Karty do nagrań domowych

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
azazzell
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 26 cze 2005, 00:00

Karty do nagrań domowych

Post autor: azazzell » wtorek 28 cze 2005, 02:27

Witam wszystkich szanownych forumowiczow!

Jako ze jestescie expertami w dziedzinie audio mam do Was prosbe o pomoc w wybraniu karty dzwiekowej do mini studia domowego.

Wlasnie kupilismy kompa ktory bedzie sluzyl tylko do nagrywania, proc 1800Mhz, 1GB ram 160GB HD (2x80) no i do tego zestawu przydala by sie karta, niestety tylko z niskobudzetowych (narazie)

Gramy ostrego rocka, mamy dwa mikrofony dynamiczne ktorymi chcemy zgrywac gitare i bas ze wzmacniacza a perkusje trigerami +modul rolanda TD6 wiec perkusja zaweza nam sie do kanalu (stereo)L/Rczyli wielu wejsc nie potrzebujemy

Ktora z kart wymienionych TUTAJ polecilibyscie na poczatek

Niestety dane w/w testow nie wiele mi mowia, moze poza latencja a w zwiazku z tym ze bedziemy nagrywac w Cubase, latencja w tym programie byla dla mnie wazniejsza i w tym zestawieniu najlepiej wpadla MAYA II niestety reszta danych jest dla mnie czarna magia, wiec nie wiem czy warto sie akuarat tym sugerowac.

i takie krotkie pytanko: czy majac taka karte trzeba jeszcze mikser i jezeli tak to aby nie przeplacac za "zbedene" wejscia ktorych nie uzyjemy wystarczy np takiUB1002FX?

bedziemy nagrywac maxymalnie 2 slady razem.

z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: Karty do nagrań domowych

Post autor: netes » wtorek 28 cze 2005, 08:47

Po pierwsze primo: Używaj szukaczki! To nie boli, a i odpowiedź masz szybciej.

Po drugie primo: Z kart na tej stronie to E-mu 1212m zdaje się być najlepszym wyborem.

Po trzecie primo: Mikser - nie żaden Behringer tylko Soundcraft Compact 4. Ma dużo lepsze przedwzmacniacze mikrofonowe i bardzo rozbudowany tor odsłuchu.
Pozdrawiam

azazzell
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 26 cze 2005, 00:00

Re: Karty do nagrań domowych

Post autor: azazzell » wtorek 28 cze 2005, 12:36

...Po pierwsze primo: Używaj szukaczki! To nie boli, a i odpowiedź masz szybciej.

Po drugie primo: Z kart na tej stronie to E-mu 1212m zdaje się być najlepszym wyborem.

Po trzecie primo: Mikser - nie żaden Behringer tylko Soundcraft Compact 4. Ma dużo lepsze przedwzmacniacze mikrofonowe i bardzo rozbudowany tor odsłuchu....

**********************

Ad.1 oczywiscie ze szukalem, i mimo czestego pojawiania sie niektorych kart na forum, zazwyczaj pytania sa precyzowane o cos konkretnego i akurat odpowiedzi na swoje pytanie nie znalazlem...



Ad.2 Nie chodzi mi o podanie suchej nazwy ale i tez jakies krotkie uzasadnienie, napisalem jak mialo by wygladac nagrywanie i ile wejsc i jakich(mozna sie domyslic) bedziemy potrzbowac. A karta ktora podales ma ich faktycznie sporo ale ich uzywac nie bedziemy, przy pracy w cubase opoznienie rzedu 5ms (wg.autorow art) -czyli raczej spore.



Ad.3 zauwazylem ze behringer jest tu czesto opluwany ale ja wychodze z zalozenia, ze kazdej firmie zdarza sie wypuscic bubel wiec nie sugeruje sie nazwa. Model mixera o ktory pytalem jest nowy (czyt. tegoroczny) ma wbudowane efekty ktorych oczywiscie nie musimy uzywac, ale jest przedewszystkim TANI, Souncraft- czytalem tez o nim wydaje sie byc ok ale jest drozszy, nie ma efektow. Co do przedwzmacniaczy to nie wiem czy na naszym poziomie "zaawansowania" odczujemy roznice.



