Od czego zacząć?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
BlueJack
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2003, 00:00

Re: Od czego zacząć?

Post autor: BlueJack » czwartek 21 kwie 2005, 20:33

Moim zdaniem powinieneś na początku postarać sie o fachową literaturę.

Przykładowo poszukać archiwalnych numerów EiS, gdzie częstokroć spojawiały się artykuły z cennymi wskazówkami.

Poza tym dokładnie przepatrzeć FAQ i Forum EiS. Być może ten sposób najszybciej przybliży Ci problematykę realizacji dźwięku.

Jest jeszcze sposób najskuteczniejszy, a mianowicie wzięcie udziału w kursie realizacji dźwięku, ale to już sie wiąże z pewną inwestycją nie tylko czasu, ale i innych środków



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
somebody-someone
Posty: 174
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 00:00

Re: Od czego zacząć?

Post autor: somebody-someone » czwartek 21 kwie 2005, 21:55

Ales człowieku wydumał a co tobie przeszło chyba nie sokro udzielasz sie na fachowym forum...

**********************

Może się wytłumaczę (nie cierpię tego robić). W tym fachu dość powszechny jest tzw. "słomiany zapał". Warto więc najpierw nieco więcej dowiedzieć się o tym jak wygląda takie życie i sprecyzować swoje oczekiwania od "chciałby coś robić" do "chciałbym robić ...".



A co do fachowego forum, to rzeczywiście jestem tu od wczoraj - aczkolwiek przyglądałem się biernie juz nieco dłużej.
..:: Dobra muzyka to koincydencja wielu zbiorów zawierających jedynie dobre pierwiastki ::..

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Od czego zacząć?

Post autor: preceli » czwartek 21 kwie 2005, 22:08

...Może się wytłumaczę (nie cierpię tego robić). W tym fachu dość powszechny jest tzw. "słomiany zapał".



Niestety masz rację. Co gorsza tu nie ma (bo byc nie może) odpowiedzi typu: to jest czarne a to białe. Nie ma także drogi na skróty, nie ma wyników bez pracy, nie można być nieprzygotowanym, nie ...

To jest masakra! O tym trzeba wiedzieć a "maluczkich" uświadamiać. Współczuję tym, którzy na codzień muszą się z tym zmierzyć, prostować, bez końca wyjaśniać i potrafię przez to zrozumieć, iż nie owijają w bawełnę treści do co niektórych uzytkowników. Toż święty by się wkurzył!



...Warto więc najpierw nieco więcej dowiedzieć się o tym jak wygląda takie życie i sprecyzować swoje oczekiwania od "chciałby coś robić" do "chciałbym robić ...".



Racja.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

makaronix
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 03 cze 2004, 00:00

Re: Od czego zacząć?

Post autor: makaronix » czwartek 21 kwie 2005, 22:33

...Ales człowieku wydumał a co tobie przeszło chyba nie sokro udzielasz sie na fachowym forum...

**********************

Może się wytłumaczę (nie cierpię tego robić). W tym fachu dość powszechny jest tzw. "słomiany zapał". Warto więc najpierw nieco więcej dowiedzieć się o tym jak wygląda takie życie i sprecyzować swoje oczekiwania od "chciałby coś robić" do "chciałbym robić ...".



A co do fachowego forum, to rzeczywiście jestem tu od wczoraj - aczkolwiek przyglądałem się biernie juz nieco dłużej....

**********************

ale po co zniechecać , wiem słomiany zapał to we wszytkich dziedzinach życia chyba jest, sam do tego dojdzie, jezli mu nie pisane byc realizatorem.
Mam 18 lat, jestem klawiszowcem, interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem i wszystkim co z nim związane.

Awatar użytkownika
Bartolomeo
Posty: 223
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00

Re: Od czego zacząć?

Post autor: Bartolomeo » czwartek 21 kwie 2005, 22:44

ale po co zniechecać , wiem słomiany zapał to we wszytkich dziedzinach życia chyba jest, sam do tego dojdzie, jezli mu nie pisane byc realizatorem. ...

**********************

Tyle, że wtedy to już może boleć

Zresztą tak ze wszystkim jest.

makaronix
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 03 cze 2004, 00:00

Re: Od czego zacząć?

Post autor: makaronix » czwartek 21 kwie 2005, 22:45

W sumie macie racje, ja miałem o szczęście, zę u mnie to przyszło samo i przypadkiem, spodobało mi sie i tak juz zostało, ale i tak rzycze wytrwałości, bo poczatki nie są łatwe, ale to naprawde fajna robota
Mam 18 lat, jestem klawiszowcem, interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem i wszystkim co z nim związane.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Od czego zacząć?

Post autor: preceli » czwartek 21 kwie 2005, 22:59

...ale po co zniechecać , wiem słomiany zapał to we wszytkich dziedzinach życia chyba jest, sam do tego dojdzie, jezli mu nie pisane byc realizatorem. ...



Rzecz w tym, że o nie samej realizacji tu mowa.

Sam nieraz się zastanawiam skąd u niektórych to przeczucie, iż realizacja to taka prosta sprawa. A przeciez tak naprawdę to jest najtrudniejsza rzecz wśród tematów tu poruszanych. Toż realizator musi być alfą i omegą "w temacie" całości. Czyli po trochu: muzykiem, elektronikiem, akustykiem i... cholera wie kim jeszcze. No chyba, że ktoś składa prowizorkę...

Jakoś strasznie ciężko z tą prawda dotrzeć. I może tu jest ten "studyjny" pies pogrzebany?
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

ODPOWIEDZ