Konfiguracja Emagic Logic Platinum 5.5 dla Windows

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
sharona
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 04 sie 2005, 00:00

Konfiguracja Emagic Logic Platinum 5.5 dla Windows

Post autor: sharona » czwartek 04 sie 2005, 20:17

Do używania Logica gorąco namówił mnie mój przyjaciel, który jednak ma Maca i PCtów się nie tyka ;) Przedtem krótko korzystałam z Cubase. Generalnie stawiam dopiero pierwsze kroki jeśli chodzi o tego typu programy. W Preferences -> Audio Hardware & Drivers mam zaznaczone PC AV oraz wybrany Driver EASI MME. Z resztą ustawień przyznam się szczerze nie wiem co zrobić. Mój problem polega na tym, że gdy wpinam instrument w line-in i gram/nagrywam, sygnał ma jakby nałożony delay, którego nijak nie umiem wyłączyć. Zaznaczam przy tym, że w TrackMikserze mam wyłączone wszelkie efekty. Myślę więc, że chodzi o ustawienia w Preferences. Próbowałam jeszcze przełączyć EASI MME na EASI DirectSound, ale "delay" był jeszcze szybszy i sygnał był jeszcze bardziej zniekształcony. Za wszelkie cenne informacje i uwagi z góry dziękuję :)

plectrum
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 10 lut 2005, 00:00

Re: Konfiguracja Emagic Logic Platinum 5.5 dla Windows

Post autor: plectrum » czwartek 04 sie 2005, 22:04

...Do używania Logica gorąco namówił mnie mój przyjaciel, który jednak ma Maca i PCtów się nie tyka ;) Przedtem krótko korzystałam z Cubase. Generalnie stawiam dopiero pierwsze kroki jeśli chodzi o tego typu programy. W Preferences -> Audio Hardware & Drivers mam zaznaczone PC AV oraz wybrany Driver EASI MME. Z resztą ustawień przyznam się szczerze nie wiem co zrobić. Mój problem polega na tym, że gdy wpinam instrument w line-in i gram/nagrywam, sygnał ma jakby nałożony delay, którego nijak nie umiem wyłączyć. Zaznaczam przy tym, że w TrackMikserze mam wyłączone wszelkie efekty. Myślę więc, że chodzi o ustawienia w Preferences. Próbowałam jeszcze przełączyć EASI MME na EASI DirectSound, ale "delay" był jeszcze szybszy i sygnał był jeszcze bardziej zniekształcony. Za wszelkie cenne informacje i uwagi z góry dziękuję :)...

**********************



Cóż, jest taki fajny skrót: RTFM. Ale zakładam, że nie masz instrukcji, bo licencja z INSTRUKCJĄ na Logic Platinium 5.5 PC kosztowała ok 4000 PLN. Pomyśl o ludzach z firmy Emagic (dziś należy do Apple), oni też lubią mieć za co jeść i mieć dach nad głową, a włożyli oni w ten program LATA pracy. Ponadto używanie Logica Platinium z jakąś tanią kartą dźwiękową bez ASIO nie ma większego sensu. "Delay" powstaje, bo masz najprawdopodobniej włączony sofware'owy monitoring w Logicu, który nakłada się na sygnał bezpośredniego monitoringu z karty i przez latencję powsteje ten efekt. Ponadto jak już chcesz radę, to napisz przynajniej jaką masz kartę dźwiękową.

Polacam DARMOWEGO Linuxa (np. Debian) i takie DARMOWE programy muzyczne jak ardour, rosegarden, rezound i inne. są one dla początkujących jak najbardziej wystarczające.

Sorry, że ja tak z grubej rury, ale sam jestem programistą i wiem ile pracy jest w takich programach.

sharona
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 04 sie 2005, 00:00

Re: Konfiguracja Emagic Logic Platinum 5.5 dla Windows

Post autor: sharona » piątek 05 sie 2005, 21:45

Sorry, że ja tak z grubej rury, ale sam jestem programistą i wiem ile pracy jest w takich programach....