Dziekuje za pomoc ale nie wiem czy w przypadku Twojej propozycji wnaszej sytuacji koszt jest wspolmierny do zyskow - karta emu +miser SC4 to ok1500zl ------- karta maya + UB1002FX to 900zl - czyli 600zl w kieszeni lub na jakas pojemnosciowke.

Awatar użytkownika
mywhats
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Karty do nagrań domowych

Post autor: mywhats » wtorek 28 cze 2005, 14:25

...Witam wszystkich szanownych forumowiczow!

Jako ze jestescie expertami w dziedzinie audio mam do Was prosbe o pomoc w wybraniu karty dzwiekowej do mini studia domowego.

Wlasnie kupilismy kompa ktory bedzie sluzyl tylko do nagrywania, proc 1800Mhz, 1GB ram 160GB HD (2x80) no i do tego zestawu przydala by sie karta, niestety tylko z niskobudzetowych (narazie)

Gramy ostrego rocka, mamy dwa mikrofony dynamiczne ktorymi chcemy zgrywac gitare i bas ze wzmacniacza a perkusje trigerami +modul rolanda TD6 wiec perkusja zaweza nam sie do kanalu (stereo)L/Rczyli wielu wejsc nie potrzebujemy

Ktora z kart wymienionych TUTAJ polecilibyscie na poczatek

Niestety dane w/w testow nie wiele mi mowia, moze poza latencja a w zwiazku z tym ze bedziemy nagrywac w Cubase, latencja w tym programie byla dla mnie wazniejsza i w tym zestawieniu najlepiej wpadla MAYA II niestety reszta danych jest dla mnie czarna magia, wiec nie wiem czy warto sie akuarat tym sugerowac.

i takie krotkie pytanko: czy majac taka karte trzeba jeszcze mikser i jezeli tak to aby nie przeplacac za "zbedene" wejscia ktorych nie uzyjemy wystarczy np takiUB1002FX?

***********************

zanim zdecydujesz o kupnie bheringera spójż na ten: http://www.andysmusiconline.com/

2xmono +2x stereo

albo wersje PV8 tam masz 8kanałów ale bez efektów - cena niska!

na polskich stronach jeszcze go nie widzałem ale ja mam taki PV6 i jestem zadowolony jak na mixer za 300PLN to jest najzajebistrzy dla moich potrzeb.

Poza tym peavey ma leprze preampy od Behringera ... tak słyszałem





bedziemy nagrywac maxymalnie 2 slady razem.

z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam!...

**********************

DWA ŚLADY MONO CZY STEREO??

Jeśli stereo to Maya MKII albo Emu 1212 masz cztery kanały mono do dyspozycji. w przypadku Maya MKII masz phantoma 12v jedni mówią że to mało żeby zasilić pojemnościówke, a testy mówią że daje rade... co prawda jakość nie jest oszałamiająca ale.. na wasze skromne potrzeby...



MyWhaTs

Awatar użytkownika
przemal
Posty: 179
Rejestracja: piątek 28 cze 2002, 00:00

Re: Karty do nagrań domowych

Post autor: przemal » wtorek 28 cze 2005, 20:02

A karta ktora podales ma ich faktycznie sporo ale ich uzywac nie bedziemy, przy pracy w cubase opoznienie rzedu 5ms (wg.autorow art) -czyli raczej spore.



**********************



5ms to wg Ciebie spore opóźnienie????? Czy ty wiesz co napisałeś?
Jestem absolwentem ASP w Krakowie, a więc jestem z innej branży :) Tworzenie muzyki traktuję jako hobby (bardzo ważne dla mnie hobby!).

