Audiophile 2496

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Rogerstudio
Posty: 7
Rejestracja: środa 29 cze 2005, 00:00

Audiophile 2496

Post autor: Rogerstudio » piątek 08 lip 2005, 10:30

Kupiłem Audiophile 2496 do tego mam Cubase Sx. W jaki sposób ustawić to wszystko abym mógł ścieżki w formacie midi przegrać na ścieżki audio ? Jak miałem SB Liva to tam w mixerze nad kanałem RECORD ustawiałem "What U Hear" i wszystko grało tutaj nie wiem, a instrukcja jest po angielsku. Pomocy !!!!!!!!!!

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Audiophile 2496

Post autor: Zbynia » piątek 08 lip 2005, 12:13

musisz miec przeciez jakis syntezator midi!!!!

czym te slady maja zagrac?powietrzem?

Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Audiophile 2496

Post autor: szkudlik » piątek 08 lip 2005, 12:21

...Kupiłem Audiophile 2496 do tego mam Cubase Sx. W jaki sposób ustawić to wszystko abym mógł ścieżki w formacie midi przegrać na ścieżki audio ? Jak miałem SB Liva to tam w mixerze nad kanałem RECORD ustawiałem "What U Hear" i wszystko grało tutaj nie wiem, a instrukcja jest po angielsku. Pomocy !!!!!!!!!! ...

**********************

TUTAJ




[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

Marck9
Posty: 214
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Audiophile 2496

Post autor: Marck9 » piątek 08 lip 2005, 13:13

Jeśli miałeś SBLive! to pewnie banki brzmień masz w formacie SF2. Najprościej będzie urzyć jakiegoś SoundFont playera, kilka darmowych było na płytach EiS (np. sfz)



Pozdrawiam
Marck9 - Warszawa

Marck9
Posty: 214
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Audiophile 2496

Post autor: Marck9 » piątek 08 lip 2005, 13:16

Aha, to chyba oczywiste ale już cuda się dzieją na tym forum więc napiszę:



- soundfont playera w formacie vsti



Pozdrawiam
Marck9 - Warszawa

Awatar użytkownika
Rogerstudio
Posty: 7
Rejestracja: środa 29 cze 2005, 00:00

Re: Audiophile 2496

Post autor: Rogerstudio » piątek 08 lip 2005, 13:31

...Aha, to chyba oczywiste ale już cuda się dzieją na tym forum więc napiszę:



- soundfont playera w formacie vsti



Pozdrawiam ...

**********************

Mając SB Live np: pod ścieżkę basu napisaną w midi zapinałem VST instruments chociażby Super Quartet i w tym instrumencie ustawiałem sobie jakieś brzmienie basu. Wtedy ścieżka grała z Vst. Dodawałem ścieżkę AUDIO na które ustawiałem record, na ścieżce basu solo w mixerze kanał do nagrywania na WHAT U HEAR. Odtwarzając midi nagrywałem jednocześnie bas jako audio. Tutaj nie wiem jak to zrobić.

Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Audiophile 2496

Post autor: Cyprio » piątek 08 lip 2005, 14:09

Metodą What You hear, to miszczu miałeś super, bo musiałeś czekać na przegranie tracka i synchronizować potem to wszystko do początku- gratulacje!... Po prostu exportuj track do wave'a, zaoszczędzisz sobie kombinacji alpejskich.



Pozdrawiam,

Cyprio!


Marck9
Posty: 214
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Audiophile 2496

Post autor: Marck9 » piątek 08 lip 2005, 14:48

Mając SB Live np: pod ścieżkę basu napisaną w midi zapinałem VST instruments chociażby Super Quartet i w tym instrumencie ustawiałem sobie jakieś brzmienie basu. Wtedy ścieżka grała z Vst. Dodawałem ścieżkę AUDIO na które ustawiałem record, na ścieżce basu solo w mixerze kanał do nagrywania na WHAT U HEAR. Odtwarzając midi nagrywałem jednocześnie bas jako audio. Tutaj nie wiem jak to zrobić. ...

**********************

Ale instrument vst opłaca się zgrywać do audio tylko gdy nie wyrabia procesor przy dużym projekcie. W innym wypadku nie widzę potrzeby. Co do zgrywania przez WHAT U HEAR to Cyprio ma racje - ustawiasz markery expotujesz do pliku i jest gotowy ślad. Można tak i tak ale po co się męczyć.



Pozdrawiam
Marck9 - Warszawa

Awatar użytkownika
przemal
Posty: 179
Rejestracja: piątek 28 cze 2002, 00:00

Re: Audiophile 2496

Post autor: przemal » piątek 08 lip 2005, 15:10

Po prostu exportuj track do wave'a, zaoszczędzisz sobie kombinacji alpejskich.



Pozdrawiam,

Cyprio!

...

**********************



dokładnie! a przecież tak można było (a nawet trzeba) robić bez problemów również na SB live! niektórzy to naprawdę lubią sobie życie "urozmaicać"

Jestem absolwentem ASP w Krakowie, a więc jestem z innej branży :) Tworzenie muzyki traktuję jako hobby (bardzo ważne dla mnie hobby!).

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Audiophile 2496

Post autor: Zbynia » piątek 08 lip 2005, 19:19

nigdy what you hear bo raz ze jest przeklamany sygnal,dwa ze nagrywa wszystkie dzwieki jakie wydaje komp(jesli cos masz wlaczone to masakra),trzy ze jest za glosny a cztery ze ma czesto problemy z faza.....



czemu wprost nie ze zrodla wave ktore jest duzo lepsze?

ODPOWIEDZ