Połączyć FL Studio z Cubase SX?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
elvira
Posty: 131
Rejestracja: piątek 08 kwie 2005, 00:00

Połączyć FL Studio z Cubase SX?

Post autor: elvira » środa 29 cze 2005, 17:28

Witam.

Od zawsze perka dobrze mi wychodziła na FL studio... teraz siedząc w Cubasesx 2, dobrze by było gdyby można było jakoś połączyć te programy tak, żeby wybrzmiewana perka( nie VST zwykłe sample .wav) dochodziły do Cubase. Posiadam Miamidi ona ma 4 wyjścia viurualne stereo. Można to jakoś wykorzystać. Jeśli nie, a szczerze wolał bym pracować tylko na jedym programie. Dlatego zapytam. Jak można w cubase podobnie jak się to robi w FL studio tworzyc perkę mając tylko sample wav ?(przez wrzucanie ich do "spamlerów" ). Oczywiście nie jest to zalecany sposób tworzenia, ale przyzwyczajenie robie swoje, no chyba, że ktoś poleci mi taką metodę , że złe nawyki pójde w zapomnienie.

Dzięki z góry.

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Połączyć FL Studio z Cubase SX?

Post autor: Pewu » środa 29 cze 2005, 17:53

...wolał bym...



elvira, a nie pozamieniały Ci się aby końcówki, gramatyczne rzecz jasna
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
alius
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: Połączyć FL Studio z Cubase SX?

Post autor: alius » środa 29 cze 2005, 19:12

Jak kupujesz FL Studio, to oprócz wersji stand-alone, masz dodatkowo wersję działającą jako multi channel VSTi. Wystarczy uruchomić go w Twoim SX 2 i wsio...



Beat układasz we fruciakowym sekwenserze krokowym (domyślam, że o niego Ci chodzi), a jego składowe (stopa, werbel itp.) wrzucasz na poszczególne FX tracki, które zwyczajnie przenoszą sygnał na odpowiadające im kanały w Cubasie.



A tak przy okazji... Jeśli dobrze Ci się pracuje w FL Studio to dlaczego przenosisz się na Cubase'a?


Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Połączyć FL Studio z Cubase SX?

Post autor: Liftlitr » środa 29 cze 2005, 20:09

A tak przy okazji... Jeśli dobrze Ci się pracuje w FL Studio to dlaczego przenosisz się na Cubase'a?

...

**********************



Witam.

Dołączę się do tematu bo sam pracuje na FL i w sumie też już przeniosłem się na Cubase mam taki sam problem jak kolega też wołałbym aby można było układać perkusję jak w FL (wygodna sprawa).

A dlaczego przeniesienie z FL na Cubase? bo trzeba iść do przodu!

Cubase jest zdecydowanie bardziej profesjonalnym programem od FL.

Wielokrotnie czytałem na forum drwiące wypowiedzi skierowane do tych którzy tworzą w FL............... ale czy to program jest ważny? czy talent i wena............ a drwina wynika z błędnego stereotypu „Fruity Loop = NIE”

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Bartolomeo
Posty: 223
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00

Re: Połączyć FL Studio z Cubase SX?

Post autor: Bartolomeo » środa 29 cze 2005, 20:11

......wolał bym...



elvira, a nie pozamieniały Ci się aby końcówki, gramatyczne rzecz jasna ...

**********************

Teraz w Polsce taka moda


Awatar użytkownika
alius
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: Połączyć FL Studio z Cubase SX?

Post autor: alius » środa 29 cze 2005, 21:32

...A tak przy okazji... Jeśli dobrze Ci się pracuje w FL Studio to dlaczego przenosisz się na Cubase'a?

...

**********************

A dlaczego przeniesienie z FL na Cubase? bo trzeba iść do przodu!

Cubase jest zdecydowanie bardziej profesjonalnym programem od FL.

Wielokrotnie czytałem na forum drwiące wypowiedzi skierowane do tych którzy tworzą w FL............... ale czy to program jest ważny? czy talent i wena............ a drwina wynika z błędnego stereotypu „Fruity Loop = NIE”

Pozdrawiam....

**********************

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Dla mnie absurdem jest przenoszenie się na inną platformę w momencie, w którym mamy opanowany "stary" program w stopniu conajmniej bardzo dobrym.

Cubase lepszy? Jasne, ale co z tego. W wielu przypadkach koniecznością stała się znajomość tego softu, więc podstaw się nauczyłem. Ale w domu królem jestem moi i to moi będę decydował na czym pracuję. A w obecnym Frucie robię 90% tego co mógłbym zrobić w Cubasie tylko, że:

2x szybciej, 2x pewniej, 2x taniej.Dlatego idiotyzmem byłoby wydawanie kasy na SX'a. Zaoszczędzoną kasę wydam na najnowszego Reaktora... mniam!

Jeśli wygodniej na FL to zostań przy nim. Jeśli masz za dużo kasy i czasu to kupuj SX'a. Ja podziękuję. Jego, bądź co bądź ogromne możliwości nigdy nie zrekompensują mi miesięcy jakie stracę na jego opanowanie, a w którym mógłbym wymaglować parę #1. Muza broni się sama...

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Połączyć FL Studio z Cubase SX?

Post autor: WG » czwartek 30 cze 2005, 00:42

... dobrze by było gdyby można było jakoś połączyć te programy tak, żeby wybrzmiewana perka( nie VST zwykłe sample .wav) dochodziły do Cubase.

**********************

Poczytaj o REWIRE albo znajdź artykuł "Zadrutowane programy" w którymś z numerów EiS opisujący jak się tym posługiwać.



http://www.flstudio.com/help/html/rewire.htm

http://www.flstudio.com/help/html/rewire_client.htm

http://www.flstudio.com/help/html/rewire_host.htm



Cubase ma być nadrzędny czyli "rewire host" a FL Studio "client host".

ODPOWIEDZ