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Karty do nagrań domowych

Post autor: Zbynia » środa 29 cze 2005, 00:19

ciesz sie jak przy 5 ms dziala.....



phantom to phantom i zadko ktora dobra pojemnosciowka dziala z wynalazkami dla mikrofonow elekretowych(czyt.12V) a jesli dziala to generuje przy tym duzo wieksze szumy niz przy standarcie(48V)



moze i emu ma duzo wejsc i wyjsc ale zwaz na to ze ma adat(cyfra 8 kanalow lub standart SMUX)

ale oferuje nieporownywalnie wieksza jakosc niz maya....



co do efektow w mikserze to na co ci one?

albo sa srednie albo klopotliwe w uzyciu



i tak bedziesz poprawial w prgramie wiec wez lepiej soundcrafta - nie dosc ze ma niezly tor odsluchu(2 pary sluchawek) to ma kozacki tor wysylki REC(bardzo wygodny)



pozatym wiekszosc wejsc jest symetryczna i emu posiada rowniez symetryki - a co to oznacza mozesz sie bardzo latwo przekonac podlaczajac wiele urzadzen do kompa(uslyszysz roznice)

peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: Karty do nagrań domowych

Post autor: peter1pl » środa 29 cze 2005, 09:21

5ms to wg Ciebie spore opóźnienie????? Czy ty wiesz co napisałeś? ...

**********************

Ja na mojej karcie moge najniżej 9ms i jest to opóźnienie - jak dla mnie - całkowicie niesłyszalne. "Rzeźbię" przy nim na Amplitube i nie narzekam.
Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

azazzell
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 26 cze 2005, 00:00

Re: Karty do nagrań domowych

Post autor: azazzell » czwartek 30 cze 2005, 01:07

...5ms to wg Ciebie spore opóźnienie????? Czy ty wiesz co napisałeś? ...

**********************

Ja na mojej karcie moge najniżej 9ms i jest to opóźnienie - jak dla mnie - całkowicie niesłyszalne. "Rzeźbię" przy nim na Amplitube i nie narzekam. ...

**********************

No wy chyba sobie kidding! moge wam screeny wyslac, uzywam Guitar Riga, Aplitube Cubase 2, aktualnie shitowa karta SB Live5.1! na sterach Kx'a z wlasnym ustawieniem DSP w w/w programach na ustawionych sterach ASIO mam opoznienie 2.6 ms!!!, jak twierdzisz ze 5 to malo to no comment! o dziewieciu to juz nie wspomne, nie slyszalne?! ludzie!

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Karty do nagrań domowych

Post autor: MB » czwartek 30 cze 2005, 09:57

Przy prędkości dźwięku w powietrzu rzędu 300m/s, 1 milisekunda opóźnienia to droga, którą przebiega dźwięk przez 30cm. Zatem z instrumentu akustycznego w odległości 1,5m dociera do nas dźwięk po 5ms. Gdyby te 5ms były opóźnieniem uniemożliwiającym grę, członkowie zespołów muzycznych nie byliby w stanie grać razem.

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: Karty do nagrań domowych

Post autor: netes » czwartek 30 cze 2005, 10:42

......5ms to wg Ciebie spore opóźnienie????? Czy ty wiesz co napisałeś? ...

**********************

Ja na mojej karcie moge najniżej 9ms i jest to opóźnienie - jak dla mnie - całkowicie niesłyszalne. "Rzeźbię" przy nim na Amplitube i nie narzekam. ...

**********************

No wy chyba sobie kidding! moge wam screeny wyslac, uzywam Guitar Riga, Aplitube Cubase 2, aktualnie shitowa karta SB Live5.1! na sterach Kx'a z wlasnym ustawieniem DSP w w/w programach na ustawionych sterach ASIO mam opoznienie 2.6 ms!!!, jak twierdzisz ze 5 to malo to no comment! o dziewieciu to juz nie wspomne, nie slyszalne?! ludzie! ...

**********************

Taki jesteś mądry? Spróbuj aranżować jakiś utwór przy takiej latencji, który ma powiedzmy 20 śladów...



MB: Mam taki mały offtop, kończyłeś jakąś szkołę muzyczną? Bo wiedzę teoretyczną masz, sądząc po mnóstwie czytanych przeze mnie tematów, bardzo bogatą.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