VST Bębny

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Rogerstudio
Posty: 7
Rejestracja: środa 29 cze 2005, 00:00

VST Bębny

Post autor: Rogerstudio » niedziela 03 lip 2005, 23:10

CZeść wszystkim

Moje pytanie jest zasadniczo proste i zapewne doswiadczonym uzytkownikam nie sprawi kłopotu. Chciałbym uzywać jakiejś wtyczki VST z bebnami opartymi na samplach np: w formacie Wave. Najlepiej gdyby odczytywał poszczególne instrumenty umieszczone na klawiaturze w general midi. Chodzi o to, że w GM stopa jest pod C1, a werble pod D1 i E1. Chodzi o to, że gdy pod bębny napisane w GM nie trzeba było zbyt duz o zmieniać w układzie klawiatury. Chyba muszę popracować nad terminologią.

Z góry dzię kuję za wyrozumiałość i porady.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Hubba
Posty: 585
Rejestracja: wtorek 28 sty 2003, 00:00

Re: VST Bębny

Post autor: Hubba » niedziela 03 lip 2005, 23:41

Chciałbym uzywać jakiejś wtyczki VST z bebnami opartymi na samplach np: w formacie Wave.

**********************

Zapomnij o GM. NI Battery jest odpowiedzia na Twoje pytanie.



Hubi


EMD
Posty: 230
Rejestracja: piątek 16 sty 2004, 00:00

Re: VST Bębny

Post autor: EMD » poniedziałek 04 lip 2005, 10:48

Zapomnij o GM. NI Battery jest odpowiedzia na Twoje pytanie.



**********************



Wlasnie zainstalowalem sobie demo NIBatery2. Jako program nadrzedny uzywam Sonara v3. Do tej pory uzywalem bebnow z syntezatora (modulu) i mam jakies gotowe sciezki perkusji w MIDI.

1) Niestety nie moge (nie umiem) znalezc opcji w NIBattery2 zmiany przypisania wysokosci dzwieku do danej probki. Czy ktos moze cos doradzic

2) Ewentualnie z drugiej strony mozna by zrobic tak ze dana nute w Sonarze przeniesc - np. z A4 do C2, ale rowniez nie mam pojecia jak to zrobic (a wydaje mi sie ze z Sonarem umie wiele zrobic)



Mysle ze odpowiedzi na moje pytania beda odpowiedziami dla kolegi Rogerstudio.



Pozdrawiam






Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: VST Bębny

Post autor: janos » poniedziałek 04 lip 2005, 12:35

1) Niestety nie moge (nie umiem) znalezc opcji w NIBattery2 zmiany przypisania wysokosci dzwieku do danej probki. Czy ktos moze cos doradzic

***********************

Zaznacz komórkę, w której chcesz zminić wysokość nuty. Pod komórkami, po lewj stronie masz obszar o nazwie CELL. Zmień wartość "Root key", "high key" i "low key" na interesującą Cię wartość. Robisz to dwukrotnym klikiem na wartości.

EMD
Posty: 230
Rejestracja: piątek 16 sty 2004, 00:00

Re: VST Bębny

Post autor: EMD » poniedziałek 04 lip 2005, 19:33

...1) Niestety nie moge (nie umiem) znalezc opcji w NIBattery2 zmiany przypisania wysokosci dzwieku do danej probki. Czy ktos moze cos doradzic

***********************

Zaznacz komórkę, w której chcesz zminić wysokość nuty. Pod komórkami, po lewj stronie masz obszar o nazwie CELL. Zmień wartość "Root key", "high key" i "low key" na interesującą Cię wartość. Robisz to dwukrotnym klikiem na wartości....

**********************

Albo jestem kompletnym debilem (co jest bardzo mozliwe ) albo w wersji demo sie tego nie edytowac.

Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: VST Bębny

Post autor: janos » poniedziałek 04 lip 2005, 21:45

......1) Niestety nie moge (nie umiem) znalezc opcji w NIBattery2 zmiany przypisania wysokosci dzwieku do danej probki. Czy ktos moze cos doradzic

***********************

Zaznacz komórkę, w której chcesz zminić wysokość nuty. Pod komórkami, po lewj stronie masz obszar o nazwie CELL. Zmień wartość "Root key", "high key" i "low key" na interesującą Cię wartość. Robisz to dwukrotnym klikiem na wartości....

**********************

Albo jestem kompletnym debilem (co jest bardzo mozliwe ) albo w wersji demo sie tego nie edytowac....

**********************

uuuuuupsss. zapomniałem dodać że ja pracuje na "jedyneczce".

w dwójce to sie robi tak:



-zaznaczasz interesującą cie komórke

-pod komórkami jest zakładka cell (pierwsza od lewej)

-w tej zakładce pierwsze pole to Cell Control. interesuje cie tam pole RNG. jest tam wpisany zakres nut wyzwalających dana próbkę np C1 - C1 (taki zakre wyzwala tylko jedna nuta). Wpisz tam poprostu interesujący ciebie zakres.



to bedzie wsio

Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: VST Bębny

Post autor: janos » poniedziałek 04 lip 2005, 21:52

albo poprostu poprzestawiaj metodą przeciągni upuść pomiędzy komórkami.

Pierwsza komórka to nuta C1. i tak po kolei aż do ostaniej F5. po najeździe myszki pokazują się wartości.

peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: VST Bębny

Post autor: peter1pl » poniedziałek 04 lip 2005, 23:04

Zaznacz komórkę, w której chcesz zminić wysokość nuty. Pod komórkami, po lewj stronie masz obszar o nazwie CELL. Zmień wartość "Root key", "high key" i "low key" na interesującą Cię wartość. Robisz to dwukrotnym klikiem na wartości....

**********************

A może lepiej i prościej byłoby poczytać instrukcję, co?

Wiem, wiem, wredny jestem i się czepiam...
Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: VST Bębny

Post autor: peter1pl » poniedziałek 04 lip 2005, 23:37

Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

EMD
Posty: 230
Rejestracja: piątek 16 sty 2004, 00:00

Re: VST Bębny

Post autor: EMD » wtorek 05 lip 2005, 08:24



uuuuuupsss. zapomniałem dodać że ja pracuje na "jedyneczce".

w dwójce to sie robi tak:



-zaznaczasz interesującą cie komórke

-pod komórkami jest zakładka cell (pierwsza od lewej)

-w tej zakładce pierwsze pole to Cell Control. interesuje cie tam pole RNG. jest tam wpisany zakres nut wyzwalających dana próbkę np C1 - C1 (taki zakre wyzwala tylko jedna nuta). Wpisz tam poprostu interesujący ciebie zakres.



to bedzie wsio...

**********************



i to dziala!!!

Dzieki!


ODPOWIEDZ