Finale - problemy z MIDI

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
marcyn
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2005, 00:00

Finale - problemy z MIDI

Post autor: marcyn » poniedziałek 25 kwie 2005, 22:08

witam

mam problem - Mam program Finale 2004 i chciałbym móc wpisywać dźwięki (jako notację nutową) nie z klawiatury kompa ale bezpośrednio z "kalawisza" więc podłączyłem yamahę psr-520 do kompa kablem midi ale niestety to nie chodzi tak jak oczekiwałem. kolega poradził sprawdzić komunikację z kompa do "klawisza" co zrobiłem - zamieniłem wpięcie wtyczek midi in na out i out na in i puściłem jakiegoś mida w kompie i grało w głośnikach tej yamahy. ale w odwrotną stronę ni hu hu... co i gdzie popsuć żeby to zaczęło chodzić? help meeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Token_Ring
Posty: 113
Rejestracja: piątek 06 wrz 2002, 00:00

Re: Finale - problemy z MIDI

Post autor: Token_Ring » wtorek 26 kwie 2005, 10:18



mam problem - Mam program Finale 2004 i chciałbym móc wpisywać dźwięki (jako notację nutową) nie z klawiatury kompa ale bezpośrednio z "kalawisza" więc podłączyłem yamahę psr-520 do kompa kablem midi ale niestety to nie chodzi tak jak oczekiwałem. kolega poradził sprawdzić komunikację z kompa do "klawisza" co zrobiłem - zamieniłem wpięcie wtyczek midi in na out i out na in i puściłem jakiegoś mida w kompie i grało w głośnikach tej yamahy. ale w odwrotną stronę ni hu hu... co i gdzie popsuć żeby to zaczęło chodzić? help meeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!! ...



**********************



Zakłądam, że znasz podstawy poruszania się po Finale i aktywowałeś funkcję wprowadzania nut przy użyciu klawiatuiry.



Sprawdź zatem w ustawieniach Finale, z jakiego (i czy w ogóle) portu MIDI aplikacja korzysta. Nie pamiętam menu programu, ale poszukaj czegoś w stylu "MIDI setup".



Aby przekonać się, czy do komputera w ogóle docierają jakieś komunikaty MIDI, skorzystaj z jakiegoś programu typu MIDI Monitor, np autorstwa Jacka H. (znowu nie pamiętam adresu, \\na szczęście jest do znalezienia w archiwum Forum).



Jestem pracownikiem jednego z największych polskich sklepów internetowych w branży fongraficznej na etacie administratora baz danych. Oprócz tego młodym adeptem sztuki dziennikarskiej, a hobbystycznie także gitarzystą. Niegdyś prenumeratorem EiS, dziś oka

ODPOWIEDZ