Dylemat - program i karta

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Dylemat - program i karta

Post autor: Liftlitr » czwartek 21 kwie 2005, 23:06

Czołem wszystkim.

Mam dylemat i zwracam się do Was o pomoc, który z wymienionych programów : Nuendo 2, Cubase SX 2, Sonar 4, Logic Pro 6 polecilibyście mi do produkcji i dlaczego akurat ten i jaka karta dźwiękowa była by najlepsza do danego programu. Jeśli chodzi o kartę to żeby była taka która jest dobra do nagrywania wokali i w produkcji muzyki będzie się dobrze sprawować. Dziękuję z pomoc i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Dylemat - program i karta

Post autor: preceli » czwartek 21 kwie 2005, 23:34

... który z wymienionych programów : Nuendo 2, Cubase SX 2, Sonar 4, Logic Pro 6 polecilibyście mi



A który już masz?



...do produkcji...



A jakiej?



... i jaka karta dźwiękowa była by najlepsza do danego programu...



Najlepsza!



...Jeśli chodzi o kartę to żeby była taka która jest dobra do nagrywania wokali i w produkcji muzyki będzie się dobrze sprawować...



Każda jest dobra, na swój sposób

Masz jakieś dodatkowe pytania?
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
dluk
Posty: 112
Rejestracja: piątek 15 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Dylemat - program i karta

Post autor: dluk » piątek 22 kwie 2005, 07:29

...Czołem wszystkim.

Mam dylemat i zwracam się do Was o pomoc, który z wymienionych programów : Nuendo 2, Cubase SX 2, Sonar 4, Logic Pro 6 polecilibyście mi

**********************

Samplitude



a tak na poważnie, to raczej sam powinieneś pobawić się tymi programami i wybrać ten, który Ci najbardziej odpowiada. Każdy jest dobry i każdy ma swoje wady i zalety. Filozofia pracy też jest trochę inna w każdym programie, więc kwestia gustu i przyzwyczajenia.

A co do karty dźwiękowej, to musisz najpierw dokładniek sprecyzować swoje wymagania, a potem przeszukać forum. Ostatnio o kartach było sporo.

3Head
Posty: 433
Rejestracja: środa 28 lip 2004, 00:00

Re: Dylemat - program i karta

Post autor: 3Head » piątek 22 kwie 2005, 09:05

Jeśli chodzi o kartę to żeby była taka która jest dobra do nagrywania wokali i w produkcji muzyki będzie się dobrze sprawować. Dziękuję z pomoc i pozdrawiam. ...

**********************



Nie wiesz tego. Jesli siedzialbys w temacie troszke dluzej , sam bylbys w stanie mniej wiecej to okreslic . Wymysliles sobie najdrozsze programy, ciekawe , czy ktorykolwiek z nich kupisz . Jesli bedziesz pracowac na sofcie legalnym odpusc sobie te platformy , bo to wielkie stacje , kup np. mlodszego brata Cubase'a SX . Domyslam sie , ze nie beda to profesjonalne nagrania , wiec i najbardziej "wypasione" platformy beda Ci bezuzyteczne .

Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Dylemat - program i karta

Post autor: Liftlitr » piątek 22 kwie 2005, 09:48

Faktycznie wybrałem grupę profesjonalnych maszyn i posłucham kolegi wyżej, czyli zdecyduję się na Cubase na obecne warunki spokojnie mi to wystarczy i cena jest wiele niższa od reszty, ale jaką kartę polecacie pod system Cubase? Pozdrawiam.

Grey
Posty: 208
Rejestracja: piątek 18 lip 2003, 00:00

Re: Dylemat - program i karta

Post autor: Grey » piątek 22 kwie 2005, 11:18

........., ale jaką kartę polecacie pod system Cubase? Pozdrawiam....

**********************

Polecić możemy wiele ale najpierw kolega musi się określić czego potrzebuje, wejścia/wyjścia, fantom, adat, midi, ect.

Pozdro
eis, eis, baby!

Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Dylemat - program i karta

Post autor: Liftlitr » piątek 22 kwie 2005, 11:49

Polecić możemy wiele ale najpierw kolega musi się określić czego potrzebuje, wejścia/wyjścia, fantom, adat, midi, ect.

Pozdro...

**********************



Nooo tooo tak, przede wszystkim żeby to byłą karta wewnętrzna, phantomu nie potrzebuje bo już go mam w preampie, jeśli chodzi o midi to jak najbardziej przyda się i żeby karta była dobra do rejestracji wokali, dobre próbkowanie i dobre sterowniki, które będą dobrze współpracowały z Cubasem. Nie wiem czy to jest dobre ale zastanawiam się nad „E-MU 0404”

Davi
Posty: 442
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2005, 00:00

Re: Dylemat - program i karta

Post autor: Davi » piątek 22 kwie 2005, 15:59

Jeżeli potrzebujesz wgrać tylko wokale , pewnie z czasem także i instrumenty , to wystarczy ci karta z 2 wejściami mono najlepiej osobnymi ( wygoda pracy ), ja proponuje ci RME HDSP 9632 ma znakomite sterowniki , bardzo dobra dynamikę , DSP odciążający procesor w komputerze , ma 1x midi , nawet we/ wy Adat także spdif i wyjście słuchawkowe również mogące posłużyć do podłączenia z monitorami studyjnymi, a próbkowanie do 192 khz . Jeżeli chodzi o współprace z programem cubase nie koniecznie Sx to według mnie szczał w 10 , praca na takim sprzęcie jest mila , bezkonfliktowa , tylko tworzyć , porostu z uśmiechem na twarzy pracować, juz miąłem tyle kart i tylko ta pokochałem , a może firmę RME heh można powiedzieć zaufałem jej wcześniej eksploatując Digi 98/8 Pad i wszystko się w niej zawsze zgadzało , jedyna rzecz kóra mnie drażniła to brak midi , wyjścia słuchawkowego, i to że wejścia były stereo na jednym jacku za to HDSP ma już wszystko i nawet więcej, gdybys w przyszłości chciał rozbudować system o dodatkowe we/wy można dokupić poszerzenia AI4S/AO4S-192 i możesz nagrywać już wielośladowo. Na giełdzie w : www.sound.pl , widziałem RME HDSP 9632 za dobra cenę zerknij polecam, bo za ta kwotę sam bym ja kupił na handel hehe....no i byłbym zapomniał do RME HDSP 9632 dolaczene są wyspecjalizowane narzędzia pomiarowe , i wspaniała krosownica wewnętrzne, probkowanie zaś ma 40 bit , do karty dodają także kabel optyczny Powodzenia....:-)

Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Dylemat - program i karta

Post autor: Liftlitr » piątek 22 kwie 2005, 17:17

Wszystko jest super, wielkie dzięki za opis i doradzenie, jak tylko uzbieram tyle kasy to zakupię RME HDSP 9632 bo widzę, że warto ją mieć, a teraz prosiłbym o doradzenie czegoś do 600zł bo więcej nie będę miał na obecną chwilę. Pozdrawiam.

Davi
Posty: 442
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2005, 00:00

Re: Dylemat - program i karta

Post autor: Davi » piątek 22 kwie 2005, 18:01

Jezeli masz kogos w USA sciagnij sobie Echo mia midi za 130 $ naprzyklad tutaj : http://www.musiciansfriend.com/ , ma 1x midi ,spdif i 2 we/2wy analogowe Jeack symetryczne/niesymetryczne +4/-10, takze ta karta posiada DSP odciazajacy procesor komputera niestety nie ma 192 khz lecz 96, ale uwiez ze to nie jest az tak slyszalne, a pracowac powinno ci sie dobrze , Emu 0404 niestety nie znam wiec ci nie doradzam testy emu i nie tylko byly robione w : http://www.e-muzyk.pl , poczytaj , potem dalej pytaj ... lub nie jesli juz bedziesz przekonany co do wyboru

Pozdrowko

ODPOWIEDZ