Co począć z laptopem?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: pawello » środa 20 kwie 2005, 17:01

czy mógłbys zdradzić, która z tych trzech konfiguracji windowsa sprawowała Ci sie najwydajniej i jak duże to były różnice?...

**********************

jasne:

Toshiba z P4 1,6 GHz 512 Ram, Win XP SP1, M-audio USB Quattro - najnowsze stery, DirectX 9.0c - pokrotce



Na SP2 sie muli nieprzecietnie.. Bez servicepacka kicha kompletna.. stery na roznych konfiguracjach byly rozne..




[addsig]
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: MB » środa 20 kwie 2005, 17:30

[...]

3. DirectX

4. DXmedia

[...]

**********************

zaraz zaraz, a to po co???



przecież directx w najnowszej wersji jest dostarczany z systemem, a uaktualnienie jest w servicepacku! Co więcej, DXMedia to przestarzały pakiet z czasów win98, którym w w2k został wcielony do DirectX, a w XP stanowi część DXMO. Absolutnie nie należy tego badziewia instalować!


Awatar użytkownika
stevelukather
Posty: 732
Rejestracja: niedziela 31 mar 2002, 00:00

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: stevelukather » czwartek 21 kwie 2005, 07:57

...Właśnie popełniłem kolejny życiowy błąd ( a może i nie? )

Kupiłem laptopa acer Aspire 1520 na chipsecie Via, za 5400....





Witaj,ja kupilem za 2990 Acera TravelMate 2303 NLT czy jakos tak na chipsecie Intela 852(nie wolno kupowac VIA) Celeron M1.5,jedyne to dolozylem pamiec i ma 760 MB za niewiele ponad 3 w sumie i nie mam zadnych problemow z tym kompem,procek kopci jak stare P4 2.4 Ghz i pod Samplitude 8 moge naprawde odpalic wiadro wtyczek,Ostatnio odpalilem sesje 24 slady z dysku na USB i poszlo,zgralem tak cala plyte w domu,pozdrawiam,SL.

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: pawello » czwartek 21 kwie 2005, 11:17

...[...]

3. DirectX

4. DXmedia

[...]

**********************

zaraz zaraz, a to po co???



przecież directx w najnowszej wersji jest dostarczany z systemem, a uaktualnienie jest w servicepacku! Co więcej, DXMedia to przestarzały pakiet z czasów win98, którym w w2k został wcielony do DirectX, a w XP stanowi część DXMO. Absolutnie nie należy tego badziewia instalować!

...

**********************

Owszem masz racje - ale instaluje to Cubase.. Nie wiem do jakiego stopnia - byc moze wcale - tylko sprawdza stan systemu i czy ten pakiet w nim tkwi.. Wiec wspomnialem tylko o tym Nie instaluje jako takiego pakietu DXmedia na WinXP - ale na 98 instalowalem zawsze..
[addsig]
pozdrawiam.

Art_Z
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2005, 00:00

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: Art_Z » niedziela 24 kwie 2005, 14:37

Witam, a ciąg dalszy walki z laptopem wyglądał tak:

Skoro już stwierdziłem, że świruje mi pod Spidio ( na usb) to chciałem skorzystać z Waszych rad i u kumpla podpiąłem na firewire MOTU MK2

( mam nadzieję że podałem dobrą nazwę- chyba, że kumpel miał coś z dykcją albo ja z uszami - w prawym górnym rogu miała napisane 828, duże ustrojstwo w racku za jakieś 4 tys. podobno jakieś 8 wejść, 8 wyjść i cała reszta bajerów). Potem odpaliłem Sound Forge'a i słuchałem wafla z twardego. Brumów nie było tylko 1-2 sekundowe piski w nieregularnych długich ( ok. 1-1.5 min.) odstępach. Próbowaliśmy zmieniać latencję od małej do dużej i bez różnicy. To samo.

Mowi się, że nie kupuje się kompa na chipsecie Via. Ja niestety już kupiłem i zmienić tego nie mogę. A może ktoś z was ma laptopa na Vii i udało mu się dobrać jakąś dobrą kartę zewnętrzną? Proponowaliście mi sklep Audio Factory. Jak sądzicie - czy zgodzą sie aby przyjść i kolejno podpinać różne karty i odsłuchiwać? A może ktoś z szanownych forumowiczów ma trochę czasu, dysponuje takimi kartami w swoim studio ( a może ma sklep) i mógłby mi pomóc? ( Jeżeli proszę o zbyt wiele to z góry przepraszam, nie znam jeszcze zasad "współżycia na forum", może chodzi tu tylko o rady i "pomoc virtualną"). Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady i sugestie.

Chylę czoła i pozdrawiam wszystkich... Artur

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: MB » niedziela 24 kwie 2005, 15:36

Być może rzeczywiście trochę wtopiłeś kupując laptopa z intefejsem Firewire by VIA, bo to jest znane źródło problemów. Ale sprawa nie jest stracona.

Być może uda Ci się znaleźć jakiś alternatywne urządzenie audio/midi, które będzie płynnie działać w tej konfiguracji (jest trochę tego na rynku i to stosunkowo niedrogo: ESI QuataFire, M-Audio Audiofile i 410, Presonus Firebox, Tascam FW1804 itd). Jeśli nie, trzeba będzie pomyśleć o alternatywnej karcie Firewire na złączu PCMCIA i podłączać się za pośrednictwem tej karty. W Audiofactory na pewno pomogą.

ODPOWIEDZ