odpisują są na forum, przejżyj stare ich posty i pomyśl! Są pewne zasady pisania na tym forum i powinieneś się zastosować! Jest to forum o jakimśtam poziomie i po prostu musisz pisać po Polsku, inaczej nikt Ciebie nie zrozumie---> co za tym idzie, nikt Ci nie pomoże. Dla mnie EOT, tylko chce jeszcze przeczytać ostatnie Twoje zdanie przetłumaczone na Polski

o to : '?...ale jestem na forum i powiedzialem co wiem ? ...'
...phi...

marekzegarek
Posty: 4
Rejestracja: sobota 09 kwie 2005, 00:00

Re: W jakich pomieszczeniach nagrywać ślady?

Post autor: marekzegarek » poniedziałek 11 kwie 2005, 14:30

hmmm, nie wiem czy pomyliłem jakieś forum, ale dajcie sobie spokój z kłótniami. Wydawało mi się że zagląd na to forum ktoś kto zajmuje się nagrywaniem i ma jakies doświadczenia z tym związane. Sprecyzowałem mniej więcej co chcę nagrać i miałem nadzeję że już ktoś kiedyś nagrywań np. perkusję i wie co będzie jak zostanie ona nagrana w pomieszczenium np. bez pogłosu. No trudno, nawet nie chciało mi się czytac tej bezsensownej kłótni.

Darkthrone
Posty: 243
Rejestracja: czwartek 21 paź 2004, 00:00

Re: W jakich pomieszczeniach nagrywać ślady?

Post autor: Darkthrone » poniedziałek 11 kwie 2005, 22:09

Sprecyzowałem mniej więcej co chcę nagrać i miałem nadzeję że już ktoś kiedyś nagrywań np. perkusję i wie co będzie jak zostanie ona nagrana w pomieszczenium np. bez pogłosu. No trudno, nawet nie chciało mi się czytac tej bezsensownej kłótni. ...

**********************

A co ma być ? Nagra się Nagrywałem w trzech studiach nagrań perkusję (gram na perkusji) i w każdym nagrywałem w pomieszczeniach bez pogłosu. Tak to już jest. Oczywiście to nie jest regułą, że pomieszczenie musi być wytłumione. Możesz nagrać i na powietrzu (zresztą już ktoś zamieszczał linki do zdjęć na forum)

Awatar użytkownika
Piechnik
Posty: 119
Rejestracja: czwartek 16 maja 2002, 00:00

Re: W jakich pomieszczeniach nagrywać ślady?

Post autor: Piechnik » poniedziałek 11 kwie 2005, 22:57

... Sprecyzowałem mniej więcej co chcę nagrać i miałem nadzeję że już ktoś kiedyś nagrywań np. perkusję i wie co będzie jak zostanie ona nagrana w pomieszczenium np. bez pogłosu. No trudno, nawet nie chciało mi się czytac tej bezsensownej kłótni. ...

**********************



w przypadku bebnów akustycznych pomieszczenie ma oczywiście kluczowe znaczenie i na 100% lepiej zabrzmią gary w pomieszczeniu z krótkim pogłosem niż w pomieszczeniu wytłumionym.



co daje pomieszcznie wytłumione?: bebny są suche, nie osadzone w przestrzni ani dynamicznie. przy miksie sporo się trzeba nagimnastykować pogłosami splotowymi, kompresorami i korekcją żeby bębny przypominały baniaki znane ze współczesnych produkcji.



w przypadku basu myśle ze nie popełnisz błedu jeśli nagrasz bas jednoczesnie i z wyjścia liniowego wzmacniacza i zbierając mikrofonem kolumnę która może znajdowac się w pomieszczeniu wytlumionym. tutaj ewentualne dodanie pogłosu nie bedzie takim problemem jak w przypadku bębnów.



gitary nagrywam w pomieszczeniu wytłumionym ale nie potrafię powiedziec dlaczego. tak mi odpowiada. może dlatego że mikrofony stawiam blisko pieca i akustyka pomieszczenia się prawie nie nagrywa.

nagrywałem też w pomieszczeniu z pogłosem i tez było fajnie a więc tutaj kwestia eksperymentów.



wokal w pomieszczeniu bardzo wytłumionym.

ODPOWIEDZ