Łowca dźwięków

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
skav
Posty: 6
Rejestracja: sobota 09 kwie 2005, 00:00

Łowca dźwięków

Post autor: skav » sobota 09 kwie 2005, 21:22

Witam chcialbym was prosić o pomoc w skompletowaniu zestawu do kolekcjonowania dźwieków w terenie <śpiew ptaków, może jakaś rozmowa> z tego co mi sie wydaje będe potrzebowal mikrofonu kierunkowego np. (mkh 418-S) :-] , przedwzmacniacza i urzadzenia nagrywajacego. Ciekaw jestem czy jest mozliwe nagrywanie mikrofonem kierunkowym dźwięku np. 5.1. Czy to zalezy od mikrofonu czy urzadzenia nagrywajacego, moze od obydwu?. Czy wogole jest sens nagrywania mikrofonem kierunkowym na odleglosc stosujac 5.1? i wreszcie jak dopierac przedwzmacniacze?? Czy jest mozliwe skompletowanie takiego zestawu do 1000 zl bez urzadzenia nagrywajacego?? Jezeli nie to jestem w stanie na to wylozyc 3000 zl nie wiecej. I w końcu jakie urzadzenia nagrywające nadaje sie do tego najlepeij??



Dziękuje za wszelką pomoc....

Awatar użytkownika
skav
Posty: 6
Rejestracja: sobota 09 kwie 2005, 00:00

Re: Łowca dźwięków

Post autor: skav » sobota 09 kwie 2005, 22:33

...wiesz ile kosztuje MKH418...?

**********************

nie mam pojęcia producent nie podaje cen żeby nie odstraszać :-]




Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Re: Łowca dźwięków

Post autor: Dobmatt » sobota 09 kwie 2005, 22:39

http://www.edirol.com/products/info/r4.html



To urządzenie i dwa mikrofony Rode NT4 to chyba najtańsze rozwiazanie, które ustawi Cię w nagraniach surround w terenie.



MD.
Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

Awatar użytkownika
skav
Posty: 6
Rejestracja: sobota 09 kwie 2005, 00:00

Re: Łowca dźwięków

Post autor: skav » sobota 09 kwie 2005, 22:40

Do pary stere polecam Tonsil MCU53.



**********************

znaczy proponujesz abym uzywal dwóch?

jakbys mogl polec jakies przedwzmacniacze

Awatar użytkownika
skav
Posty: 6
Rejestracja: sobota 09 kwie 2005, 00:00

Re: Łowca dźwięków

Post autor: skav » sobota 09 kwie 2005, 22:49

...http://www.edirol.com/products/info/r4.html



To urządzenie i dwa mikrofony Rode NT4 to chyba najtańsze rozwiazanie, które ustawi Cię w nagraniach surround w terenie.



MD....

**********************

Z tego co udalo mi sie zorientowac to urzadzenie moze rowniez pelnic funkcje miksra czy nawet wielosladowego urzadzenia nagrywajacego...wyglada jakby mialo odleciec..heheh.. dzieki wielkie ale niestety nie moge doszukac sie ceny.

Czy te mikrofony Rode NT4 poleciles z jakiegos szczegolnego powodu??

Awatar użytkownika
skav
Posty: 6
Rejestracja: sobota 09 kwie 2005, 00:00

Re: Łowca dźwięków

Post autor: skav » sobota 09 kwie 2005, 22:56

...http://www.edirol.com/products/info/r4.html



To urządzenie i dwa mikrofony Rode NT4 to chyba najtańsze rozwiazanie, które ustawi Cię w nagraniach surround w terenie.



MD....

**********************

Rozumiem ze nagrywanie w soround w terenie jest poza moim zasiegiem i to chciales powiedziec heheh za dwa mikrofony RODE NT4 zaplace 4000 zl

...coz moze w takim razie jak wygladalaby Twoja propozycja gdyby nie chodzilo o sorround.

ODPOWIEDZ