Co począć z laptopem?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: pawello » wtorek 19 kwie 2005, 11:54

...mam pytanie ..na czym polega konfiguracja windowsa pod zadania audio?

**********************

Polecam wyszukiwarke na forum To juz bylo walkowane na 1000 sposobow.. i w sumie nie jest takie proste i oczywiste.. Zapomniales o uslugach w XP np.. i nie mow mi ze przy dzisiejszych rozmiarach pamieci nie ma to znaczenia.. Przy 512 MB RAM np jesli moge oszczedzic na tej operacji np 60 MB to jest to juz kolejny zapas na sample np.. Temat optymalizacji jest WAZNY jesli nie krytyczny.. Trzeba np pamietac o zainstalowaniu odpowiedniego servicepacka - u jednych dziala lepiej na SP1 u innych na SP2 itd.. Trzeba aktualizowac DirectX.. Tematow zwiazanych z konfiguracja i optymalizacja jest MNOSTWO.. Ja spedzilem nad swoim laptopem TYDZIEN na proby i bledy by w koncu znalezc optymalna konfiguracje - i teraz wszystko mi dziala jak trzeba i nie mam ZADNYCH problemow mimo USB audio..

Wiec prosze.. zanim cos napiszesz to sie zastanow ok?
[addsig]
pozdrawiam.

Art_Z
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2005, 00:00

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: Art_Z » środa 20 kwie 2005, 00:03

Dziękuję Wszystkim za opinie i rady. Z niektóróch zapewne skorzystam. Nie minęła jeszcze doba od mego postu a tu już 10 odpowiedzi...

Pozdrawiam Artur

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: Zbynia » środa 20 kwie 2005, 01:48

pawello to co napisałes to sobie chyba sam podciagnałes pod przystosowanie do audio - o usługach pamieta kazdy zaawansowany uzytkownik windowsa - nawet który muzyki nigdy nie odpala na kompie,o pamieci również....

a windows nie ma kompletnie żadnych mozliwości poprawy działania w srodowisku audio a jedynie ogólne ustawienia zdecydowanie poprawiajace wudajność...



i dobrze wiem co pisze nie musisz mnie pouczać......



nie ważne czy będzie to muzyka,grafika,video gry czy internet - optymalizuje sie zawsze tak samo po to by nam windowsik nie zamulał poprostu i nie robił zbędnego śmietnika.....

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: pawello » środa 20 kwie 2005, 10:45

a windows nie ma kompletnie żadnych mozliwości poprawy działania w srodowisku audio

**********************

ok - masz racje - nie ma tam magicznego rzedu przyciskow pt "lepiej pod audio"



i dobrze wiem co pisze nie musisz mnie pouczać......

**********************

alez nie zamierzam nikogo pouczac.. natomiast z niektorych watkow na tym forum wynika ze windows XP nie wymaga optymalizacji do pracy z audio TAK TAK! Juz o tym tu czytalem dnia pewnego.. Polecam wyszukiwarke forum.. Co za BZDETY tu wypisywali niektorzy to by sie "Bill w grobie 300 razy obrocil"..



Jak zwykle zareagowalem zbyt zywiolowo na zaczepna wypowiedz.. Optymalizujcie sobie albo nie.. Go..o mnie to obchodzi.. A jak komus znow cos bedzie sie wieszac to juz bede milczal - szkoda czasu i liter..Mam dosc lapania za slowka i burackich przepychanek..
[addsig]
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: MB » środa 20 kwie 2005, 11:15

...- kupujac laptopa staraj sie wybrac model najbardziej zblizony parametrami is posobem pracy procesora do desktopa - wiem ze taki mobilny P4 grzeje w kolanaka niemilosiernie i potrafi zaszumiec, ale w poruwnaniu do centrino daje ci wiekszą gwaracje kombatybilnosci.



