Zamiana dysku - jak zachować dane?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
dj_jon-x
Posty: 64
Rejestracja: sobota 07 maja 2005, 00:00

Re: Zamiana dysku - jak zachować dane?

Post autor: dj_jon-x » sobota 07 maja 2005, 21:24

Masz teraz mały systemowy C. Masz 120GB z badziewiami. Masz dwie opcje - albo rzucasz na nowy nabytek i system i dane, albo zostawiasz stary C i przerzucasz tylko dane. W tym drugim przypadku podłączasz nowy dysk zamiast napędu płyt (ustawiasz zworkę tak jak była w tymże napędzie) i przerzucasz. Jak oba duże dyski będą na jednej taśmie może trochę dłużej potrwać. Ale nie będzie źle.



W tym pierwszym przypadku motasz na nowym dwie partycje, systemową i na graty. Systemowa musi być uaktywniona i sformatowana pod XP "z skopiowaniem plików systemowych", wtedy w MBR będzie wzmianka że tam jest system. Potem bierzesz stary HDD z systemem i nowy nabytek, idziesz do kumpla, kopiujesz stary system (wszystkie pliki z partycji) na nowy dysk, na pierwszą partycję. Wracasz do domu, wsadzasz nowy nabytek do kompa (bez niczego innego) i sprawdzasz czy system się odpala. Jeśli się odpala, git. Wpinasz wtedy nowy nabytek na taśmę Primary jako urządzenie Master. CD dajesz na Primary Slave. Starą 120tkę dajesz na Secondary Master. Kopiujesz albo nie. Finito.



Proste ?
everybody kombinerki

Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Re: Zamiana dysku - jak zachować dane?

Post autor: tox » niedziela 08 maja 2005, 12:32

Po przeczytaniu Posta od góry sam postanowiłem rozebrać swoją maszynę ( w sumie to cały czas jest rozkręcony jeden bok). Sprawdziłem podłączenia i okazało się, że mam tak:



Kontroler 1

1.HDD Master

2.DVD-Rom

Kontroler 2

1.HDD Slave ( w kieszeni)

2. DVD-RW.



Jak tylko odłączę blachę od prądu ( już śmiga 3 dni - jeszce ze 3 i trzeba bedzie dać mu odpoczynek). Wtedy zmienienię konfigurację na MAster >Slave , DVD . DVD RW i zobaczę czy jakiś wzrost prędkości będzię.



P.s. Dobrze że zajrzałem do teamtu bo może mam straty mocy o których nawet nie wiedziałem, choć dotychczas wszystko chodziło O.K.



Pozdrawiam Forumowiczów

Awatar użytkownika
dj_jon-x
Posty: 64
Rejestracja: sobota 07 maja 2005, 00:00

Re: Zamiana dysku - jak zachować dane?

Post autor: dj_jon-x » niedziela 08 maja 2005, 18:47

Przecież masz wszystko OK...
everybody kombinerki

ODPOWIEDZ