Jaka karta do odsłuchów?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
SvenMIK
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 00:00

Jaka karta do odsłuchów?

Post autor: SvenMIK » poniedziałek 04 lip 2005, 01:24

Witam was drodzy znawcy!

Chcę sobie kupic odsłuchy Yamahy msp5 i mam zamiar podłączyć je do komputera. W komputerze jak na razie siedzi sobie zwykły SB live 5.1 i mam pytanie czy jest on wystarczający dla takiego sprzętu? Czy należało by się zaopatrzyc w jakąś konkretniejszą opcję? jeśli tak, to:

po 1. Jaka karta?/Gdzie (w internecie) mogę dostać karty? Ps. Karty używam jeszcze tylko do zgrywania sampli z gramofonu, więc proszę o jak najbardziej efektywne propozycje. nie chce płacić za coś czego nie będę później wykorzystywał.

po 2. Czy mogę mieć w komputerze 2 karty? Ponieważ 5.1 używam do kina domowego i jak bym mial odłączyć SB to bym miał bezużyteczne 5 głosników i brak kina domowego do filmów, a tego bym chciał za wszelką cenę uniknąć

z góry dzięki za podpowiedzi
Muzyka Muzyka Muzyka

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jaka karta do odsłuchów?

Post autor: Zbynia » poniedziałek 04 lip 2005, 02:45

wazna sprawa - a nawet najwazniejsza - karta z wyjsciami symetrycznymi by likwidowac zaklocenia

Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: Jaka karta do odsłuchów?

Post autor: janos » poniedziałek 04 lip 2005, 12:10

Chcę sobie kupic odsłuchy Yamahy msp5 i mam zamiar podłączyć je do komputera. W komputerze jak na razie siedzi sobie zwykły SB live 5.1 i mam pytanie czy jest on wystarczający dla takiego sprzętu?



W taki momencie Yamaszki przemówią do Ciebie ludzkim głosem: "wymień Kartę"



Jaka karta?



Jaka Karta?



Gdzie (w internecie) mogę dostać karty?



np Tutaj



Czy mogę mieć w komputerze 2 karty?



Koegzystencja dwóch kart w komputerze

Awatar użytkownika
MG
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 02 sty 2005, 00:00

Re: Jaka karta do odsłuchów?

Post autor: MG » poniedziałek 04 lip 2005, 23:28

...Witam was drodzy znawcy!

Chcę sobie kupic odsłuchy Yamahy msp5 i mam zamiar podłączyć je do komputera. W komputerze jak na razie siedzi sobie zwykły SB live 5.1 i mam pytanie czy jest on wystarczający dla takiego sprzętu? Czy należało by się zaopatrzyc w jakąś konkretniejszą opcję? jeśli tak, to:

po 1. Jaka karta?/Gdzie (w internecie) mogę dostać karty? Ps. Karty używam jeszcze tylko do zgrywania sampli z gramofonu, więc proszę o jak najbardziej efektywne propozycje. nie chce płacić za coś czego nie będę później wykorzystywał.

po 2. Czy mogę mieć w komputerze 2 karty? Ponieważ 5.1 używam do kina domowego i jak bym mial odłączyć SB to bym miał bezużyteczne 5 głosników i brak kina domowego do filmów, a tego bym chciał za wszelką cenę uniknąć

z góry dzięki za podpowiedzi...

**********************

MSP 5 mają liniową charakterystykę w dziedzinie częstotliwości tak więc do pełnego efektu (pomijając pomieszczenie) potrzebujesz liniowej karty z dobrymi przetwornikami - ja mam MSP5 + Audiophile Delta i to już starcza do szczęścia. Skoro decydujesz się na MSP 5 to z SB się raczej pożegnaj...

ODPOWIEDZ