=== stad wniosek ze o ile hardware juz pod laptopy jest to tyle software wciaz tworzony jest dla desktopow - nie oszukujmy sie - rosnie wyrwa w sposobie dzialania programow pod kompami mobilnymi a desktopami (nie jestem na tyle obeznany technice - ale o i ile p3, p4 byly mobilnymi wersjami desktopowych p3 i p4 to tyle procesor centrino bazuje juz innej strukturze (rozwiniecie celerona) - wbudowane wifi, pobor mocy - wszystko to wplywa na zachowanie sie systemu.

**********************

kolego, wypisujesz wierutne bzdury. Nie "wiesz", tylko "wydaje Ci się", i niestety, wydaje Ci się kompletnie źle. Lepiej doczytaj sobie o architekturze Centrino, a najlepiej sam sprawdź w praktyce zanim zaczniesz wpuszczać ludzi w maliny. Zobacz post kolegi Milaszewskiego powyżej.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: Zbynia » środa 20 kwie 2005, 11:35

niby jak pobor mocy wplywa na zachowanie systemu?system robi sie ospały jak ma jej za mało........





do pawello - no wlasnie optymalizacja to tylko poprawka tego co przeoczyl gates - czyli wylaczenie wiekszosci niepotrzebnych bzdur i ustawienie kilku rzeczy - po takim zabiegu xp naprawde zaczyna dzialac - ale wieszanie z tym nie ma tez za wiele wspolnego - tu raczej trzeba sie czepic uzytkownikow wciskajacych byle co i byle kiedy bo chcialbym zauwazyc ze prawie 3/4 tychze uzytkownikow to wlasnie takie "tłuki"

wiadomo zwis kompa sprawa nieprzewidywalna i zadaza sie kazdemu ale wprawiony uzytkownik z wiekszoscia rzeczy poradzi sobie w ciagu kilku minut......i nie robi problemow......



no ale dobra nie ma sie co klocic czy bez sensu odbiegac od tematu....



poki co skonczylismy na centrino ktory o dziwo okazal sie celeronem a tak naprawde to tajemniczy pentium 3 z dwu megowym cachem i deykowanymi ukladami zarzadzajacymi pamiecia i I/O przeznaczonym do laptopow......dlaczego p3 a nie p4?bo intel umoczyl strasznie a wrecz dał to co dają panie po trasie z architektur net burst dlatego p4 zostało gruntownie przebudowane.......

maly pobor mocy komus przeszkadza?

to kup sobie prescotta ze 3 i 7 ghz to bedzie bral ze 115 wat do tego zasilacz 700 wat i bedziesz zadowolony - ale jakby ten pobor mocy w centrino spadl jeszcze ze 4 razy to by wszyscy skakali z radosci.,....choc i tak jest rewelacyjnie...



a co do softu to nie spotkalem sie z programem przeznaczonym na laptopa i desktopa - komputer to komputer a to jak dziala program zalezy tylko i wylacznie czy komputer spelnia jego wymagania..



dobra zaczynam lac wode...



pozdrawiam wszystkich...


Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: Miłaszewski » środa 20 kwie 2005, 13:13

...ale w tym laniu wody masz racje. Mam wrazenie, ze nikt nie przeczytal mojego postu o moim komputerze wlasnie z procesorem Pentium M 1.6GHz. Pamietajcie tez, ze Centrino to w zadnym wypadku nie jest nazwa procesora, tylko zestawu: Pentium-M, chipset Intel 855, karta bezprzewodowa Intel. Moj komputer nie posiada loga Centrino ze wzgledu na fakt, iz mam karte bezprzewodowa firmy Dell.



Wracajac do wydajnosci - wszystkie aplikacje zwiazane z obrobka dzwieku w czasie rzeczywistym sa na moim malutkim notebooku z 12 calowym ekranem wydajniejsze o jakies 50% w porownaniu do komputera desktop z plyta Intel 845, procesorem P4 2.4GHz i 1GB RAM. Notebook ma 768 RAM.



