Podłączanie gramofonu

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
elshize
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 21 lip 2005, 00:00

Podłączanie gramofonu

Post autor: elshize » poniedziałek 25 lip 2005, 23:39

Jest taka sytuacja. Mam zamiar kupić sobie gramofon i chciałbym z niego zgrywać muzykę na komputer. Potrzebny mi jest jakiś przedwzmacniacz gramofonowy, pomyślałem więc nad mikserem Soundcraft Compact 4, który ma taki wbudowany. Teraz się pojawiają problemy. Po pierwsze, to posiadam kartę SB Live! i nie wiem, czy ta konfiguracja cokolwiek da. Czy nie będzie np. szumiało, albo coś, nie wiem co tam może się nie zgadzać ;d jest na pewno wiele rzeczy, o których nawet nie słyszałem.

Teraz używam takiego nie wiadomo co w takiej wieżyczce pożyczonej od brata jest gramofon i z wyjścia słuchawkowego prowadzę do karty :P dobre rozkminy mam...

Na razie mikser ma mi posłużyć do zgrywania sampli z gramofonu (nie tego wyżej wspomnianego), potem (gdy odłożę trochę hajsu), mam w planie zakupić mikrofon pojemnościowy i lepszą kartę.

Czy w ogóle taki twór (z tą kartą) ma prawo bytu? Czy wpierw powinienem kupić kartę, a potem odłożyć na mikser? A może w ogóle kupić osobno wzmaczniacz gramofonowy podzielcie się wiedzą.
[addsig]

Fant
Posty: 241
Rejestracja: piątek 01 sie 2003, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: Fant » poniedziałek 25 lip 2005, 23:42

Compact to dobre rozwiązanie.Faktycznie sb live nie grzeszy jakością,ale na początek myśle wystarczy.Następnie najlepiej zainwestuj w lepszą karte dzwiękową.
[addsig]
from one source all things depend....

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: Zbynia » wtorek 26 lip 2005, 02:33

...Compact to dobre rozwiązanie.Faktycznie sb live nie grzeszy jakością,ale na początek myśle wystarczy.Następnie najlepiej zainwestuj w lepszą karte dzwiękową.

...

**********************

karta jest dobra i malo szumi jak wykorzystasz line in..szumi bo wiekszosc baranow podlacza przez mic in...

Fant
Posty: 241
Rejestracja: piątek 01 sie 2003, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: Fant » wtorek 26 lip 2005, 10:50

karta jest dobra i malo szumi jak wykorzystasz line in..szumi bo wiekszosc baranow podlacza przez mic in......

**********************

Fakt,mój znak zodiaku to baran,ale zawze podłączam pod line in
[addsig]
from one source all things depend....

elshize
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 21 lip 2005, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: elshize » wtorek 26 lip 2005, 13:12

tylko z tym wejściem line-in jest pewien problem. tzn. nie wiem czy jest problem, ale zaistniała pewna sytuacja ;p mianowicie, z moich dotychczasowych eskperymentów wynika, że gdy zgrywam na nie muzyke z gramofonu, to lewy kanał jest głośniejszy (ale to myślę jest wina gramofonu, a raczej na pewno). ale gdy usiłowałem zarejestrować sygnał z mikrofonu, to (pomijając to, że sygnał jest tak cichy, że się nie słyszy tego - nagrywałem bezpośrednio na kartę) rejestruje się tylko jeden kanał lewy. A raz jeden mi się nagrał prawy... nie czaję tego zupełnie... a może mam zepsuty mikrofon też wielce prawdopodobne.

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: Feefrock » wtorek 26 lip 2005, 13:15

Z tego co wiem, sygnał z gramofonu jest niski i nie obejdzie się chyba bez przedwzmacniacza, który go dopasuje. Każdy wzmacniacz od wieży ma wejście phono, które do tego służy

elshize
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 21 lip 2005, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: elshize » wtorek 26 lip 2005, 13:48

...Z tego co wiem, sygnał z gramofonu jest niski i nie obejdzie się chyba bez przedwzmacniacza, który go dopasuje. Każdy wzmacniacz od wieży ma wejście phono, które do tego służy...

**********************

to nie z gramofonem mam problem (mój pierwszy post; ten gramofon, z którego korzystam w tej chwili jest wbudowany w wieże, w której jest wzmacniacz), tylko z mikrofonem.

btw. nie wiem o jakim wejściu phono mówisz, w moim hi-fi jest tylko wyjście phones, a z tyłu miejsca na podłączenie głośników i na zasilanie. tyle.

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: Feefrock » wtorek 26 lip 2005, 14:20

...

**********************

to nie z gramofonem mam problem (mój pierwszy post; ten gramofon, z którego korzystam w tej chwili jest wbudowany w wieże, w której jest wzmacniacz), tylko z mikrofonem.

btw. nie wiem o jakim wejściu phono mówisz, w moim hi-fi jest tylko wyjście phones, a z tyłu miejsca na podłączenie głośników i na zasilanie. tyle....

**********************

Przepraszam, nie doczytałem



Jeśli chodzi o nagrywanie tylko na jeden kanał, to sprawdź w ustawieniach oprogramowania do karty. Tam jest opcja wyboru ścieżki nagrywania. Masz do wyboru Lewy, prawy, bądź stereo. Naciśnij odpowiadający Ci


elshize
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 21 lip 2005, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: elshize » wtorek 26 lip 2005, 15:55

Jeśli chodzi o nagrywanie tylko na jeden kanał, to sprawdź w ustawieniach oprogramowania do karty. Tam jest opcja wyboru ścieżki nagrywania. Masz do wyboru Lewy, prawy, bądź stereo. Naciśnij odpowiadający Ci

...

**********************

właśnie to nie może być wina ustawień. mówiłem wcześniej, że z gramofonu jeden kanał jest głośniejszy; sprawdziło się, że to wina gramofonu. gdy zgrywam sygnał z wyjścia słuchawkowego mojego hi-fi na wejście liniowe, to jest wszystko tak, jak powinno być, bez zaskoczenia.

no ale mikrofon działa inaczej. no ale może mikrofonu się nie powinno rejestrować za pomocą line-in, nie wiem. nie znam się. zresztą to nie jest problem. problemem jest, czy sygnał z miksera będzie się dobrze rejestrował, gdy będę nagrywał przez przedwzmacniacz mikrofonowy? nie mam przyczyn co prawda tak twierdzić, ale zawsze (zazwyczaj) może być coś o czym ja nie wiem, a dla innych jest to zupełnie oczywiste.

Awatar użytkownika
MATT669
Posty: 208
Rejestracja: środa 27 lis 2002, 00:00

Re: Podłączanie gramofonu

Post autor: MATT669 » wtorek 26 lip 2005, 16:02

no ale może mikrofonu się nie powinno rejestrować za pomocą line-in...



sam sobie odpowiedziałeś.



i jeszcze tutaj sobie poczytaj:

http://www.e-muzyk.pl/muzyk/servlet/Index?article=634&page_article=0


ODPOWIEDZ