Pytane o kolejność efektów

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Pytane o kolejność efektów

Post autor: Zbynia » piątek 01 lip 2005, 19:43

o w morde.....

czlowieku przeczytaj jeszcze raz caly topic a nie pytasz sie o jakas bzdurna rozpiske....

Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Pytane o kolejność efektów

Post autor: Liftlitr » piątek 01 lip 2005, 19:57

...proszę dajcie mi rozpiskę.......

..........muszę mieć tę formuę.......

...............nie zasne jak jej nie znajdę.......

Awatar użytkownika
vasyl
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2003, 00:00

Re: Pytane o kolejność efektów

Post autor: vasyl » piątek 01 lip 2005, 20:16

lubisz z siebie robić kretyna, nie?

Toffi
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 08 lut 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Pytane o kolejność efektów

Post autor: Toffi » piątek 01 lip 2005, 22:07

Tego właśnie nigdy nie lubiłem w tym forum. Towarzystwo wzajemnej sradoracji. Panowie wirtuozi gałkologi. Padło proste pytanie o najczęściej

stosowany łańcuch efektów, a ci sobie robią z tego zagadnienie niezwykle wysublimowane (bo jeden to maestro od brzmień Portishead, a drugi

i trzeci jeszcze większa awangarda światowa...kur... poszukiwacze, artychy od siedmiu boleści) A jak się słucha waszych wypocin w "zapodaj swoje demo, to nie wiadomo czy... (lepiej nie napiszę, żeby nie wyjść na chama) Ujadające beztalencia. Zresztą ci co merdają do was ogonem nie lepsi.


Fant
Posty: 241
Rejestracja: piątek 01 sie 2003, 00:00

Re: Pytane o kolejność efektów

Post autor: Fant » piątek 01 lip 2005, 23:59

...Tego właśnie nigdy nie lubiłem w tym forum. Towarzystwo wzajemnej sradoracji. Panowie wirtuozi gałkologi. Padło proste pytanie o najczęściej

stosowany łańcuch efektów, a ci sobie robią z tego zagadnienie niezwykle wysublimowane (bo jeden to maestro od brzmień Portishead, a drugi

i trzeci jeszcze większa awangarda światowa...kur... poszukiwacze, artychy od siedmiu boleści) A jak się słucha waszych wypocin w "zapodaj swoje demo, to nie wiadomo czy... (lepiej nie napiszę, żeby nie wyjść na chama) Ujadające beztalencia. Zresztą ci co merdają do was ogonem nie lepsi.

...

**********************

Zamiast tyle gadać,odpowiedz koledze!!Bo jak narazie nie jesteś wcale lepszy od wspomnianego "towarzystwa".

Pozdrawiam.
[addsig]
from one source all things depend....

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Pytane o kolejność efektów

Post autor: Pewu » sobota 02 lip 2005, 02:17

... Padło proste pytanie o najczęściej stosowany łańcuch efektów...



Owy najczęściej stosowany łańcuch efektów się wział i przykleił do podeszwy po czym odszedł był w siną dal. Baranie!
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Toffi
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 08 lut 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Pytane o kolejność efektów

Post autor: Toffi » sobota 02 lip 2005, 09:31

No cóż, raz na pół roku (więc nie tak często) muszę sobie rzucić Pewia, pomarudzić pod browarek. Nietłumiona reakcja na panujące tutaj klimaty na linii baran-"mentor". Czasami aż przykro się czyta te "wymiany myśli" (właściwie pogardliwe kąsanie, posyłanie lamerstwa kopniakami do archiwum) ale już się nie odzywam...całe szczęście, że człowiek coś duka językiem Albionu, bo być skazanym wyłącznie na pomoc przesympatycznych rodaków, byłoby porażką. Wiem coś o tym.

(nie wszystkich rodaków - trzeba uczciwie przyznać)

Co do pytania - jak najbardziej reguła JEST. Przynajmniej pośród takich domorosłych absztyfikantów gałkologii jak ja. (w sumie gałkologi nie cierpię) Primo - korekcja częstotliwości, secundo - efekt/y, tercio - kompresja. Naturalnie "maestro" jeden z drugim pogardliwie wydmie na

to wargi.

Pewiu... szczegół techniczny...jak się pisze? - "owy łańcuch", czy "ów łańcuch", bo już od tych waszych artystycznych wariacji, braku reguł

i mnie się we łbie miesza...pytam bez złośliwości, jestem tylko ciekaw. Sprawdzałem w archiwum i nic.

I jeszcze przepraszam za uwagę dotyczącą rzępolenia dołączanego do Eis. Była to uwaga o tyle bezsensowna, że od dawna już tego rzępolenia nie słucham - więc nie mam prawa oceniać. A nuż, jakiś diamencik się pojawił w międzyczasie.

No. Wystarczy już tego ględzenia. Do roboty.

ciao!

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Pytane o kolejność efektów

Post autor: MB » sobota 02 lip 2005, 11:00

Toffi, akurat stosowanie kompresji na źródło z nałożonym pogłosem to często zły pomysł, bo ogon pogłosowy będzie nienaturalnie oddychał z dynamiką sygnału. No chyba, że ktoś chce celowo osiągnąć taki "efekt specjalny", dlatego należy się pogodzić z tym, że nie ma reguł i wszystko zależy od zamierzonego efektu oraz materiału źródłowego, I TO BARDZO

j.bravo
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 wrz 2004, 00:00

Re: Pytane o kolejność efektów

Post autor: j.bravo » sobota 02 lip 2005, 11:46

Prosta sytuacja: jak masz "syf" w jakimś paśmie to kompresor go jeszcze bardziej wyeksponuje. Wiec najpierw korekcja, potem kompresja.

U mnie 75% eq - komp, 25% komp-eq
Jestem przystojny i młody

j.bravo
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 wrz 2004, 00:00

Re: Pytane o kolejność efektów

Post autor: j.bravo » sobota 02 lip 2005, 11:48

...Prosta sytuacja: jak masz "syf" w jakimś paśmie to kompresor go jeszcze bardziej wyeksponuje. Wiec najpierw korekcja, potem kompresja.

U mnie 75% eq - komp, 25% komp-eq...

**********************



He, he - czyli 75% sladów - zasyfione!
Jestem przystojny i młody

ODPOWIEDZ