Laptopy z procesorami Pentium 4 sa ciezkie, mocno sie grzeja i sa bardzo glosne - dlatego zdecydowanie nie polecam tych procesorow jako rozwiazan mobilnych. Notebook z procesorem Pentium-M i zewnetrznym dyskiem FW i dobrym interface`em audio/midi uciagnie spokojnie 40-60 sciezkowa sesje w formacie 24/44 i dziesiatkami plugniow. Dodajmy do tego funkcje Freeze w wielu programach i mamy studio o super mozliwosciach.



www.dzwiek.org / www.realizacja.com

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: pawello » środa 20 kwie 2005, 14:42

no wlasnie optymalizacja to tylko poprawka tego co przeoczyl gates - czyli wylaczenie wiekszosci niepotrzebnych bzdur i ustawienie kilku rzeczy

...

**********************

Otoz nie.. i jeszcze raz NIE. ja to robilem tak:

1. Instalacja windy

2. Windows update

3. DirectX

4. DXmedia

5. optymalizacja (uslugi, wodotryski i generalne odchudzanie)

6. Instalacja i dobor odpowiednich sterownikow ( nie zawsze najnowsze sa najlepsze na Twoim kompie)

7. Pierwszy test stabilnosci i wydajnosci na Cubase i wykonanie obrazu dysku systemowego po defragu

8. Instalacja pierwszego Servicepacka - SP1

9. Wingroza apdejt

10. Ponowna optymalizacja (uslugi, wodotryski i generalne odchudzanie)

11. Dobor odpowiednich sterownikow

12. Drugi test stabilnosci i wydajnosci na Cubase i wykonanie obrazu dysku systemowego po defragu

13. Instalacja drugiego Servicepacka - SP2

14. Wingroza apdejt

15. Ponowna optymalizacja (uslugi, wodotryski i generalne odchudzanie)

16. Dobor odpowiednich sterownikow

17. Trzeci test stabilnosci i wydajnosci na Cubase i wykonanie obrazu dysku systemowego po defragu

18. Wnioski oraz przywrocenie najbardziej wydajnej i stabilnej wersji windy z po apdejcie z odpowiednimi wersjami sterownikow i bibliotek.



Czy to sie nazywa wg Ciebie "wylaczenie wiekszosci niepotrzebnych bzdur i ustawienie kilku rzeczy" ?

Moim zdaniem tylko CO NAJMNIEJ TAKIE podejscie do tematu GWARANTUJE STABILNOSC I WYDAJNOSC o ile interfejs audio i jego sterowniki oraz system operacyjny (odpowienie wersje bibliotek np DirectX) pozwalaja na optymalizacje.



dla mnie FINITO.

Czego jeszcze chcialbys sie dowiedziec o ptymalizacji systemu pod zadania audio?
[addsig]
pozdrawiam.

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: pawello » środa 20 kwie 2005, 14:58

......

**********************

Zapomnialem dodac.. rozmawiamy o laptopach - ja pracuje na laptopie.. Laptop jest z zalozenia konstrukcja zamknieta w zasadzie.. Tam sie nie da wymienic karty graficznej czy innego podzespolu ot tak prawda?



Konfiguracja i optymalizacja desktopa zaczyna sie od dobrania komponentow sprzetowych a potem dopiero nastepuje caly balet z systemem..



Zycze powodzenia w walkach na polu optymalizacji...
[addsig]
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Piechnik
Posty: 119
Rejestracja: czwartek 16 maja 2002, 00:00

Re: Co począć z laptopem?

Post autor: Piechnik » środa 20 kwie 2005, 16:24

Moim zdaniem tylko CO NAJMNIEJ TAKIE podejscie do tematu GWARANTUJE STABILNOSC I WYDAJNOSC o ile interfejs audio i jego sterowniki oraz system operacyjny (odpowienie wersje bibliotek np DirectX) pozwalaja na optymalizacje.

**********************



czy mógłbys zdradzić, która z tych trzech konfiguracji windowsa sprawowała Ci sie najwydajniej i jak duże to były różnice?

ODPOWIEDZ