Błąd w Rolandzie VS-880

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Jassio
Posty: 241
Rejestracja: niedziela 23 sty 2005, 00:00

Błąd w Rolandzie VS-880

Post autor: Jassio » poniedziałek 04 lip 2005, 02:27

Od niedawna dysponuję rejestratorem vs-880 i podczas nagrywania pierwszego koncertu wystąpił błąd, który mnie zszokował.

Nagrywałem jednocześnie 4 ślady w trybie kompresji MT2 i co pewien czas wyskakiwał komunikat "disk to slow", który przerywał nagrywanie.. Czy dysk jest „lewy”? Czy może cos z całym rejestratorem jest nie tak?



Najciekawsze jest to, że nagrywałem 2 kapele. Jedna grała spokojniej i błąd wystąpił 2 razy na godzinę, a druga grała klasyczny hard rock (ostro) i błąd występował co piosenkę. Gdy testowałem rejestrator (z tą "spokjniejszą" kapelą) na próbie nagrywając 10 minutowy kawałek na 4 śladach nie było żadnego problemu!



Proszę pomóżcie!

Świat bez muzyki byłby monofoniczny,
a tak jest wielowymiarowy.

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Błąd w Rolandzie VS-880

Post autor: devil » poniedziałek 04 lip 2005, 07:32

Witam.

Ja posiadam VS16-80, i nieukrywam ze staram sie nieuzywac wogole kompresji.

moze to kwestia tego ze dysk nie wyrabial kompresowac tego w czasie rzeczywistym, moze powinienes przetawic na tryb master, albo pierwszy za nim (nie pamietam teraz jak sie nazywal).

A swoja droga jaki masz tam dysk, jakis standardowy? czy moze sam wstawiales jakis.



pozdrawiam
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Błąd w Rolandzie VS-880

Post autor: MB » poniedziałek 04 lip 2005, 09:13

moze to kwestia tego ze dysk nie wyrabial kompresowac [...]

**************************

kolego, rusz głową, to nie dysk zajmuje się kompresją, tylko procesor. dysk zapisuje skompresowaną informację, więc przy tej samej ilości śladów program skompresowany zajmuje mniej miejsca i generuje mniejszy strumień danych na sekundę, zatem dysk jest mniej obciążony a nie bardziej

Awatar użytkownika
Jassio
Posty: 241
Rejestracja: niedziela 23 sty 2005, 00:00

Re: Błąd w Rolandzie VS-880

Post autor: Jassio » poniedziałek 04 lip 2005, 09:55

Popróbuję i bobawię sie z kompresją.



Ale jak w takim razie wytłumaczyć, ze przy jednym zespole nagrywanie wyłącza się co 3 minuty a przy drugim co 30? Jeden znajomy podpowiedział mi, żebym skręcił preampy i rejestrował słabszy sygnał. Moja wiedza z arytmetyki komputerów i miernictwa obala tę tezę, ale prawdą jest, ze gdy zmniejszyłem poziomy to trochę rzadziej przerywał. (Może to siła sugestii...) Podczas nagrywania przerw("ciszy"), kiedy poziomy byly minimalne rejestrator nigdy nie przerwał.
Świat bez muzyki byłby monofoniczny,
a tak jest wielowymiarowy.

Awatar użytkownika
mc_iek
Posty: 128
Rejestracja: czwartek 01 kwie 2004, 00:00

Re: Błąd w Rolandzie VS-880

Post autor: mc_iek » poniedziałek 04 lip 2005, 10:34

Spróbuj przeinstalować system. Zassaj sobie go z http://www.adriaanschuitmaker.nl/vs880/. Przeczytaj instrukcję i zaryzykuj! Ja co prawda nie miałem kłopotów tego typu, ale wymiana systemu przebiegła bezproblemowo. Procedura załadowania systemu też jest opisana pod wskazanym adresem i dość łatwa.

... a tak sobie czasem cos dłubnę w dźwiękach...

Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: Błąd w Rolandzie VS-880

Post autor: janos » poniedziałek 04 lip 2005, 12:42

Ja stanawiam na dysk. Dyski w takich urządzeniach, tak jak w komputerach, też trzeba co jakiś porządkować i defragmentować (są takie funkcje w Rolandzie).

Kompresję bym zostawił w spokoju, to napewno nie jej wina. Skoro urządzenie oferuje takie funkcje, tzn że musi je wykonywać bez problemów.



Tego Rolanda kupiłeś nowego, czy urzywanego? Może po prostu ktoś Ci wepchnął jakiś lipny dysk


Slavecky
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 07 lis 2002, 00:00

Re: Błąd w Rolandzie VS-880

Post autor: Slavecky » poniedziałek 04 lip 2005, 19:09

Nagrywałem jednocześnie 4 ślady w trybie kompresji MT2 i co pewien czas wyskakiwał komunikat "disk to slow", który przerywał nagrywanie.. Czy dysk jest „lewy”? Czy może cos z całym rejestratorem jest nie tak?

**************************************************



100% wina dysku

a) dysk jest niekompatybilny z tym urządzeniem. (to co pisze wskazuje na niekompatybilność; gdzieś w dokumentacji Rolanda czytałem kiedyś na ten temat)

b) dysk ma "bad sectory"



Stawiam na (a).

W google można bez problemu znaleźć listę dysków kompatybilnych z VS'em. Oficjalną i nieoficjalną (stworzoną przez użytkowników).



Tak wogóle to VS-880 potrafi zaadresować maxymalnie 4GB dyski. Większych i tak nie wykorzystasz bo rejestrator ich nie zobaczy.


ODPOWIEDZ