Podłączanie gramofonu

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: Feefrock » wtorek 26 lip 2005, 16:09



problemem jest, czy sygnał z miksera będzie się dobrze rejestrował, gdy będę nagrywał przez przedwzmacniacz mikrofonowy? nie mam przyczyn co prawda tak twierdzić, ale zawsze (zazwyczaj) może być coś o czym ja nie wiem, a dla innych jest to zupełnie oczywiste....

**********************

Jeśli będzie kiepski mikser, to może pogorszyć sprawę. Każdy mikser ma swoje brzmienie, nawet przy zerowej korekcji. Ja często wgrywam materiał z kaset MC do kompa przez mikser (Soundcraft SX). Ale to dobry mikser. Poza tym jest wygoda, bo mozesz regulować na mikserku poziom sygnału wysyłanego do karty.

elshize
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 21 lip 2005, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: elshize » wtorek 26 lip 2005, 19:00

...no ale może mikrofonu się nie powinno rejestrować za pomocą line-in...



sam sobie odpowiedziałeś.



i jeszcze tutaj sobie poczytaj:

http://www.e-muzyk.pl/muzyk/servlet/Index?article=634&page_article=0

...

**********************



sry, ale nie bardzo rozumiem ten tekst, co mi do niego linka dałeś ;d rozumiem, że nie powinienem mikrofonu podłączać pod line-in, ale teraz przedstawiam dokładnie sytuację jaka zajdzie (przyjmijmy, że zajdzie): mam kartę sb live!, w której zdecydowanie mniej szumi wejście liniowe (porównując do mic). do tego dochodzi mikser, przyjmijmy, że jest to soundcraft compact 4 i mikrofon, który podłączam do wejścia mic w mikserze i mikser podłączam do wejścia line-in w karcie. Czy to działa?

Mógłbym co prawda sam się pokusić o opinię, ale potem musiałbym dojść jeszcze do tego, czy jest trafna i tak w kółko.

Kupienie miksera znacznie ułatwiłoby pracę (do tego miałbym przedwzmacniacz mic i gramofonowy), ale nic mi z tego, jeśli karta się okaże za słaba... ot co.

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: JM » wtorek 26 lip 2005, 19:50

Elshize, ile ZMARNOWAŁEŚ czasu na zadawanie tych pytań dotyczących SBLive? Odpowiedzi przecież masz. Gdybyś zajrzał do instrukcji, plików pomocy karty wiedziałbyś wszystko w minutę osiem.

1. Wejście mikrofonowe w SBLive! jest monofoniczne. Niech nie myli Cię Jack-stereo: druga elektroda to wyjście napięcia do zasilania mikrofonu elektretowego,

2. Wejście mikrofonowe bardzo szumi, gdy włączone jest wzmocnienie 20dB,

3. Wejście liniowe jest stereofoniczne o standardowym poziomie,

4. Gramofon magnetyczny powinien być wyposażony w stereofoniczny wzmacniacz korekcyjny RIAA dający sygnał na wyjściu line out. Jeżeli sygnał jest za słaby konieczne jest zastosowanie dodatkowego przedwzmacniacza.

Fant
Posty: 241
Rejestracja: piątek 01 sie 2003, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: Fant » wtorek 26 lip 2005, 19:55

**********************

That's it!
[addsig]
from one source all things depend....

elshize
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 21 lip 2005, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: elshize » wtorek 26 lip 2005, 21:28

wiesz, nie jest tak, że ten czas zmarnowałem. łatwo jest powiedzieć: przeczytaj; fakt, mogę przeczytać, uznać, że jest tak, czy inaczej. ale gorzej, jak się na tym nie za bardzo znam i to, co jest napisane Twoim zdaniem jasno i wyraźnie, może być dla mnie nie do końca oczywiste. A i pieniędzy nie mam do wyrzucenia w błoto... ale cóż, widocznie trudno jest wprost odpowiedzieć na pytanie.

niemniej dzięki za pomoc, mam nadzieję, że sobie poradzę.

btw. gorący się temat zrobić z takiej rzeczy małej...

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: JM » środa 27 lip 2005, 07:25

...wiesz, nie jest tak, że ten czas zmarnowałem. łatwo jest powiedzieć: przeczytaj; fakt, mogę przeczytać, uznać, że jest tak, czy inaczej. ale gorzej, jak się na tym nie za bardzo znam i to, co jest napisane Twoim zdaniem jasno i wyraźnie, może być dla mnie nie do końca oczywiste. A i pieniędzy nie mam do wyrzucenia w błoto... ale cóż, widocznie trudno jest wprost odpowiedzieć na pytanie.

niemniej dzięki za pomoc, mam nadzieję, że sobie poradzę.

btw. gorący się temat zrobić z takiej rzeczy małej......

**********************

OK, rozumiem.


ODPOWIEDZ