Jak wgrać ślady używając wtyczek w czasie rzeczywistym?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Jak wgrać ślady używając wtyczek w czasie rzeczywistym?

Post autor: Feefrock » niedziela 03 lip 2005, 13:05

Czy jest taka mozliwość, aby uzbroić we wtyczkę strumien danych. Chodzi o to, aby założyć plugin (np. kompresor, bądź eq) przed wgraniem sygnału.

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Jak wgrać ślady używając wtyczek w czasie rzeczywistym?

Post autor: MB » niedziela 03 lip 2005, 13:19

Należy zacząć od wyszukiwarki, żeby dowiedzieć się, że to jest bez sensu. To już było wałkowane TYLE RAZY, że aż wstyd znowu o to pytać.

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jak wgrać ślady używając wtyczek w czasie rzeczywistym?

Post autor: Tadeo » niedziela 03 lip 2005, 13:51

to rzeczywiscie nie ma sensu, ale jesli juz chcesz wiedziec to np w cubase sx masz kanaly wejsciowe na ktorych wpinasz co chcesz

Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: Jak wgrać ślady używając wtyczek w czasie rzeczywistym?

Post autor: janos » niedziela 03 lip 2005, 15:11

...to rzeczywiscie nie ma sensu, ale jesli juz chcesz wiedziec to np w cubase sx masz kanaly wejsciowe na ktorych wpinasz co chcesz...

**********************

...ale dopiero od wersji 2.0



(czuje jak rymuje:-D)

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Jak wgrać ślady używając wtyczek w czasie rzeczywistym?

Post autor: Feefrock » niedziela 03 lip 2005, 15:57

Przewaliłem archiwum, ale tam jest tylko jak to zrobić w Cubasie. Ja używam Cakewalka. Czy jest to tylko i wyłącznie kwestia programu? W cakewalku nie znalazłem czegoś takiego. Może by przejść jakość przez Sound Forga i wejść do Cakewalka?.... Wielu rzeczy jestem pewien przy wbijaniu sladów a niestety brakuje mi kilku częstotliwości na moim mikserku, które zawsze wykręcam przy miksie. Byłbym zadowolony móc od razu zrobić taką stopę jak chcę, a nie powtarzać za każdym razem, zrobię to na koncu.

Fant
Posty: 241
Rejestracja: piątek 01 sie 2003, 00:00

Re: Jak wgrać ślady używając wtyczek w czasie rzeczywistym?

Post autor: Fant » niedziela 03 lip 2005, 19:18

... Może by przejść jakość przez Sound Forga i wejść do Cakewalka?.... Wielu rzeczy jestem pewien przy wbijaniu sladów a niestety brakuje mi kilku częstotliwości na moim mikserku, które zawsze wykręcam przy miksie. Byłbym zadowolony móc od razu zrobić taką stopę jak chcę, a nie powtarzać za każdym razem, zrobię to na koncu....

**********************

Nic nie rozumiem......
[addsig]
from one source all things depend....

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Jak wgrać ślady używając wtyczek w czasie rzeczywistym?

Post autor: Feefrock » niedziela 03 lip 2005, 19:32



Nic nie rozumiem......

...

**********************



Mówiąc po chłopsku: chcę wgrać stopę przepuszczając ją przez korektor parametryczny w postaci plugina. Do tej pory używałem toru w mikserze na którym jest trójstopniowa korekcja. Dla mnie trochę mało pokręteł. Zawsze ingeruję w 4, 5 częstotliwość. A tu mam tylko dół, górę i parametryczny środek ze stałą dobrocią filtra. Chciałbym wgrywać (np.)stopę od razu z tą możliwością ingerencji.


Awatar użytkownika
JosephBra
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 20 mar 2005, 00:00

Re: Jak wgrać ślady używając wtyczek w czasie rzeczywistym?

Post autor: JosephBra » niedziela 03 lip 2005, 20:30









Mówiąc po chłopsku: chcę wgrać stopę przepuszczając ją przez korektor parametryczny w postaci plugina. Do tej pory używałem toru w mikserze na którym jest trójstopniowa korekcja. Dla mnie trochę mało pokręteł. Zawsze ingeruję w 4, 5 częstotliwość. A tu mam tylko dół, górę i parametryczny środek ze stałą dobrocią filtra. Chciałbym wgrywać (np.)stopę od razu z tą możliwością ingerencji.

...

**********************

Jeśli chodzi o stope to rzeczywiście nie ma to sensu.Lepiej jest nagrać na zero i dopiero potem ingerować.Dlatego nie ma to sensu, że wtyczki i tak zapinasz po przetworniku a nie przed.

Tego typu operacja ma sens w przypadku gitary, gdy używa się np.Amplituba jako symulatora wzmacniaczy.Można to nagrać na ślad i odciążyć nieco procesor, ale to jest jedyny powód.

Jeśli jednak koniecznie chcesz to zrobić, to w Cubase SX 2 wpinasz wtyczkę na ślad.W Protoolsie podobnie.Natomiast można jeszcze uaktywnić monitorowanie na jednym śladzie i wyjść z niego wyjściem cyfrowym z wtyczką zapiętą.Następnie wejść na inny wejściem cyfrowym i nagrywać.Uzyskasz ten sam efekt. Nie wiem jednak w jakim celu?!
Zajmuje się komponowaniem i produkcją muzyczną.

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Jak wgrać ślady używając wtyczek w czasie rzeczywistym?

Post autor: Feefrock » niedziela 03 lip 2005, 20:39



**********************

Jeśli chodzi o stope to rzeczywiście nie ma to sensu.Lepiej jest nagrać na zero i dopiero potem ingerować.Dlatego nie ma to sensu, że wtyczki i tak zapinasz po przetworniku a nie przed.

Tego typu operacja ma sens w przypadku gitary, gdy używa się np.Amplituba jako symulatora wzmacniaczy.Można to nagrać na ślad i odciążyć nieco procesor, ale to jest jedyny powód.

Jeśli jednak koniecznie chcesz to zrobić, to w Cubase SX 2 wpinasz wtyczkę na ślad.W Protoolsie podobnie.Natomiast można jeszcze uaktywnić monitorowanie na jednym śladzie i wyjść z niego wyjściem cyfrowym z wtyczką zapiętą.Następnie wejść na inny wejściem cyfrowym i nagrywać.Uzyskasz ten sam efekt. Nie wiem jednak w jakim celu?!...

**********************

Cel jest prosty. Lubię wiedzieć od razu jak zabrzmi dany instrument a nie czekać na mix. Jutro kopsnę się do studia zrobić jak mówiłeś. Może zadziała. Choć nie ukrywam, że wolałbym nie wychodzić z sygnałem z kompa. Ale dzieki za podpowiedź.




Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Jak wgrać ślady używając wtyczek w czasie rzeczywistym?

Post autor: szkudlik » niedziela 03 lip 2005, 20:41

Cel jest prosty. Lubię wiedzieć od razu jak zabrzmi dany instrument a nie czekać na mix. Jutro kopsnę się do studia zrobić jak mówiłeś. Może zadziała. Choć nie ukrywam, że wolałbym nie wychodzić z sygnałem z kompa. Ale dzieki za podpowiedź.

**********************



A jak wepniesz to po nagraniu to niby nie slyszysz????



Przeciez odsluch idzie przez wszystkie efekty wpiete w kanal!!

no, chyba ze uzywasz AISO direct monitoring, ale w tym przypadku tak czy tak nie uslyszysz dzialania wtyczki
[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

ODPOWIEDZ