Jak skonfigurować footswitch MIDI?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Krazi
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 00:00

Jak skonfigurować footswitch MIDI?

Post autor: Krazi » piątek 29 kwie 2005, 02:23

Jak w podzie skonfigurować floorboard MIDI? Wiem że trzeba ustawić wspólny kanał transmisji (1-16), ale co potem? jak ustawić konkretne polecenia?

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Jak skonfigurować footswitch MIDI?

Post autor: JacekH » piątek 29 kwie 2005, 08:29

...Jak w podzie skonfigurować floorboard MIDI? Wiem że trzeba ustawić wspólny kanał transmisji (1-16), ale co potem? jak ustawić konkretne polecenia?...

**********************

To nie jest forum www.prorok.com.pl Żeby coś skonfigurować to trzeba napisać co i z czym. Nie dosyć, że nie wymieniłeś żadnego modelu, o którym piszesz, to nawet nie napisałeś, co chcesz z tym zrobić...



Jacek

Awatar użytkownika
Krazi
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 00:00

Re: Jak skonfigurować footswitch MIDI?

Post autor: Krazi » piątek 29 kwie 2005, 08:46

......Jak w podzie skonfigurować floorboard MIDI? Wiem że trzeba ustawić wspólny kanał transmisji (1-16), ale co potem? jak ustawić konkretne polecenia?...

**********************

To nie jest forum http://www.prorok.com.pl Żeby coś skonfigurować to trzeba napisać co i z czym. Nie dosyć, że nie wymieniłeś żadnego modelu, o którym piszesz, to nawet nie napisałeś, co chcesz z tym zrobić...



Jacek...

**********************

Napisałem że chcę skonfigurować PODa, wersję 2.0

A floor to zwykła, anonimowa 8 przyciskowa podłoga, nie ma na niej żadnych firmowych napisów więc nie wiem co to za cudo. Chodzi mi o to jak się ustawia numery poleceń, te od 0-127?? tzn że jak nacisnę przycisk 1szy to wyśle mu np polecenie 02 czyli POD włączy mi bank 1B

Jak to zrobić?

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Jak skonfigurować footswitch MIDI?

Post autor: JacekH » piątek 29 kwie 2005, 09:20

Napisałem że chcę skonfigurować PODa, wersję 2.0

A floor to zwykła, anonimowa 8 przyciskowa podłoga, nie ma na niej żadnych firmowych napisów więc nie wiem co to za cudo. Chodzi mi o to jak się ustawia numery poleceń, te od 0-127?? tzn że jak nacisnę przycisk 1szy to wyśle mu np polecenie 02 czyli POD włączy mi bank 1B

Jak to zrobić?...

**********************

Odpowiem Ci tak, jak Ty podałeś powyższe dane, aczkolwiek zgodnie z prawdą. Polecenie to Program Change. Ustawiasz ten sam kanał transmisji i do danego przycisku przypisujesz odpowiednią wartość Program Change. I o ile w podręczniku masz podane wartości 0-127, to większość urządzeń użytkownikowi przedstawia się z zakresem 1-128, czyli o numerek wyżej. W instrukcji do PODa masz na końcu taką tabelkę z opisem jaki Program Change musisz wysłać, aby wybrać dany Preset w PODzie, np. tryb Manual to Program Change #00, 1A to Program Change #01, 1B, to PC#02 itd.



Jacek

ODPOWIEDZ