**********************



Nie ma za co przepraszać, bo zgadzam się z tym co napisałeś. Tyle że jestem właśnie w trakcie wyboru między kupnem Cubese a Logic i w tym przypadku nie mogę sobie pozwolić na kupowanie kota w worku, tym bardziej że kosztuje 4000. Ale nie zamierzam się tu usprawiedliwiać. Zamiast tego chętnie podyskutuję o konfigurowaniu Logica i Windows, tak by móc sprawnie na nim pracować. Przy Cubase nie było żadnych problemów z "delay'em" i na razie skłaniam się ku temu programowi. Mam też pytanie czy w ogóle warto się zabierać za Logica skoro pracuję na PC. Nowsze wersje są już robione przecież tylko na Maca. Na razie używam SB Audigy2 ZS. W sam komputer też jeszcze muszę sporo pieniędzy włożyć, jeśli chcę myśleć poważnie o nagrywaniu. Dzięki za podanie mi nazw DARMOWYCH programów - sprawdzę je. Docelowo jednak mam zamiar pracować na którymś z ww programów, ponieważ widziałam je w "akcji" i wydają się być wielce przyszłościową inwestycją, zatem chcę zacząć zgłębiać je już teraz. A zatem moje pytanie brzmi: Logic czy Cubase? A może jeszcze coś innego? A co do wspomnianego wcześniej "delay'a" to mam już wyłączony sofware'owy monitoring w Logicu, ale niestety nic to nie zmieniło. Jeżeli chcesz się podzielić wiedzą na temat konfiguracji tego typu programów, rozszyfrowania skrótów EASI MME itd., chętnie skorzystam z wszelkich porad. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Konfiguracja Emagic Logic Platinum 5.5 dla Windows

Post autor: Pewu » piątek 05 sie 2005, 21:51

...Mam też pytanie czy w ogóle warto się zabierać za Logica skoro pracuję na PC....



Chyba, że chcesz poznać ten program z ciekawości.

Jeśli PC to Logic odpada.
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 66
Rejestracja: środa 28 sty 2004, 00:00

Re: Konfiguracja Emagic Logic Platinum 5.5 dla Windows

Post autor: XLR8 » sobota 06 sie 2005, 16:58



. Mam też pytanie czy w ogóle warto się zabierać za Logica skoro pracuję na PC. Nowsze wersje są już robione przecież tylko na Maca. Na razie używam SB Audigy2 ZS. . A zatem moje pytanie brzmi: Logic czy Cubase? A może jeszcze coś innego? A co do wspomnianego wcześniej "delay'a" to mam już wyłączony sofware'owy monitoring w Logicu, ale niestety nic to nie zmieniło. Jeżeli chcesz się podzielić wiedzą na temat konfiguracji tego typu programów, rozszyfrowania skrótów EASI MME itd., chętnie skorzystam z wszelkich porad. Pozdrawiam...

**********************



Ja sugeruję zapomnieć o EASI, to relikt.. "PC AV" odznacz w ogóle. Logic działa na sterownikach ASIO i to działa bez zarzutu. W Logicu: Audio>Audio Hardware & Drivers> koperta Audio Driver 2, zaznacz tu ASIO z Audigy ZS. Jeśli dalej będą występować lagi z nagrywaniem, w co wątpię, poeksperymentuj z software monitoringiem.



co do wyboru, który z nich, Cubase czy Logic, to moim zdaniem mimo upływu lat Logic to wciąż potężny i wszechstronny program. Da się na nim zrobić wszystko i więcej (różnymi sposobami), a jego wbudowane instrumenty i efekty biją na łeb te z Cubase. Do zasadniczych - jak dla mnie - minusów Logica na PC należą robale w instrumentach ES2 i EVOC (w pewnych warunkach Logic nie zapamiętuje właściwie ustawień filtra) oraz brak możliwości offlineowego zgrywania projektu do pliku (trzeba to robić w czasie rzeczywistym). Poza tym, rewire w wersji 1.0, tj. brak możliwości sterowania (grania) syntezatorami Reasona z poziomu Logica. Czy da się z tym żyć? Moim zdaniem tak. Nie da się za to żyć z jedną rzeczą: Logica Platinum 5 (na inne wersje nie warto w ogóle się imo oglądać) na PC po prostu nie można dzisiaj kupić. Chyba, że z drugiej ręki, ale i tak jest to przeogromna sztuka, węszenie po ebayu, dodatkowe nerwy i koszty...

Kupić go za to można tylko z ogromniastym i droższym niż sam program donglem o nazwie "Apple Macintosh", i to w wersji chyba już nr 7, żeby było zabawniej pozbawionej zupełnie supportu dla standardu VST :)))

Innymi słowy, nowo przychodzącemu użytkownikowi Logica PC pozostaje dziś wybór między "wersją testową" albo niczym. I to jest zasadnicza przewaga Cubase nad Logicem.

Awatar użytkownika
Stiwi
Posty: 51
Rejestracja: środa 26 lut 2003, 00:00

Re: Konfiguracja Emagic Logic Platinum 5.5 dla Windows

Post autor: Stiwi » niedziela 07 sie 2005, 16:19

...Sorry, że ja tak z grubej rury, ale sam jestem programistą i wiem ile pracy jest w takich programach....

**********************



Nie ma za co przepraszać, bo zgadzam się z tym co napisałeś. Tyle że jestem właśnie w trakcie wyboru między kupnem Cubese a Logic i w tym przypadku nie mogę sobie pozwolić na kupowanie kota w worku, tym bardziej że kosztuje 4000. Ale nie zamierzam się tu usprawiedliwiać. Zamiast tego chętnie podyskutuję o konfigurowaniu Logica i Windows, tak by móc sprawnie na nim pracować. Przy Cubase nie było żadnych problemów z "delay'em" i na razie skłaniam się ku temu programowi. Mam też pytanie czy w ogóle warto się zabierać za Logica skoro pracuję na PC. Nowsze wersje są już robione przecież tylko na Maca. Na razie używam SB Audigy2 ZS. W sam komputer też jeszcze muszę sporo pieniędzy włożyć, jeśli chcę myśleć poważnie o nagrywaniu. Dzięki za podanie mi nazw DARMOWYCH programów - sprawdzę je. Docelowo jednak mam zamiar pracować na którymś z ww programów, ponieważ widziałam je w "akcji" i wydają się być wielce przyszłościową inwestycją, zatem chcę zacząć zgłębiać je już teraz. A zatem moje pytanie brzmi: Logic czy Cubase? A może jeszcze coś innego? A co do wspomnianego wcześniej "delay'a" to mam już wyłączony sofware'owy monitoring w Logicu, ale niestety nic to nie zmieniło. Jeżeli chcesz się podzielić wiedzą na temat konfiguracji tego typu programów, rozszyfrowania skrótów EASI MME itd., chętnie skorzystam z wszelkich porad. Pozdrawiam...

**********************


Awatar użytkownika
Stiwi
Posty: 51
Rejestracja: środa 26 lut 2003, 00:00

Re: Konfiguracja Emagic Logic Platinum 5.5 dla Windows

Post autor: Stiwi » niedziela 07 sie 2005, 16:22

Z tego co pamietam jak miałem Audigy miałem podobny problem ale był on związany tylko ze sterownikami Asio z Audigy a delay pojawiał sie z EAX advenced ( efekty kture ma karta w sobie ) jak go wyłączyłem było juz ok

ad
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 23 cze 2005, 00:00

Re: Konfiguracja Emagic Logic Platinum 5.5 dla Windows

Post autor: ad » poniedziałek 08 sie 2005, 14:34

...Do używania Logica gorąco namówił mnie mój przyjaciel, który jednak ma Maca i PCtów się nie tyka ;) Przedtem krótko korzystałam z Cubase. Generalnie stawiam dopiero pierwsze kroki jeśli chodzi o tego typu programy. W Preferences -> Audio Hardware & Drivers mam zaznaczone PC AV oraz wybrany Driver EASI MME. Z resztą ustawień przyznam się szczerze nie wiem co zrobić. Mój problem polega na tym, że gdy wpinam instrument w line-in i gram/nagrywam, sygnał ma jakby nałożony delay, którego nijak nie umiem wyłączyć. Zaznaczam przy tym, że w TrackMikserze mam wyłączone wszelkie efekty. Myślę więc, że chodzi o ustawienia w Preferences. Próbowałam jeszcze przełączyć EASI MME na EASI DirectSound, ale "delay" był jeszcze szybszy i sygnał był jeszcze bardziej zniekształcony. Za wszelkie cenne informacje i uwagi z góry dziękuję :)...

**********************zmniejsz bufor karty audio

Mam 30 lat i czteroletnie doświadczenie w studiu. Z zawodu jestem monterem układów elektronicznych , montuję różne układy sprawdzając ich przydatńość w różnych warunkach.

ODPOWIEDZ